Anémia u 4-ročnej

simka000000
27. aug 2023

Ahojte možno ma dakto z vás skúsenosti tak keď ich máte šup s nimi ..... Moja dcérka má 4 rokov pred dvoma dnami bola hospitalizovaná pretože mala teploty atď. A tam mi povedala doktorka že na 4 je malá a malo važi ....váhu má 12 kg ona toho nezje veľa.... Tak povedala že jej spravia odbery ...stolicu je odobraly no a prišli jej výsledky že má anemiu ale čo sa týka stolice prišli jej zlé výsledky tak ma poslali na gastro snou lenže tam majú dovolenku tak musíme čakať .... Tak neviem o čo môže ísť ..bojím sa ...

zuzana76
27. aug 2023

Môže to byt všeličo, možno podozrenie na celiakiu, ak ma anémiu a neprospieva

simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chaerin
27. aug 2023

Celiakia je autoimunitné ochorenie postihujúce hlavne tenké črevo, vyvolané neznášanlivosťou bielkovín pšenice, jačmeňa, raži a ovsa. Vzťahuje sa na zmes bielkovín obilných zŕn glutén – lepok. Je to závažné ochorenie, ktoré sa však dá dostať pod kontrolu vďaka špeciálnej bezlepkovej diéte.

simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chaerin
27. aug 2023

@simka000000 môjmu švagrovi bola diagnostikovaná pred dvoma rokmi myslím… nastavili mu bezlepkovú diétu (tú bude mať už celý život), zo začiatku nemohol konzumovať ani mliečne výrobky… dcérku budú sledovať na gastre a ak sa po diagnostikovaní celiakie bezlepková diéta dodržiava, nespôsobuje celiakia problémy, švagor funguje úplne normálne 🤗

anna222
27. aug 2023

My sme mali diagnostikovanú celiakiu v 5 rokoch,boli sme poslaní na gastro kvôli anemii,a mali sme potom potvrdenú celiakiu.
Ale myslím že anémia môže zniknúť aj z iných príčin,napr.nedostatok vitamínov,železa,alebo málo červeného mäsa v strave...Netreba sa ale hneď báť celiakie,ale preistotu vyšetriť čo je potrebné.
U nás v rodine traja celiatici,naučili sme sa tým žiť.

simka000000
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laurikalalinka
28. aug 2023

@simka000000 Na anémiu,jednoznačne B12,bude viac aj papať,a príznaky sa upravia.