Alergia trojročného dieťaťa na roztoče

romikk22
15. jún 2021

Ahoj. Mate niektorá skúsenosť s alergiou dieťaťa na roztoče prosim? Dnes sme boli s malym 3 ročným syncekom na testy nakolko ma stale plný nostek, sopliky, svrbi ho aj nostek aj ocka, ktoré mu aj opuchu niekedy. A zistili nam teda dost velku alergiu na roztoče a tiez na obilniny vonku a stromy. Zaujímaju ma hlavne tie roztoče. Ako snimi bojujete prosim Vas. Beriem každú dobrú radu, vyskúšam čokoľvek. Doktorka nam dala samozrejme lieky tie som mu už dala hned vecer. Kupila som pri nej aj sprej na roztoče. Kazala nam vela vela vetrať. Prosím poraďte mi mi ak ste niektorá tým prešli aj s detickami co môžem spraviť ešte pre to aby som malému pomohla ďakujem

klarissa25
15. jún 2021

Všetky plysaky šli do kosa. Ma len jedného...pravidelne prezliekam posteľnú bielizeň jemu raz za týždeň.. pečiem na 60 stupňov.. prach umieram denne..každopádne ale určite ti dal aj dr nejaké instrukcie

pribinak
15. jún 2021

Postelne prádlo sa dá kúpiť špeciálne proti roztocom. Zrušiť koberce, záclony, plyšové hračky pravidelne prať a dať do mraznicky aspoň na pár dni.
Ak utierať prach tak vlhkou handrou

Okrem toho sú aj vysávače pre alergikov a čistučký vzduchu

bagre
15. jún 2021

ak sa dá tak kúpiť špeciálne obliečky pod tie klasické, zrušiť koberce, závesy, plyšáky, podlahy umývať častejšie... syn má zistenú od cca 5 rokov, a všetko čo sa dalo sme kúpili /zrušili, + je na liekoch ale aj tak máva fázy kedy je ok, a potom také kedy je opuchnutý, zasoplený... želám nech sa mu polepší ❤

jaga18
16. jún 2021

Upratovat, prať, žehliť všetko v jeho izbe dookola... Aspoň raz mesačne hĺbkové čistenie, či vysávanie matraca. Tiež používame sprej na roztoče. Žiadne zvieratko v jej izbe a ani plyšové hračky. Aj dcéra má alergiu na roztoče od 3 rokov (teraz má 16). Je nonstop na liekoch, sprejoch do nosa. Keď bola menšia, mávala aj astmaticke záchvaty, no z toho prestastie rýchlo vyrástla, ostali len nádchy. Na poslednej kontrole nám Dr spomenula aj liečbu tejto alergie, ale zatiaľ to odmietla, znelo to pre ňu príliš komplikovane 🤦‍♀️ možno keď bude staršia, dá sa na to... Liečba trvá myslím 3 roky a počas nich sa s absolútnou pravidelnosťou podávajú kvapky obsahujúce roztoče. Ide tam hlavne o to, že nesmie vynechať ani jednu dávku počas tohoto obdobia. Kvapky musí mať vždy pri sebe, skladuju sa v chladničke, minimálne, keď je mimo domu, môžu byť v chladiacom boxe.
Neviem, či je táto liečba vhodná aj pre malé deti, nám to spomenula Dr až teraz v 16tich.

klip0
16. jún 2021

Ahoj ja mám veľmi silnú alergiu na roztoče a veľmi mi pomáha pravidelne vysávať matrac, pod posteľou, vankúš, perinu, (aj plysakov sa dá) vysávačom so žiarením, vytiahne fakt neskutočne množstvo prachu a to žiarenie zabije roztoče. Plus sme si kúpili ozonovy generátor, ten zničí naozaj všetko a sem tam zapíname aj ten. Vankúš by nemal mať viac ako polroka Max rok.
Ak chces odfotim ti ten vysávač, to je také malé spratne. A aj ten generátor je super. Žiadnu chémiu nepoužijes a výsledok neporovnateľný. Mne tie spreje absolútne nepomáhali, ale toto je oveľa oveľa kvalitnejší život

