Antibiotiká pre 7-týždňové bábätko

lucka1029
3. feb 2023

Dobrý deň chcem sa spýtať moja mala ma 7 týždňov už asi týždeň ma kasel brala hedelix od kašlú včera nám dala pani doktorka mukosolvan ale strašne po ňom začala kašľať mala záchvat kašlú tak zme s nou boli na pohotovosti dali jej antibiotiká sumamed 1.5 ml chcem sa spýtať ci ma niekto skúsenosti ci dávali deťom tak malým (7tyzdnou) sumamed dakujem

lucka1029
autor
3. feb 2023

@lucka1029 ma vlhký kasel

amelia89
3. feb 2023

no to je jedno ci my mame skusenost,podstatne je ze lekar ma skusenost a vie preco to predpisal.
nikto nechce davat babatku len tak atb asi to je potrebne teda…. ked mas otazky pytaj sa lekara a nie ludi na MK(nemyslim to v zlom ale naozaj si radsej das poradit od anonymnych ludi ohldne zdravia tvojho dietata nez od doktora?)

aby som aj k veci napisala mladsi syn mal atb ako 4 mesacny,bohuzial chytil bronchitidu od brata- s tym sa neda nic robit. lepsie ako keby mal skoncit v nemocnici

luliu
3. feb 2023

@lucka1029 tvoje dieťa je chore, potrebuje ATB, tak nerieš či má niekto s niečím skúsenosť. A áno, bežne aj také malé deti ochorejú a potrebujú ATB. Môj sa nakazil od staršej sestry, tiež mal pár týždňov a skončili sme až v nemocnici

pribinak
3. feb 2023

Ehm, snáď viac doverujes lekárom ako ženám matkám na nejakom fóre
Veď si mala možnosť konzultácie s lekárom, hádam vás len nevybavil medzi dverami a dieťa riadne vyšetril

lucka1029
autor
3. feb 2023

@amelia89 áno už som jej dala ja sa len pýtam ci ma niekto skúsenosť

sojorez
3. feb 2023

@lucka1029 Moj dostal prve atb uz v nemocnici. Takze ak ma naordinovane, tak brat. Dve az tri hodiny po atb davat probiotika/ hylak alebo nieco ine z lekarne, vhodne pre take male dieta. Sledovat moznu koznu reakciu, hnacky (tymi probiotikami sa znizi riziko hnaciek), bolesti bruska...

wwwwerunka
3. feb 2023

@lucka1029 moj bral Atb uz ako 3 týždňový, tusim to bol tiez Summamed. Ked musis tak musis.

anavixy
3. feb 2023

A aku skusenost potrebujes?? Skusenost ma lekar, ktory liecbu indikoval, preto chodis s dietatom k lekarovi hadam 🤷🏻‍♀️ Hocijaky liek vam lekar predpise, vsetko potrebujete konzultovat na koniku.. ak chces vediet ake neziaduce ucinky maju antibiotika, staci si precitat pribalovy letak, su tam vymenovane vsetky na jednom mieste, tu ti moze desat mamiciek napisat rozne skusenosti a ty “, teda tvoje dieta, nemusis mat ani jedno z toho… 🙄

domiklik
3. feb 2023

@lucka1029 moj syn ho bral ako 6 týždňový

kitycat
4. feb 2023

Aka skúsenosť?

Aj skusenost z pohotovosti si hladala? Ked sa ti nepáči, tak si lieč doma bez atb a daj vediet 🤦‍♀️