Alergia u ročného dieťaťa

romy11
25. aug 2014

Máte niekto dieťa ktoré je alergicke na peľ? Moj syncek ma príznaky sennej nadchy a ja neviem ci s nim ist ku alergologicke alebo pockat do buduceho roka.Teraz ma 1.rok a mna desi to testovanie na rukach.

sisaha
25. aug 2014

@romy11 malym detom zistuju alergiu z krvi

romy11
autor
25. aug 2014

@sisaha ano aj z krvi ale robia aj testy na predlakti, dnes som sa pytala u detskej alergologicky

mummy01
25. aug 2014

@romy11 na predlakti az ked dieta spolupracuje,cca od 3-4rokov

romy11
autor
25. aug 2014

@mummy01 dnes mi ta sestricka u lekarky vravela ze mu budu robit tie testy tak neviem

maznacik007
25. aug 2014

@romy11 to ti vravela sestricka na alergologii to je divne lebo tak malým deťom nerobia kožené testy sú nepreukazne.

romy11
autor
25. aug 2014

@maznacik007 ano sestricka - pytala som sa nato - ze ci mu budu robit tie testy a vravela ze ano - ze nie tak vela ako starsim detom ale nieco mu spravia tak a nieco z krvi

maznacik007
25. aug 2014

@romy11 ale sestricka u pediatricky či alergologicky sak si písalo že nevieš či sa máš objednať na alergo ja chodím s obomi deťmi od malinka na alebo ale kozne testy robili obom po treťom roku

romy11
autor
25. aug 2014

@maznacik007 sestricka u alergologicky - ja som bola dnes objednat sa ale rozmyslam co mam robit .... tiez sa mi to moc nezda takemu dietatu robit tieto testy - je to podla mna nezmyselne kedze to dieta si neda rucky aby ho testovali

demeterka
25. aug 2014

@romy11 tiez to poznam tak ze kozne testy sa robia detom az po tretom roku, nie skor, mladsim len vezmu krv. Sama som alergik od malicka, viem cim som si presla, viem ze to caka aj moje deti, alergologicka ma informovala ze do troch rokov sa alergia u deti nejako extra nediagnostikuje lebo sa to stale meni a vyvija, takze podla mna ti sestricka poverala riadnu blbost.

pribinak
25. aug 2014

@romy11 budu mu robit len testy z krvi, určite nie kožné testy na rucickach, po 1. je príliš maličký a po 2. určite sa kožné testy nerobia počas pelovej sezóny