romikk22
autor
16. jún 2021

@jaga18 ahoj ďakujem krasne za info. Nam doktorka toto spomenula a ze od 5tich rokov by mohol zacat uz tuto liecbu a ano ze 3 roky to trva asi to bude narocne ale pravdepodobne to vyskúšame chudiatko nak sa netrapy

romikk22
autor
16. jún 2021

@klip0 ahoj prosim ta ak by si bola taka zlata ten vysavac mi poslat foto do správy určite by sme kupili. Spravim vsetko aby mu bolo lepsie 🙂 dakujem krasne

romikk22
autor
16. jún 2021

@klip0 inak mame zvlhčovač vzduchu doma a je v tom zabudovaný aj ozón to je asi to co si spomínala tusim takze môžem aj ozón pustiť sem tam

bagre
16. jún 2021

@jaga18 dávkovanie je také, aké určí lekár - syn cez víkendy neberie... a pokiaľ má ranu v ústach alebo má horúčky máme zakázané dávať - to len tak na okraj

jana_eyre_2
16. jún 2021

Okrem všetkých tých klasických veci ako je časté pranie, vetranie, dobre posteľné prádlo nám pomohla aj čistička vzduchu od xiomi.. má ju každé naše dieťa v izbe, tak isto aj jonizator.. najstarší ma veľmi vysokú alergiu na roztoče (teda zistená v 5tich rokoch teraz má 9) je astmatik, hit a alergik na veľa veci.. na roztoče berie už 3ti rok staloral to je niečo ako vakcina.. tento rok pôjde na pretestovanie tak uvidíme ako mu to pomohlo.. subjektívny pocit ale mám že mu je z pohľadu roztočov omnoho lepšie, avšak akoby začal byť viac alergický na trávy a stromy..

karmen118
16. jún 2021

U nás rovnako - žiadne záclony ani koberce, meniť často posteľné prádlo aj s pyžamkom, pri tom riadne vyvetrať matrac, vankúš a periny máme všetci pre alergikov, častejšie vetrať. Deťom sme kúpili také vyššie postele, ktoré majú dole šuplíky na kolieskach, tie sa dajú pekne vytiahnuť, takže v pohode povysávam a umyjem podlahu aj pod ich posteľami, čo je veľké plus. Máme čalúnený gauč, takže ten musíme dávať pravidelne tepovať. Kúpili sme vysávač s vodným filtrom - je to tiež neporovnateľné oproti klasickému, má nástavce aj na tepovanie, ale ešte sme ich neskúšali. Prach musíme utierať len vlhkou handrou. Čističku vzduchu sme zatiaľ nekupovali.

klip0
16. jún 2021

@romikk22 poslala som ti to do správy 🙂

januska20
4. apr 2022

@klip0 Ahoj, prosím ťa, pošli aj mne foto vysávača.

slavkajurko
20. dec 2022

@klip0 ahoj, pošleš mi prosím ta fotka vysávača do správy? Dakujem

zuzubb007
20. dec 2022

Plysaky a koberce zrusit to je najvacsi raj roztocov, potom kupit periny pre alergikov a tie prat raz za 2 tyzdne ale tak ze komplet vankus minimalne na 60-70 stupnov aj paplon, potom od 5tich rokov sa beru kvapky

nikitta77
10. sep 2023

@klip0 mozem aj ja poprosit foto vysavaca , dakujem vopred -kludne aj do ss

bambulka1105
6. máj 2024

Ahojte., mozem sa spytat., kde resp. odkial ste kupovali tie vankuse, periny, obliexkya pod., proti roztocom? A taj do skolky ste kupovali tieto,,specialne” ? Dakujem.,

monika2401
15. máj 2024

@klip0 moz3m poprosiť fotku a názov vysávača, ďakujem