Alopécia u 7 ročného syna

lucinkapc1
10. máj 2016

Ahojte mamičky. Asi pred mesiacom som si všimla u syna (7rokov) svetlý pásik vo vláskoch. Za mesiac a pol sa pásik zväčšil na dosť veľké miesto. Boli sme na kožnom, kde nám bola diagnostikovaná alopecia. prešli sme krčným, zubným, očným, krvnými testami, čakáme na imunoligiu... kolotoč vyšetrení.. všetky výsledky v poriadku a vlásky padajú ďalej. Chcem sa opýtať, či máte niekto s touto hnusobou skúsenosti a hlavne či sa niekomu vrátili vypadané vlásky do pôvodného stavu.. Ďakujem

h2
11. máj 2016

@lucinkapc1 Ahoj, moja kolegyňa to mala, z ničoho-nič jej vypadali vlasy hneď vpredu nad čelom, asi tak 3cm v priemere, ako žena z toho bola úplne na nervy. Pokiaľ viem, tak bola len u kožnej, o žiadnych iných vyšetreniach neviem. Potierala si to nejakou vodičkou a pomerne rýchlo jej to opäť zarástlo.

lucinkapc1
autor
11. máj 2016

My už máme 15cm a padajú nám ďalej. Som z toho dosť nešťastná, hoci Samko si z toho veľkú hlavu nerobí. Podľa mňa to bude tým, že si to miesto nevidí, lebo ho má za uškom. Zatiaľ nám nezarastá. čakajú nás ešte vyšetrenia. tak uvidíme

sara07
28. jún 2016

starší príspevok ale daj vyšetriť štitnu žlazu okrem TSH aj veci na protilátky, môže ale nemusí íst o autoimunitné ochorenie štitnej žlazy

lucinkapc1
autor
28. jún 2016

Ahoj. Stitna je ok. Vlastne vsetky vysledky krvi a vsetkych odberov su ok. Ale dakujem za pomoc

luba41
28. jún 2016

skúsiť alternatívnu liečbu?

sara07
30. jún 2016

@lucinkapc1 predpokladám že brali Ko na TSH -3, FT4, štítna môže mať v norme výsledky aj podla sona byť bez zmien veľkosti , tvaru, uzlov atd ale ja som myslela či má v poriadku Anti -TSH - R , Anti TG (AC 180), anti -TPO ( ACS 180) tzv. antiTPO a ATG
kľudne môže mať výsledky z endo hľadiska v poriadku ale tieto nie a nie každý mudr toto žiaľ dá vyšetriť v tomto prípade,
kľudne môže mať krvné výsledky na všetko možné v poriadku dlhodobo ale tieto ohľadne protilátok v rámci autoimunity nad normu

lucinkapc1
autor
30. jún 2016

Na imuno vysledky posledne cakame. Boli sme na vysetreni pred dvoma tyzdnami a prave tieto nam este chybaju. Uvidime. Dlhodoba zalezitost to je😢

sara07
30. jún 2016

@lucinkapc1 ale pozor AUTOimunitné je záležitost endo a imonologia je niečo iné tam môžete mať všetko v poriadku, to sú úplne iné čisto imunologické výsledky a tieto čo som uvádzala vám nemusí robiť a bohužial aj imnulog občas nemá v tom jasno , viem z vlastnej skúsenosti a spýta sa blbosť doslova

palomka
30. jún 2016

@lucinkapc1 dcera mala v skolke spoluziacku s takym problemom. Nepytala som sa nikdy ci je to prave alopecia. Len viem, ze aj jej mamka nosila parochnu a aj tomu dievcatku postupne zacali vypadavat vlasky, kym nevypadli vsetky. Potom zvysne 2 roky nosila na hlavke stale satku. Mala kraasne dlhe vlasky a zvladala to super. Ucitelka detom vysvetlila, ze ma taku chorobu a uz nikdy jej vlasky nenarastu :(

buba_3
11. dec 2017

@lucinkapc1 Ahoj. Chcela by som sa opytat, ako ste pokrocili v liecbe, ci vam nieco zabera... Mame tento isty problem, teda 5,5roc. syncek. Najprv sme mali len kolieska, ktore nam po vodickach zarastli, ale teraz mame stav taky, ze vlasky ma skor v celej casti hlavky preriedene. Uz nam aj cast obocia vypadala a to nehovorim o tom, ze nam zliezli aj nechtiky. Vsetky vysetrenia a testy mame v poriadku. Mam hrozne obavy, ze nakoniec ostaneme uplne bez vlaskov. V stredu ideme na dalsiu kontrolu, tak som zvedava, ako dopadneme. Lekar spomenul este trichologicke vysetrenie, tak uvidime...

lucinkapc1
autor
11. dec 2017

@buba_3 ahoj. Po roku a pol nam vlasky narastli. Chorili sme na kryomasaz(kozna mu potierala vypadane casti dusikom), brali sme vitaminy A D Panthenol a Metionin. Vypadane casti sme ba striedacku potierali eloconom a elidel kremom. Nezarastlo nam vsetko, nieco ostalo hole ale v podstate mame vassinu zarastene. Chlpky na rukach a nohach zarastli. Lieky sme vysadili. Syn ich uz odmiet, nakolko mu z nich uz bolo zle. Jam chodite na kozne?

