Alergia na plienky

hanaxxx
9. nov 2021

ahojte, 8 tyzdnove babo ma jeden a pol tyzdna zacervenany zadok (v ryhe medzi polkami - neviem ako to inak napisat ) a obcas ma par drobnych vyrazok na zadku. Najprv sme pouzivali rybilku, ked zacal ma tieto problemy, tak bepanthen, ten behom jedneho dna zabral krasne, ale po par dnoch zas zacervenanie. tak som presla na sudokrem, ale stale je to rovnake, niekedy sa to trochu zlepsi, ale potom sa to zas vrati. bepanthen uz tiez nezabera. okrem jedneho prebalovania v noci, mu pri kazdom umyjem zadok pod tecucou vodou (najprv poutieram stolicu s perlanom namocenym vo vode a potom umyvadlo). plienky pouzivam rovnake (chicco) uz 6 tyzdnov. moze to byt problem plienok, aj ked to zacervenanie zacalo az po cca 5tich tyzdnoch odkedy sme ich zacali pouzivat?

slavuska1506
9. nov 2021

@hanaxxx moze. Skus kupit ine na skusku

znikol97
9. nov 2021

@hanaxxx zdravím, tiež som mala taký problém na začiatku... Hľadala som neparfumované plienky, prešla som na obyčajné lupilu z LIDLA, prešla na sudokrem a vlhčené tiež čo najmenej parfumované...

nikpa
9. nov 2021

@hanaxxx skús umývať aj mydlom po stolici. Ja som tiež najprv umývala len vodou ale kožná mi povedala, keď mal syn tento istý problém, že samotná voda baktérie zo stolice plus nános krému poriadne nezmyje, že mám používať aj jemné detské mydlo. A skús zmeniť plienky.

makova333
9. nov 2021

Moze aj nemusi. Moze to byt stolicou (napriklad deti s potravinovymi intoleranciami a alergiami maju drazdivejsiu stolicu na pokozku) aj plienkami. Vymen plienky za Pampers Harmony alebo Premium Care. Umyvaj mydlom (idealne syndet napriklad Bioderma, LRP, Sebamed) a vodou. Natieraj Nechtikovou mastou dr. Muller alebo Bephanten. Sudokrem hod do kosa. Ak sa stav nezmeni, je cas ist za koznym lekarom.

matovicova
9. nov 2021

@hanaxxx ešte treba dať pozor, ze do plienky zabal len suchu kozu, nie mokru. Ak umyjes riťku, poriadne utri do sucha aj tu ryhu. Lebo ked zabalis mokrú kožu do plienky, hned sa ti zapari...

ivka151092
9. nov 2021

@hanaxxx nám pomohol Imazol krém