Alergia u syna - priebeh prvého vyšetrenia

elly23
21. mar 2023

Ahojte, ako prebieha prvé vyšetrenie na alergológii? Aké lieky, liečbu deťom nasadili? Syn je jednoznačný alergik, už máme rôzne vyšetrenia a čakáme už len na alergo, načo presne je alergický. Dnes a včera sa po pobyte vonku strašne vyhádzal na tvári aj vo vlasoch, hral sa so stromami. Večne je chorý, stále sople a kašeľ. Ďakujem za odpovede.

evinqua
21. mar 2023

@elly23 môj bol ako 4 ročný prvý krát a urobili kozne prick testy, odobrali krv na komplexnejšie vysledky, cca o 10 dni sme mali vysledky, uz predtým sme boli na koznom, ocnom a orl vyšetrení, keďže jeho prejavmi bol ekzem na očných vieckach,kasel, nadcha - ma alergiu na pele a roztoce

ivi85
21. mar 2023

@evinqua ahoj prosímta alergiu mu zistili aj kožné aj krvné testy? Lebo môjmu brali iba krvné, kožné mu nechcela že je malý.... A krv nič nepotvrdila ale prejavy alergie má stále plus aj predispozíciu,tak ma len zaujíma do akej miery sú spoľahlivé krvné testy

evinqua
21. mar 2023

@ivi85 kozne mu nič neukazali, u malých detí malokedy vyjdu

evinqua
21. mar 2023

@ivi85 mal 4 roky cca keď bol testovaný, obaja s mužom sme alergici, ma aj zníženú imunitu a hranicne výsledky na celiakiu/ja mam celiakiu preto ho testovali aj na nu/

ivi85
21. mar 2023

@evinqua takže alergiu mu potvrdili z krvi? Lebo môjmu práveže všetko vyšlo ok, ma 5r a dr povedala že je zbytočne malý na kožné testy tak sa robila iba krv. Alergologicka mu však predpisla aj tak Zyrtec kôli prejavom ktoré má tak stále aj tak váham či ku ich nasadiť keď mal hodnoty v norme. U nás je muz alergik,silný a na všetko na čo sa dá chytiť alergia,ja nie

dominika126
21. mar 2023

@elly23 akurát pred týždňom sme tiež boli so 4rocnou a ročnou. Klasika,vyplnili sme dotazník,tej staršej kožné testy,dr.ju skontrolovala hrdlo,nos, dýchanie,uzliny,rodinná anamneza (pýtala sa všetko to,čo aj iní dr.) a odobratie krvi. Kožné testy vyšlo negatívne,ale aj dr.vravela že takým malým často aj vyjdú,ale to neznamená,že nie je alergicka. Musím si ale,že je,pretože ako začalo kvitnut, je úplne chuchmava. Čakáme teda na výsledky.

elly23
autor
23. mar 2023

@dominika126 no my mame ist zajtra, ale syn mi začal horúčkovať, uz vvera a predvcerom sa vyhadzal na tvári, bol na stromoch, cela hlava ho svrbela, nemohla som dat ani fenistil, kvôli vyšetreniu a dnes úplne plný nos, a horúčka...pol roka sme čakali na vyšetrenie