Alergia u štvorročného syna

zuzka565
16. jún 2021

Ahojte mamičky. Chcem sa Vás opýtať či máte podobnú skúsenosť. Mam 4 ročného syna. Už skoro 2 roky ma zistené alergie na peľ, trávy... Ale tento rok ma silnú alergiu ma zapálené aj očné spojivky suchý dráždivý kašeľ, vodnatý soplik. Ale ma aj zvýšenú teplotu väčšinou stále kolo 37,5. Ako on nikdy nemá úplnú normu teploty. Dr povedala ze je to alergia. A máme ísť na dovolenku tak neviem ci ísť alebo nie. Ešte chcem zbehnúť zajtra za dr nech mu urobí crp test. Ale moja otázka je ze ci aj Vaše detičky zvyknú mat teplotu pri alergii. Dakujem

katkamatka7
16. jún 2021

@zuzka565 Ahoj. Ak idete na dovolenku mimo Slovenska, záleží od daného podnebia, no nemusí tam prejavovať známky alergie.

zuzka565
autor
16. jún 2021

@katkamatka7 mame ísť k moru

katkamatka7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkamatka7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simsalabim
16. jún 2021

@zuzka565 kam k moru? Jadranske more je pre alergikov uplne idealne, je tam velmi priaznivy pomer salinity, vlhkosti a silic z borovic. Mne ako alergikovi, aj starsej dcere, sa pri mori okamzite ulavi.

katkamatka7
16. jún 2021

zuzka565 Ja som alergik na peľ z trávy. Prejavuje sa podobne, ako u Tvojeho synčeka, no môžem mať zvýšenú teplotu, nemerala som, ale áno, je tam taký nepríjemný pocit, že mi puchne tvár, líca, okolie očí, nos, akoby bola vyššia teplota. Dieťatko to samozrejme zvláda inak, ako dospelý. Môj syn ma rok a zatiaľ kýcha,inak sa mu neprejavuje, neviem, či bude mať tiež. Pri mori je vlhko, peľ tak nebude navievať vietor do nosa a očí, podobne slaná voda aj vyparovaním tieto prejavy alergií zmierni. Budú tam iné rastliny, v inom štádiu kvitnutia a vôbec nemusí mať dieťa dané prejavy. Čas kvitnutia tráv by ste strávili pekne mimo zdroja alergénov.

kacena4
16. jún 2021

ak ma zvysenu teplotu dlhodobejsie a idete do zahranicia zabezpec si potvrdenie o tom, ze zvysena teplota je prejavom alergie - nech ti to dr. napise do spravy nebudete mat problemy pri cestovani ci vstupoch do zariadeni kde sa meria teplota a ano moze to byt z alergie kedze sa jedna o zapalovy proces a telo s nim bojuje drzim palceky

zuzka565
autor
16. jún 2021

@simsalabim áno do chorvátska ideme

zuzka565
autor
16. jún 2021

@kacena4 no on ma ako nežiaduci účinok po očkovaní stále teplotu kolo 37. Nevadí pôjdem ešte s nim ešte na crp test a uvidíme podla toho ci ísť.

simsalabim
16. jún 2021

@zuzka565 tak si to uzite 😉

maris5
16. jún 2021

Moj syn ma tohto roku brutalnu elergiu, nic nezabera. Cervene oci, sopel, fufnie celu noc, hovori, ze ho boli mandla. Inokedy stacilo 2x strieknut do nosa a bol v pohode.
My ideme o 2 tyzdne k moru, a hlavne kvoli alergiam.

kika831
16. jún 2021

@zuzka565 ako silny alergik by som sa z vlastnych skusenosti s touto odpovedou lekarky neuspokojila. Teplota z alergie? A ma maly zistene aj alergeny? Krv ma v poriadku? Na liecbu je nadstaveny? Ja by som urcite s dietatom so zvysenou teplotou- aj ked minimalnou urcite do zahranicia neisla. Drzim palce

zuzka565
autor
16. jún 2021

@kika831 áno ma potvrdene alergie. Ma aerius momentálne ho ma aj na ráno aj večer, kvapky do očí a do nosa. A ešte ma aj ventolin lebo raz mal miernejší asmaticky záchvat.

kika831
17. jún 2021

@zuzka565 o to viac, ze je takto sledovany a ma tieto lieky/ kvapky ma prekvapuje ze ma zvysenu teplotku.

zuzka565
autor
17. jún 2021

@kika831 bola som s nim dnes u Dr. Dýchanie ma čisté, crp ma v norme. Povedala mi ze ta teplota kľudne môže byť pri alergii lebo telo sa bráni.