buba_3
11. dec 2017

@lucinkapc1 ...napisem IP

katarina644
11. dec 2017

ahoj, mojmu bratrancovi v desiatich rokoch zacali vypadavat vlasy. neviem aku ma teda diagnozu. jeho rodicia sa s tym nevedeli zmierit a nakoniec uz je dlhe roky na koleno vyholeny. viem, ze sa mu to nedalo liecit, ale neviem, ci je to to iste. teraz ma bratranec 36 rokov a je stale bez vlasov a uz s tym sa zmieril a nikto to uz neriesi.

sara07
11. dec 2017

@lucinkapc1 môžem sa spýtať aké presne lieky bral , dakujem

buba_3
12. dec 2017

@sara07 prva pani doktorka u ktorej sme boli nam naordinovala kryomasaz. Vysledok nebol ziadny po mesiaci a to mi tvrdila, ze vlasky mu uz v tych miestach nenarastu.... a oni narastli neskor. Kedze si s nami nevedela rady, poslala nas do Martina ku dalsej. Zacali dalsie vysetrenia, odbery - vdetko OK. Predpisala nam mast Protopic. Taktiez som nevidela ziadnu zmenu. Potom ma oslovila jedna pani v skolke, ze tiez maju tento problem, tak mi odporucila lekara v Bojniciach. Ten nam dava na potieranie dve rozne zarobene vodicky. Musim povedat, ze nam vtedy zabrali, zacali na holych miestach rast jemne biele vlasky, ktore casom zosilneli a stmavli. Aspon som videla nejaky posun v liecbe. Od leta ale sledujem ako nam vlasky celkovo rednu, nie kolieska. Pritom citim, ze ma na hlavke strnisko novych vlaskov, ale akoby nechceli dalej rast. Inak mu davam doplnkovo zinok a raz zacas pouzivame kofeinovy sampon.

zora2018
12. dec 2017

Ahoj, mne vypadali vlasy ako 14 ročnej asi vo veľkosti dvoch koliesok priemer cca 3 cm. Chodila som asi mesiac na dusík a začali dorastať samé. Žiadne mastičky ani iné vyšetrenia mi nerobili. Pani dr. povedala, že zrejme stres urobil svoje. A to isté môj brat, keď mal cca 19 rokov. TIez to mal zo stresu, predpísala mu dusík a všetko bolo ok.

eliska13
12. dec 2017

@zora2018 ja som mala kolegyňu, ktorú jeden profesor nepustil ku skúškam v 3 ročníku VŠ architektúry a zo stresu jej vypadali vlasy mala to na šťastie tak, že na temene, ak si spravila cop nebolo to vidieť
Chodila do Brna ku koznej bolo to pred 20 r nikdy jej nenarastli
Väčšinou je to psychika

zora2018
12. dec 2017

@eliska13 hej väčšinou je to psychika.

sara07
12. dec 2017

no dobre ale dať to na psychiku u 6-7 ročného dietata, to mi skôr pripadá nevieme tak môže za to stres, ved dieta potom ako mu vypadaju vlásky má ešte väčší stres z reakcii okolia ako to mu fakt nepridá
aj ked ako neviem či 100 chlpov na hlave je tak fakt dôležitých pre to aký je človek

zora2018
12. dec 2017

@sara07 tak ale nikdy nevieš, či nemá problém v škole, v škôlke o ktorom nerozpráva. Či mu niekto neublížil, či niečo nesprávne pochopil, či videl čo nemal, alebo nevie niečo spracovať. A vôbec Ti to dieťa povedať nemusí... Aj keď s ním máš akokoľvek dobrý vzťah. Niektoré deti dusia vo vnútri a povedia neskôr... Takže ktovie, nemusí to byť tento prípad, to vôbec nevravím. Ja hovorím o vlastnej skúsenosti, u mňa a u brata to ten stres bol.

sara07
12. dec 2017

@zora2018 hej
ale ked si zoberiem také 8 ročné dieta v škole, teda u nás bola vo vedlajšej triede dievča ale malo len riedke vlasy fakt že riedek a čo si užilo preto ,ako toto by som brala ako že fakt stres a napätie a nevypadli jej všetky, som si spomenula na nu ked ste pisali, jak takú štvavú zver ju bralo okolie, šatku tu jej strhavali a pohadzovali, učitelky to sme ani nešli za nimi lebo to vyriešili že podajte si ruky, neznášala som to ked ju nutili s tými grázlami malými aby si podala ruku a další den to isté, po roku ju potom rodičia dali do inej školy ako tiež suprové riešenie, odíde obet

andread2
5. jan 2018

@buba_3 Dobrý deň, môžem poprosiť meno lekára a názov lieku?

buba_3
8. jan 2018

@andread2 ...ako som uz vyssie pisala, od doktora mame predpisane dve rozne robene vodicky na potieranie a teraz nam predpisal methionin a ja doplnkovo este davam zinok a panthenol a pouzivame sampon s kofeinom...

majushinka
3. máj 2022

@buba_3 ahoj, ja hladam kamarata/kamaratku pre moju 10 rocnu dcerku ktora ma alopeciu, nemali by ste zaujem?