Alergia očiek

miculienka
17. mar 2016

Ahojte , obraciam sa na vás maminky s problémom - alergia v očkách . Moju 5ročnú dcéru som si dlhšie všímala , že kedy tedy dosť žmurká a šúcha si oči , keďže to neprestalo , išli sme k detskej , tá nás poslala k očnej kde jej stanovili , že má akúsi alergiu v očkách - na mihalničkách má miniatúrne šupinky aj viečkach , v očku má akési neviem ako to nazvať - žeby výrastky ? čo ju tam otravujú ( bol s ňou manžel, takže nepoznám presné slová lekárky ) , napísala nám očné atb Alcon , dalej kvapky od alergie Zaditen a masť na viečka Ophtalmo-Hydrocortison . Má aj vaše dieťa takúto diagnózu ? Zaujíma ma , ako s tým bojujete , či vám zaberajú kvapky , maste alebo čo ešte na to môžme používať - hlavne prírodné , čomu sa vyvarovať , teda všetky skúsenosti , ktoré máte , či sa toho dá zbaviť alebo je to beh na dlhú trať . Ďakujem za všetky reakcie

charity
17. mar 2016

@miculienka Sla by som na imunologiu a alergologiu nech vysetria na co je vlastne alergicka.

halalina
17. okt 2016

@miculienka Ahoj, teraz som nadabila na tvoj prispevok z marca. Prosim Ta teraz o radu ja. Ako ste dopadli s tymi ockami? My mame to iste, alebo podobne, stale zmurkanie vraj z alergie aj ked nam to zacalo po navsteve aquaparku tak sa mi to az tak nechce verit. Ale pomohlo vam nieco? Dakujem velmi za radu,

miculienka
autor
18. okt 2016

@halalina - ahoj , mastili sme poctivo a kvapkali to co som tuto vyssie pisala , ked sme vybrali jedno balenie , tak nam nasa detska predpisala este dalsie , ze to je na dlhsiu liecbu povedala , takze od toho marca sme az do leta kvapkali , akurat v auguste som jej uz nedavala , lebo uz dlhsie nezmurkala a ani sa nestazovala na svrbenie , neboli sme teraz u doki , tak neviem co povie ci je to uz ok , ale mozem povedat , ze to kvapkanie a mazanie pomohlo , akurat pred par dnami som si vsimla , ze zmurkala , ale ci z unavy alebo coho , netusim - lebo zacala aj do skoly chodit - pre istotu som jej vtedy kvapla do ociek , odvtedy zas nic , uvidime teraz cez zimu , lebo vlani jej to zacalo v decembri , inak som uz nic nedavala , len davame na ocka vacsi pozor ci pri kupani , ci vonku , aj v byte aby nebolo prachu ci veci co sa v nich drzi prach , a vam nieco predpisali do ociek ?

halalina
18. okt 2016

@miculienka Ahoj, dakujem pekne, nam predpisali Opatanol, ale ten sa mi zdal ze mu stav zhorsuje, tak teraz som zacala Zaditen. Tak uvidime. Ale celkom som sa ukludnila lebo viacere ste mi pisali ze to preslo tak verim ze to prejde konecne aj nam. Skusim dlhsie poctivo kvapkat, mozno treba len dlhsi cas kym to zaberie. Dakujem pekne za odpoved.

miculienka
autor
19. okt 2016

@halalina - treba asi fakt poctivo kvapkat , hadam to zaberie 🙂

jaja2613
30. okt 2016

Ahojte, mame podobny problem, prvykrat sme kvapkali zaditen v januari a preslo to ale az tak po 2 mesiacoch, teraz sa to vratilo. Zacala som zase kvapkst, po akej dobe mate skusenost ze to prejde po zaditene, ako casto kvapkate? Dcera je alergicka na pele trav a perie, pelova sezona akurat konci, perie doma nemame, uz som z toho na nervy.Cca pred2 rokmi ako 5rocna zacala zmurkat, vtedy pomohli okuliarky, boli sme u ocnej.Ked sa to po 2 r objavilo v januari, ocna povedala ze zrak je nezmeneny, cize nepridala dioptrie, ma inak plus 1, nevravela nic ze by tam mala nejake vyrastky. Vtedy sme ako som pisala zacali kvapkat prvykrat zaditen po porade s alergologickou. Uz mam niekedy aj poci ze je to aj psychicke, uz fakt neviem, pojdeme radsej na kontrolu k alergo, snad ju dotestuje co by jej mohlo vadit... drzim palce aj vam...

halalina
31. okt 2016

@jaja2613 Ahoj Jaja, tak moja osobna skusenost je takato (u vas to vsak moze byt inak) Zacali sme kvapkat ten Opatanol (antihistamikum) zhorsilo sa, potom sa kvapkala bezne dostupne kvapky na suche oci, trochu lepsie ale stale zmurkal, tak som to riesila dalsej a dali nam Zaditen, po dvoch dnoch uplna katastrofa, zmurkal asi kazdych 10 sekund, 10x po sebe, uz jemu samemu mu to vadilo a plakal ze ho bolia oci ked tolko musi zmurkat. Tak som vysadila uplne vsetky kvapky, nekvapkali sme vobec nic a po dvoch dnoch sa mu to celkom ukludnilo, sem tam sice zmurkne , par krat za den ale je to neporovnatelne s tym co bolo ked mal tie kvapky. Takze to neriesim a uz som pocula ze deti z toho vyrastu. Uvidime ako to bude dalej, ak sa to bude zlepsovat, verim ze ano.. Ale antihistaminika do oci mu uz v zivote nedam.

jaja2613
31. okt 2016

@halalina ahoj, tak snad to naozaj casom prejde, zatial kvapkame 3 den, vysledok sa zatial nedostavil.... raz nam pomohli, potom pri preventivnom kvapkani na odporucenie doktorky aby som dala aj preventivne sa zhorsil stav, tak som vysadila a preslo to. A teraz som skusila ci pomozu na aktualne zhorseny stav, tak uvidime. Citala som ze po 10 dnoch by sa mal dostavit ucinok, tak dufam ze sa to este nezhorsi...

halalina
31. okt 2016

@jaja2613 Aj ja som bola odhodlana vydrzat 10 dni ze kym to zaberie ale nedalo sa. To bolo tak zle, aj moja doki mi odporucila vysadit. Drzim palce.