Antibiotiká Augumentin Duo a pobyt na slnku

allie69
25. júl 2013

Ahojte baby, neviem si rady. Syn 3 roky ma od pondelka atb augumentin. V sobotu ide na prazdniny s mojou mamou na 5 dni...Neviem co robit s pobytom von, kedze isto nebude sediet zatvoreny v izbe. Augumentin su atb ktore nereaguju na slnko ale nemate s nimi nejaku skusenost? my ich mame prvykrat

raffaella
25. júl 2013

@allie69 ak mate info ze tieto ATB nereaguju na slnko, tak by som to vobec neriesila. Iba niektore druhy ATB su fototoxicke. Mne tiez v Indonezii na zapal priedusiek dala doktorka v nemocnici take ATB, ktore boli bezpecne pri opalovani a brala som ich cely cas, co sme boli na ostrovoch.

katren
25. júl 2013

@allie69 pri atb by sa vseobecne nemalo chodit na priame slnko, ale ako pises, zatvoreny nebude, tak nech sa zdrzuje co najviac v tieni 😉

allie69
autor
25. júl 2013

@raffaella Lukas sa isto opalovat nebude, na to dam pozor, natriem kremom, tricko a ciapka na hlavu a v sobotu ich v podstate bude brat 6ty den, posledny je nedela a konec

raffaella
25. júl 2013

@allie69 tak ked bude mat este tricko a klobuk a bude natrety, tak to by dom fakt neriesila. Hovorim, ja som sa vtedy slnila a bola na slnku od rana do noci, iba b bikinach, takze ziadne stresy B-)

allie69
autor
25. júl 2013

@raffaella a mala si rovnake atb ako my?

raffaella
25. júl 2013

@allie69 nepamatam sa, boli na zapal priedusiek, resp. silny kasel, okrem toho to bolo v Indonezii 😉 ale boli to vyslovene take, ze nehrozila alergicka reakcia na slnko. Iba si pamatam, ze som ich zapijala mliekom, lebo mi z nich inak bolo tazko, tak ale to mne aj zo vsetkych ostatnych.

aristka
25. júl 2013

@raffaella atb sa nemajú zapíjať mliekom...

raffaella
26. júl 2013

@aristka ako ktore, nie vsetky sa viazu na vapnik.

aristka
26. júl 2013

@raffaella len pri augmentine sa to neodporúča ,aby sme ju nepomýlili 😉

latvia
26. júl 2013

@aristka odkial si vycitala ze sa nesmie zapijat mliekom? ja som to nikde nenasla....dokonca sa augmentin ma brat na zaciatku jedla...

@allie69 dbaj na to, aby nebol na priamom slnku vkuse viac ako pol hodinu, klobucik na hlavu, co najviac v tieni, ale inac vonku moze byt. od 11.do 15. na slnku vonku minimalne

aristka
26. júl 2013

@latvia augmentin patrí do radu penicilínových liekov a tie sa určite nezapíjajú mliekom ....nie všetko je písané v letáčiku ...nehovoriac o tom ,že ak ide o respiračné ochorenie,čo nevieme či malinké má keďže mamička to nenapísala sa mlieko neodporúča ,lebo zahlieňuje a ak máš dieťa určite to vieš akú šarapatu to spraví....

annalena
26. júl 2013

@aristka pokial viem, tak augmentin nema nic s mliekom.....

@allie69 vonku moze byt, vyhybat sa treba len priamemu slnku 😉

aristka
26. júl 2013

mlieko môže,ale nie zapíjať tie lieky s mliekom ,malé sa akurát dobre pokaká...,ale najlepšie poradí pediatrička

latvia
26. júl 2013

@aristka ja viem kam patri augmentin aj viem co sa s nim moze a nemoze, a necitam pribalove letaky ale "rozsirene vydanie" pre odbornu verejnost a ziadnu takuto informaciu nemam, ani pediatri, dokonca mame odskusany augmentin na sebe a moj maly ako vytrvaly mliekar nemal vobec ziadne problemy ani pri piti mlieka 🙄 mieko nema s penicilinovymi antibiotikami absolutne nic

