Anémia u dieťaťa

martinkojakub
23. apr 2017

Ahojte.Je tu nejaká mamina,ktorej dieťa trpí anémiou?Moj Jakubko má málo železa,je unavený,bledý,a nechce chodiť,dávam mu maso,roznu zeleninu,ale nič nezaberá,aj železo vo forme kvapiek už sme využívali dve flaštičky,a stále sa to nezlepšuje.Má to od narodenia.Ako u Vás prebiehala liečba anémie?Teraz ideme na odber krvi znova,ale podľa toho aký je stále bledý a unavený,sa nič nezlepšilo.

janinah
23. apr 2017

melasu mu dávaj,na chuˇt hnusné,ale pomáha veľmi

matyuska
23. apr 2017

A aku ma anemiu? Nemusi chybat len zelezo, pri anemii treba hlavne u deti doplnat aj vitaminy...B6, kyselinu listovu, b12...treba presne urcit z coho je anemia.A k zelezu treba pridat aj vitamin c ( lepsie sa vstrebava)...Mozes vyskusat aj neake doplnky ( melasa so zelezom...)

saurian
23. apr 2017

nas bol anemicky, ako maly dostal aj k.transfuziu.
do stravy sme zaradili cervene maso - vysoka (divina, napr. daniel) je najkvalitnejsia, plus fialovo-cierne ovocie (cucoriedky, avonia - napr sirup z nej), strukoviny, dali/doporucili nam k tomu aj vit.B 6,12, kys.listova, a c-vitamin. samotne zelezo sme nebrali vobec.

bocika1302
23. apr 2017

Vstrebavaniu zeleza brani kravske mlieko.treba dodrzat odstup aspon dve hodiny

senta_sofia
23. apr 2017

@martinkojakub a chodite len obvodnej,ci na hematologiu? Lebo ako tu uz spomenuli,nemusi mat anemiu z nedostatku zeleza, moze mat z nedostatku B12 alebo inu. Inak ja som mala pre decka kupeny aj z Justu Narosan, cucoriedkovy sirup. Inak vstrebavaniu zeleza napomaha vitamin C,cize pridaj k tym kvapkam, ja by som aj B-komplex docasne zaradila,tiez je v kvapkach a ako pisali,pozor na mliecne, dodrziavat odstup, lebo zhorzuju vstrebavanie zeleza.

martinkojakub
autor
23. apr 2017

@matyuska okrem zeleza uziva b komplex

martinkojakub
autor
23. apr 2017

@bocika1302 Jakubko nepije kravske mlieko

martinkojakub
autor
23. apr 2017

@senta_sofia len ku pediatricke,teraz tento tyzden ideme na odber krvi,potom sa uvidi podla vysledkov co a ako

martina1305
23. apr 2017

jednoznacne cucoriedkovy narosan sirup, okrem organickeho zeleza, ktore sa dobre vstrebava, nezapeka a nezatazuje zaludok, obsahuje aj med (tiez napomaha k vstrebavaniu zeleza), vitamin C, vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, D, E, H. a su s nim vyborne vysledky u anemickych deti

tinkaw
23. apr 2017

Nam hematologicka radila, 4x do tyzdna tmave maso a 3x moze hydinu, ale od kosti a samozrejme co najviac potravin s obsahom zeleza (cvikla, strukoviky, zltka...
Samozrejme vit. C, kvalitne probiotika.
U nasho krpca patrali aj po celiakii lebo to tiez zapricinuje anemiu.

janickadr
23. apr 2017

@martinkojakub Ak ma syncek problemy s krvinkami uz od narodenia a teraz ma vyse roka, uz davno vas mala dr.poslat k odbornikovi, najma ked liecba nezabera. Skuste tie rady, co su uvedene vyssie, ale urcite sa pytajte aj na hematologiu...

matyuska
24. apr 2017

@martinkojakub ja som malemu nakoniec robila elixir na anemiu (recept mame od znamej setricky )Flasa vina z ciernej ribezle (u deti samozrejme vynechat dala som stavu), flasa zavaranych cucuriedok, dve hrste orechov a 2-3 lyzice medu.Vsetko spolu rozmixovat a uchovavat v chladnicke a uziva sa rano a vecer lyzica

adeli79
24. apr 2017

koľko má rokov?

adeli79
24. apr 2017

poslalo mi skôr,ako som dopísala.
ak už vie cmúľať, čiže má aspoň 3 roky, z vlastných skúseností a zo skúseností mamičiek od nás zo škôlky doporučujem tieto vitamíny:
https://www.foreverliving.com/retail/entry/Shop...

Sú prírodné a obsahujú aj železo. Kombinácia všetkých zložiek je urobená tak, aby sa všetko maximálne v organizme využilo a aby mali detičky všetko, čo potrebujú. Lebo priznajme si, aké vitamíny môžu byť v tých umelých jablkách a paradajkách zo supermarketov? A nie každý má možnosť zohnať si domáce produkty. ☹

maca283
24. apr 2017

@martinkojakub Ja ti odporucam narosan cucoriedkovy prirodny produk Detom chuti pozri si www.just.sk

magmolatus
24. apr 2017

@martinkojakub Dávaj mu viacej hovadzieho masa. To má asi najviac zeleza z jednotlivých druhov.

A potom asi zásadná vec. Nikdy nepodávaj kvapky s mliekom a mliečnymi výrobkami.
Vápnik inhibuje vstrebávanie železa.

grandzero9
24. apr 2017

bolo by vhodne do stravy zaradit telacie masko. Zltka, zeleninu listovu, rozne ovocie ako je hrozno a podobne. Uz tu zaznelo co zhorsuje vstrebavanie zeleza. Tak naopak ja ti poviem, ze vitamin C naopak zlepsuje jeho vstrebavanie 😉