Antibiotiká a krv z nosa 7-ročného

25. mar 2023

Dobrý večer.Syn 7 rokov užíva antibiotiká Medoclav sirup, stále má plný nos.Dnes navečer sa mu už začala púšťať krv z nosa, móže to byť tým sirupom ? Ďakujem

panelacikova
25. mar 2023

nekvapkáš mu do nosa nejaké nosné kvapky? tie vedia niektorým poriadne zničiť sliznicu a z toho sa môže spustiť krv. ešte som sa ja teda nestretla s tým, žeby ATB spôsobili niečo takéto...

autor
25. mar 2023

@panelacikova olynth mal poobede, žeby to bolo tým?

patka06
25. mar 2023

Nemyslím, že by to spôsobili ATB, skôr ak dávaš do nosa sprej - napr. mojej dcére škodil akýkoľvek s morskou soľou.
Píšeš, že má stále plný nos, zrejme často fúka, môžu mu praskať namáhané cievy v nose.

panelacikova
25. mar 2023

a ide to cícerkom alebo len vysiaka nejaké červené kúsky, vlákienka? proste sa mu pustí krv?

janinah
25. mar 2023

Je to z choroby,nie z liekov.Mozes si prečítať môj príspevok Epistaxa v skupine Zdravotníci.

dzulli1980
25. mar 2023

Z ATB to nebude ... mojej dcére sa púšťa krv z nosa po Olynthe.

autor
25. mar 2023

@patka06 môže byť už som zúfalá z toho.
@panelacikova väčšinou len vyfuka. Iba raz sa mu sama pustila
@dzulli1980 aj on ma olynth takže to môže byť tým aj keď doteraz s ním nemal problém

dzulli1980
25. mar 2023

Mojej dcére jedine Olynth zaberá ... nekrváca z nosa po ňom vždy ... ale stáva sa jej to.

panelacikova
25. mar 2023

vidím 2 alternatívy:
1. z kvapiek - spreja do nosa
2. z choroby - ale to sa väčšinou púšťa pri virózach, tvoj syn berie ATB, takže má zrejme baktériu, preto sa prikláňam k možnosti č. 1.

patka06
25. mar 2023

Nám na ORL radili zvlhčovať sliznice - vytierala som nos olivovým olejom
Ak sa to stane iba keď vyfúka a netečie krv prúdom, nezúfaj ... vymeň sprej do nosa a dávaj čo najmenej.
Prípadne pridaj Ascorutin a po chorobe to prejde samo

majamat
25. mar 2023

ci spreja, alebo nadcha.
sprej moze sliznicu znicit, pri nadche je sliznica opuchnuta a vyrazne prekrvena, cize cievy su zvacsene a lahsie sa porusia.

lindusss2016
25. mar 2023

Krv z nosa vyvola nadcha aj bez toho, aby si mu nieco do nosa davala. Staci, ze si ho nadmerne fuka, sliznica sa porusi a krvaca. Bezna vec