aristka
26. júl 2013

@latvia tak to máš šťastie,asi máš vynimočné dieťa a neviem akého máš pediatra ,ale ani v špitáloch sa lieky nedávajú zapíjať s mliekom detičkám ani dospelým,nieto ešte atb ,keďže veľmi dobre prispievajú k likvidácii črevnej fóry a následným hnačkám ,takže to nie len ,ktoré atb ,ale celkovo atb a pri vyzrážaní črevnej floŕy,čo má každé dieťa ,len tvoje nie ,a sú tam hnačky a iné problémy s trávením sa mlieko nedáva tak ako pri dýchacích problémoch a to nehovorím o umelých mliekach,dať zapiť umelé mlieko s atb... ☹ ...takže tlieskaj si inak nás učili v škole ,že lieky je najlepšie zapíjať čistou vodou a detičky tiež alebo čajkom 😝

latvia
26. júl 2013

@aristka zase trosku tocis doboka, ja nehovorim o pausalnom zapijani liekov mliekom, ale o tvojej informacii ze pre augmentin sa neodporuca zapijat mliekom. toto odporucanie nemas nicim podlozene, iba ze "tak sa to u nas nerobi". antibiotika ako augmentin su dobre kompatibilne s jedlom, vratane mlieka, viem si predstavit, ako sa mamicka trapi, ze svojmu malemu decku, ktore je ududane na mlieku - akomkolvek- neda mlieko. a ci ho prehltne s mliekom, alebo s vodou a nasledne ho nakoji alebo mu da normalne mlieko, je uplne, ale uplne jedno... tot k problematike mlieko a antibiotika.
hnacky z antibiotik NIE SU kvoli kombinacii mlieko plus ATB, ale vyhubenie crevnych bakterii antibiotikami.....takze sa nepokakaju z mlieka ale z toho, ze im antibiotika odpalia bakterie v creve.

onlika
26. júl 2013

@aristka , suhlas s @latvia, augmentin a mlieko nie je nic proti nicomu. Neviem, aku mas vystudovanu skolu, ale tato kombinacia nozaj nesposobuje nic. Augmentin je dobre brat na zaciatku jedla a u malych deti je za jedlo povazovane mlieko. A ako hovori latvia, ked mas kojene dieta, tak ako to asi urobis? Das zapit vodou a nasledne nakojis? Aky je v tom rozdiel?
A s hnackami, takisto suhlas s latvia, to nesposobuje mlieko, ale to, ze atb vyhubi crevnu mikrofloru. A este jedna poznamka, v sucasnosti sa nazor na mozne zahlienovanie sposobene mliecnymi vyrobkami tiez vedu siahodlhe diskusie v odbornych kruhoch a tak ako vo vsetkom inom, odbornici sa delia na 2 tabory, jedny tvrdia, ze mlieko a zahlienenie nemaju nic spolocne, druhi tvrdia opak.

Inak, vseobecne suhlasim, lieky je najlepsie zapijat cistou vodou, ale najdu sa aj vynimky, nieco je lepsie zapit dzusom, nieco dokonca aj kolou 😉.

A co sa tyka povodnej otazky, Augmentin a pobyt na slnku nie su vzajomne vylucene, problem je, ze po dobrati atb je organizmus oslabeny, takze treba vsetkeho s rozmumom, dat pozor na prehriatie a velku namahu, radsej sa vseobecne zdrziavat v tieni.

aristka
26. júl 2013

@latvia atb vyhubujú črevnú flóru,píšeš to isté ,čo ja a ak je hnačka mlieko nie je žiaduce a mlieko je ešte provokater,či ty ak máš hnačku nadájaš sa mliekom...rýchlejšie prejde ...vo všeobecnosti lieky sa nemajú zapíjať mliekom ,ale čístou vodou a ak je aj dieťatko kojené troška čajíčka alebo vodičky a striekačkou alebo lyžičkou....v tomto ma nikto nepresvedčí...a aj v príbalovom letáku je zapiť zátvorka čistou vodou....to my chceš povedať ,že v robote dávate lieky s nutridrinkami alebo na čom fičíte,alebo pomixovaná strava a dám dokopy a to je jedno o aký liek ide...

aristka
26. júl 2013

@onlika mlieko zahlieňuje ,samozrejme diskusie sú ,ako sam vidíš stále je niečo nové ....nám odjakživa bolo vštepované lieky určite čaj alebo voda ...ale mlieko....a opakujem sa ak je vyhubená črevná flóra ,pokiaľ je možné mlieko nie je žiadúce,tak isto ako pri kašli a zahlienení a dokonca ani pri ženských problémoch....a v mojom okolí aj v špitáloch a na deckom nikdo nedáva zapíjať lieky s mliekom ani kojeným detičkám...ľúbia to vygrckať

aristka
26. júl 2013

@onlika napríklad kola je veľmi dobrá na nakopnutie trávanie po črevných problémoch alebo po zastavená peristaltiky čriev a to sa tiež donedávna pár rokov dozadu neriešilo....

bubelko
26. júl 2013

@allie69 nasa posledna skusenost - mali sme aziclav (generikum augmentinu) minuly tyzden. starsi ho dostal na bronchitidu. a v pohode - cely cas bol vonku a bol aj na slnku, ale vacsinou sa sam drzal v tieni, s ciapkou na hlave a kupal sa doma v detskom bazene. vsetko s mierou 😉

aristka
26. júl 2013

@onlika a prosím znovu si prečítaj čo som napísala,atb vyhubujú črevnú fĺoru,nie mlieko alebo kombinácia atb a mlieka ,ak dáš zapiť atb mliekom malé sa buď pokaká alebo vygrcia...ak sa nemá nalačno nakojíš pol hoďku počkáš a dáš liečik stročkou preverenej vody a nie je žiadny problém....

aristka
26. júl 2013

@bubelko a dala si ho zapíjať s mliekom 😉

aristka
26. júl 2013

@onlika ale s tým slniečkom súhlas... 🙂

bubelko
26. júl 2013

@aristka na to sa autorka napytala 🙂 ale nie, nedavala som ho zapijat nicim, bol to sirup 😉 ak, tak sa napil vody, ak mal chut. bral ho pred jedlom, takze ho väcsinou zajedol. a mlieko vseobecne starsi nemusi 😉

onlika
26. júl 2013

@aristka , ja tiez nehovorim, ze sa ma pit mlieko pri hnacke. A tiez som nepovedala, ze sa maju atb zapijat mliekom, ale v tomto pripade to skratka nevadi a nepresvedcis ma o opaku (tiez mam na to skolu 😉). A samozrejme, ked viem, ze mi dieta zvykne po kojeni grckat, tak mu nedam lieky pred kojenim, ale po tej pol hodinke. Ale to je jedno, podla mna sme tu uz dost off topic 🙂

annalena
26. júl 2013

@aristka a preco by sa malo pokakat alebo pogrcat???
nikto tu nepreferuje pausalne zapijanie antibiotik mliekom, ale konkretne pri augmentine ani nic nehovori proti mlieku a mliecnym vyrobkom. a okrem toho sa ma brat na zaciatku jedla, tak ako pise @latvia, cize ak mam dojca, co nic ine okrem mlieka nejedava, ako ho mam dat????
aby som totiz zabranila vzajomnemu ovplyvnovaniu lieku (v tomto pripade augmentinu) a jedla-mlieka, musel by tam byt odstup priblizne 1,5-2 hod. pred jedlom a ca 2-3 hod. po jedle.

annalena
26. júl 2013

@onlika moja rec 🙂

aristka
26. júl 2013

@annalena tak si daj exkurziu na dojčeneckom a skús dať takto liečik a sama uvidíš ,že grcajú,preto sa to tak nerobí...,ale už to nechajme 😉

aristka
26. júl 2013

@annalena a vieš prečo na začiatku jedla,aby ho nevygracalo a najlepšie zapiť vodičkou...