Alopécia u ročného dieťaťa. Máte skúsenosť?

brunteless
30. sep 2014

Máte niekto skúsenosť s alopéciou u ročného dieťaťa? Môj synček mal krásne mihalnice a normálne jemné svetlé vlásky. Keď mal 12 mesiacov, ochorel na 6.chorobu. Po doznení horúčok (do 40 stupňov) mu postupne vypadali všetky vlásky a o mesiac na to aj mihalnice. Vtedy sme šli k pediatričke. Predtým klasicky absolvoval očkovania a okrem ekzému (už ho nemá) bol úplne zdravý. Brali mu krv z pršteka-o.k. Kožná sa s niečím takým nestretla (lekárka so 40-ročnou praxou). Dnes sme boli na endokrinológii, o týždeň budeme vedieť, či nie je príčinou problém so štítnou žľazou. Teraz 15-mesačný - má niekde jemnulinké vlásky, bez mihalníc a obočia. Papá všetko, spí dobre, chodí, proste inak celkom v poriadku. Pátram, kde sa dá, ale o alopécii u tak malého dieťaťa ťažko nájsť akékoľvek informácie. Ďakujem vopred za rady. Andrea

vladkulienka
24. jan 2018

Ako ste prosim vas dopadli?mojmu synovi zacali vypadavat vlasy ako 15mesacnemu.momentalne ma 22mes a riedke vlasky. Mal ich predtym krasne huste. Mame za sebou vela vysetreni a posielaju nas lezat na kramare, ale nejako po dnesnej navsteve kozneho na kramaroch nemam chut tam ist. Vysledky ma ok, mal v stolici kvasinky a znizenu imunitu. Zmenili sme jedalnicek, nasadili probiotika a mam pocit, ze mu t cosi zacina rast. Len dnes mu ani vlasy pod lupou nepozreli.

brunteless
autor
28. jan 2018

@vladkulienka Dobrý večer. Úprimne Vám želám, aby ste nemali ten problém, čo my. Ak má Váš synček vlásky, tak je dobre. Náš nemá žiadne, od jedného roka. Vypadli mu naraz, v priebehu niekoľkých dní. V lete bude mať 5 rokov. Som šťastná, že má krásne mihalnice a trochu obočie, lebo nemal ani to. Som v kontakte s 1 maminkou, ona má tiež synčeka s rovnakým problémom. Aj my sme boli v r. 2015 na Kramároch, ale len na vyšetrení. Chceli, aby sme mu potierali hlavičku s chemikáliou - kapsaicínom, aby mu to prekrvilo pokožku. Ja som mu to vtedy natierala, doškriabal si kožu na hlave do krvi a vznikol mu z toho ekzém. Potom sa to po dlhom čase zahojilo, ale vlasy mu nenarástli. Možno sa odvtedy niečo zmenilo, ale my sme s Kramármi nemali dobrú skúsenosť. Malý mal všetky výsledky v poriadku, tak sa nevedeli čoho chytiť, čo riešiť... Držím palce a kľudne sa ozvite. Andrea

vladkulienka
28. jan 2018

@brunteless dobry den, dakujem, ze ste sa ozvali. Aj my sme mali potierat hlavicku nejakou zarabanou vodickou, ale mala som pocit, ze tam, kde som potrela aj vlasy, tak mu vypadali, tak som po 3tyzdnoch prestala potierat. V piatok som bola u dr. Krcturbovej tu v cachticiach. Ona je pediatricka, ale zaobera sa aj alternativnou liecbou, hlada pricinu a vela veci riesi cez zmenu stravy. Ta si mysli, ze by mohol byt problem v oblickach, tak este pojdeme na sono obliciek a v strave nam kazala uplne vylucit kravske mlieko a výrobky z neho a aj lepok. Pridat viac strukovin, ryze natural, ryby 2x v tyzdni + vitaminy, a makovy olej. Uvidime ako dopadne sono a ako bude posobit zmena stravy. Dohodli sme sa s nou, ze BA posunieme az na marec april.