Alergia na včely

21. júl 2023

Žienky, už som zúfalá....poraďte, ako normálne fungovať bez strachu a sledovania každého lietajúceho hmyzu so žiadnom? Dcéra je novozistena alergická na vcely - bodnutia, boli sme v nemocnici koli silnej reakcií, dostali sme balíček prvej pomoci. Lenže odkedy sme doma, stále ju sledujem, aby ju zasa niečo neustiplo. Ako maminky takychto detičiek fungujete v reále? Mne už začína z toho ,,hrabať,,.
Ďakujem za každý príspevok.

missdiva
21. júl 2023

Na stipanec najviac pomaha octanova mast. Prevencia: v zasuvkach treba mat biolity (ano je to chemia ale mensie zlo ako ustipnutie), pri terase alebo na nej citronove sviecky, nasprejovat sa repelentom ked idete do prirody. Viac nevymyslis.

pribinak
21. júl 2023

Nosiť injekciu zo sebou, na byte či dome sieťky na oknách

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amonet
21. júl 2023

ja som alergik a hold vsade nosim ten balicek zachrany pous biolit a snazim sa eliminovat hmyz okolo seba

autor
21. júl 2023

Balíček nosíme, repelent skúsim, tie sviečky skôr záberu v interiéry, no bohužiaľ toto sa jej stalo vonku.

@missdiva no ona je zistená alergická, čiže tam moc odťahová masť nepomôže. Mne ide o reálne nejaké skúsenosti s takýmito detičkami, dospelými.....viem co mam robiť keď ju ustipne, len chcela by som tomu predchádzať....niečo čo fakt funguje vonku ...náramky, gumičky,

autor
21. júl 2023

@amonet ďakujem, máš to od malička? Ja dúfam, že z toho vyrastie ....😟

autor
21. júl 2023

@miriam11 skúsim dakujem

autor
21. júl 2023

@pribinak nosíme, sieťky mame, toto sa stalo vonku 🤷‍♀️

missdiva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amonet
21. júl 2023

nemam, mne sa to postupne zhorsilo. tretie stipnutie osou bol pre mna najhorsie

heidy222
21. júl 2023

Ja mám takú alergiu na osu, tiež nosím injekciu adrenalínu so sebou. Prvé roky som sa bála, tiež som nechcela vonku jesť a tak, ale teraz už som si zvykla. Všimla som si , že ich odpudzuje Klinčekovy olej, aj vonku. Na vcelu je lepšie ako na osu lebo včely neútočia na jedlo, napoje Včela často postipe na trávniku keď sa na ňu stupi.

heidy222
21. júl 2023

A ešte som podstúpila desenzibilizaciu, to pomáha. Osa ma ale už 15 rokov nepostipala

fiona203
21. júl 2023

Hyposenzibilizacia cestou imunologa v pripade prekonania systemovej reakcie, pohotovostny balicek s adrenalinovym perom

autor
21. júl 2023

@heidy222 toto bol aj náš prípad na tom trávniku.....

autor
21. júl 2023

@heidy222 to je prosím co? Prvýkrát to počujem....( citam)

autor
21. júl 2023

@amonet to si ma moc nepotesila.....

kacena4
21. júl 2023

vonku sajej moze stat hočo, nasa isla na ihrisko smykla sa a hlavou narazila do pna... otras mozgu, prasknuta lebka... s urazmi deti ničím nenarobis, strach ta len paralizuje. ber to tak stipne pouzijete injekciu a čas mimo to si užívajte naplno bez strachu. drzim palceky

bylinka25
21. júl 2023

Pripájam sa, som tiež alergička na bodavý hmyz, nosím so sebou dva injektory Epipenu, Prednison a antihistaminiká, a sprej na sťažené dýchanie, plus kartičku pre informáciu o poskytnutí prvej pomoci a poučenie, ktoré mi vydala alergologička.
Mala som aj bodnutie včelou, ale aj osou, to miesto mi najprv spuchlo, zostalo mi nevoľno, pociťovala som problémy s dýchaním, vyhľadala som svoju obvodnú lekárku, dala mi prvú pomoc, pichnutím Hydrokortizónu a Dithiadenu, ale o pár hodín sa mi na ramene urobil taký veľký, široký fialový pás, takže prišla RZP, toto je už život ohrozujúce.
A každé jedno ďalšie bodnutie je nebezpečnejšie.

heidy222
21. júl 2023

@autorka No vidíš tak sa nemusíš báť, stačí nechodiť naboso po trávniku. Desenzibilizacia sú injekcie, liečba od allergologa

autor
21. júl 2023

@heidy222 ide o 4rocne dieťa, tomu stále dookola vysvetľujete, že bosá chodiť nesmie a vidíš, stalo sa.....

autor
21. júl 2023

@bylinka25 och to je hrozne, ani ten balíček prvej pomoci nieje zárukou, že to clovek zvládne potom v pohode doma.

autor
21. júl 2023

@kacena4 to som si vedomá, že nástrahy sú všade, len ona je ,,tornádo, živé neskutočne dieťa, ona už mala chudá všeličo za sebou.....teraz ešte aj toto no....

bylinka25
22. júl 2023

No, však to, stále niekto musí byť s nami, správne poučený.

cecilia29
22. júl 2023

Mne to zistili keď som mala 10. Čiže balíček prvej pomoci nonstop pri mne. Včela ma ustipla potom prvý krát keď som mala 31 :😀 a nepouzivala som repelent a balicek mon stop pri mne. Ale , v 30 som už bola bez reakcie ,
A podla krvi som už v 20tke nemala alergiu

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz