Antibiotiká. Sú naozaj nevyhnutné?

nina88
28. máj 2011

Ahojte, zakladam temu, dufam,ze tu taka neni, o predpisovani antibiotik mnohokrat bez podlozenia vysledkov.
Prosim o nazor na konkretnu situaciu. Moja 6 rocna dcera zacala mat bolest hrdla v utorok pred 2 tyzdnami. V stredu sme sa isli ukazat doktorke, ci nema anginu. Takze anginu nemame,ideme domov s tantum verde a verime ze to prejde. Piatok rano zacala kaslat,pozeram do hrdla,kurnik afty,zas. (pred 3 mesiacmi sme ich mali),ideme znova k doktorke, urobila CRP,menej ako 8,ideme domov a verime,ze kasel prejde. Noc z piatka na sobotu-priserna,zo soboty na nedelu horor z nedele na pondelok-mysleli sme ze sa nam zadusi. Ziadne kvapky,cipky,nic nezaberalo,len kaslala a kaslala. V pondelok rano sme isli k doktorke a uprosili ju na odbery. Rano sa kasel ukludnil,zacala vykasliavat,no napriek tomu dostala antibiotika,s tym ze zajtra bude prva cast vysledkov. Zvlasny postup,ale ok. V utorok volam,vysledky ma v poriadku, CRP zvysene nema,asi virus,antibiotika podla mna zbitocne,no co uz,vo stvrok sa mame prist popocuvat. Vo stvrtok sme prisli, krasne vykasliava,stav podstatne lepsi,teploty uz ziadne a na moje prekvapenie, predpisuje dalsie antibiotika-mimochodom SUMAM.D. Na otazku preco, ved je jej dobre som dostala odpoved,pre istotu,lebo az v stredu budu vysledok ci nema mykoplazmy a chlamydie a ak by mala,musi brat 3 balenia. Kurnik ake pre istotu?? Co su to lentilky?? ak sa nepotvrdia chlamydie, mam si otrieskat hlavu o stenu?? Ved kebby ich mala radsej zacat odznova ako brat pre istotu ANTIBIOTIKA. Prosim ak sa mylim nalozte mi,ja sa rada niecomu ,,priucim,, ale tento postup mi pride zvlastny...
Dakujem

nina88
autor
30. máj 2011

Nemate nikto skusenosti??

p3tra11
30. máj 2011

@nina88 ahoj nina, popravdu s takym pripadom nemam skusenosti.., ale som toho isteho nazoru ako ty...antibiotika len v pripade nutnosti a nie pre istotu... skus sa spytat este na nazor nejakeho ineho lekara, popripade, ked si nespokojna s obvodnou detskou lekarkou, skus sa popytat na ine...

smarti
30. máj 2011

A to sa nedalo počkať do stredy na tie výsledky a ak by to bolo nutné, tak až vtedy dať ďalšie atb? Skús napísať ( alebo len okopírovať svoju otázku ) strapco alebo jej napíš do IP. Aspoň ti možno povie svoj názor.

bambi2
30. máj 2011

divny to postup!!!!! 😕 😕 🙄 no podla mna ich nepredpisuje iba tak... 😉 za kazdy "predpisany balicek" ma vo vacku iste eurace!!!!!!! 😵 😵 😵 tu nejde dnes o zdravie ludi, tu ide o to, ako najrychlejsie a co najviac zarobit a zbohatnut!!!! ja sa len pytam, kedy to ti ludia konecne pochopia??????
😠

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz