Anémia u 18-mesačnej

di_dominika
29. okt 2023

Dobrý deň prosím vás chcela by som sa spýtať myslite že tieto výsledky sú v poriadku u 18mesacnej dcéry. Moja dcéra sa zadýcha pri nejakej činnosti niekedy dostane taký stav že sa mi nevie nadýchnuť lapa po dychu stále kašle a odvtedy psychologicky vývoj je po zadu. Hovorila som to doktorke a vravela že neni chorá ale ako keby ma nepočúvala čo som jej hocorila a že tieto výsledky sú v poriadku ale mne sa to nejak nezdá. Manzel ma jej otec anemiu už od narodenia takže mohla by to zdediť ale doktorka ako keby ma nepočúvala .. prosím vás myslite si že tie výsledky sú Ok a aj to čo robí mala ? Ďakujem

drake122
29. okt 2023

Nie je to v poriadku, ma nizke zásoby železa, preto sa jej tvoria male červené krvinky z nizkym objemom. Nie je to ešte anemia, ale čoskoro bude, zatial len latentna sideropenia. Môže sa z toho zadychavat a nevladat, ale záchvaty kašlu nie uplne to vysvetluje.

di_dominika
autor
29. okt 2023

@drake122 ďakujem pekne a prosím vás môže za to aj spomalený vývin napríklad že dieťa sa ťažko uci alebo nevie sa sústrediť atd ? Ďakujem

snehulak77
29. okt 2023

Hemoglobín má hraničný, ale to podľa mňa nevysvetľuje to zadychanie. Srdiečko ma v poriadku?
Silná anemia môže spôsobiť, že dieťa bude unavené a nebude sa učiť, lebo nevládze. Asi nemá úplne súvis, že by nechápalo a pod. Anémiu som mala od bábätka, mávala som teploty ku večeru, bola som unavená a tak.
Ale dala by som ju skontrolovať kardiologovi pre istotu. Nech vás poprípade on potom nasmeruje

drake122
29. okt 2023

@di_dominika Nie. Spomalený vývin je široký pojem, ale 18 mesačné sa ešte rozhodne nemá vedieť "učiť a sústrediť" v štandardnom zmysle týchto pojmom. Tu možno ide aj o prehnané očakávania rodičov.

di_dominika
autor
29. okt 2023

@drake122 ďakujem len niekedy to robia doktory najprv to začalo že som spomínala doktorke že mala neukazuje prstom iba niekedy že nerozumie čo jej hovorím iba niektoré veci hneď nás poslala psychiatrické a neviem ešte kde to už riešime ale takéto veci že sa mi dusi lapa po dychu a na tento krvný obraz mi povie že to je v poriadku s ďalej to nerieši už rozmýšľam nad tým že vymením doktorke

di_dominika
autor
29. okt 2023

@snehulak77 na EKG sme boli 6 mesiaci a bolo tam poriadku všetko ďakujem krásne. Lebo to už od malička ma takéto problémy ale krv jej brali terat prvý krát a to keby nepoviem doktorke tak jej to nezoberie sama od seba ďakujem

drake122
29. okt 2023

@di_dominika psychiater zbytočný v tomto veku ,vám nedá žiaden záver k tomu, a doporučí keď tak prehodnotenie okolo troch rokov, alebo neskôr. Železo ani anémia tam podstatnú úlohu nemajú.

di_dominika
autor
29. okt 2023

@drake122 ďakujem tiež si myslím že je ešte mala a každé dieťa ma iný vývoj 🙂