Alopécia u dieťaťa

annymarry
3. jan 2022

Ahojte dievčatá skúsim tu či niekoho nenájdem s podobným prípadom keďže som ešte nikoho takéto nestretla .
Môj priateľ má asi od 15 rokov alopeciu holi si hlavu lebo ma len niekde vlasy.
V roku 2016 sa nám narodil syn s vlaskami normálne a keď mal 1 rok vlásky vypadli a už nenarastli . Teraz má 5 rokov a vlásky stále nemá ale už sme sa stým naučili niako žiť veď predsa je to chlap pri tých chalanoch sa tie vlasy tak neriešia. Lenže čakáme bábätko a mne nedáva spat keď pomyslím že ak to bude dievčatko a stane sa to isté . Má to niekto takto podobne skym by som sa mohla poradiť ? Ďakujem krásne 😊

pandorra
3. jan 2022

@annymarry a ako ste to riesili u syna? Boli ste u lekara? Urobil mu vysetrenia?

deti95060810
3. jan 2022

aj syn má tú istú diagn. ako manžel? Lebo moja jedna dcéra sa narodila s biednymi vláskami - ako veľa detí, len jej vlásky nerástli takmer vôbec. V 3 rokoch mala vlásky asi 2 cm. Lekár na nič neprišiel - z krvných vyšetrení a na ďalšie vyšetrenie nás neposlal nikde--- Viac menej sme to neriešili - mali sme omnoho väčšie starosti. V 5 rokoch dcére začali rásť vlásky, do prvej triedy išla s menším vrkočom. V säčasnosti má vlasy pod lopatky....prečo vlasy dcére nerástli niekoľko rokov nemáme potuchy....

annymarry
autor
3. jan 2022

@pandorra nie ,kedze môj priateľ absolvoval všetky vyšetrenia a riešil to bol aj v nemocnici sme sa zhodli že ho nechceme stresovať doktormi. A uz vôbec nie keď by mu mali nárast a o pár rokov znovu vypadať . To by bolo pre neho ešte horšie si myslím. Tým že vlásky v podstate od malička nemá je NATO zvyknutý on aj všetci okolo neho .

annymarry
autor
3. jan 2022

@deti95060810 lenže on vlásky nemá vôbec úplne holú hlavku ma . Možno niekde keď sa mu zahladite ma možno 3 MM bielunke úplne mini

pandorra
3. jan 2022

@annymarry nerozumiem tomu, prečo to neriešite s pediatrom. Príčin môže byť veľa. Ja keď som bola u trichologa, riešili sme xy vyšetrení. Určite to nenechávajte len tak.

biba12
19. feb 2022

@annymarry zašla by som minimálne za imunológom. A šla spraviť profil zameraný na autoimunitne ochorenia. Stratu vlasov vie spôsobiť napríklad aj neliecena celiakia. A ta je aj bezpriznakova.