Alergia na mrkvu

lenera
17. jún 2016

Ahojte maminky, rada by som sa spýtala, či máte niekto skúsenosť u Vášho dieťatka s alergiou na mrkvu. Minulý rok mu po častých bronchytídach zistili alergiu na hrach, šošovicu a fazuľu, čo sme vedeli, pretože sa mu prejavila hneď pri prvých príkrmoch. Tento rok sme boli na kontrolných odberoch a fazuľa mu klesla a stúpla mu mrkva (hodnota až 22). Doteraz sa mu neprejavovala, ale teraz sa mu začala prejavovať až tak, že po nej kašle, vracia a dokonca minule mu teta dala mrkvu (nevedela, že nemôže) a dostal astmatický záchvat. Kedže už má tri roky a strašne by chcel ísť do škôlky, kvôli alergií na mrkvu ho nemôžu prijať. Sme na liečbe, v septembri ideme na kontolné odbery, tak by som sa chcela spýtať či s tým máte niekto skúsenosť, ako dlho trvalo Vašim deťom, kým sa im alergia stratila a či vôbec a ako ste to riešili so škôlkou. Keď som sa spýtala doktora, či sa z toho dostane povedal mi, že to ako keby som sa ho spýtala, či bude chodiť na vysokú školu 😒 😠 . Ďakujem za každú odpoveď

alami
19. jún 2016

@lenera ahoj, fu...takáto alergia na mrkvu. No sila! Chúďatko, budete sa trápiť so stravou. Môj syn mal silnú alergiu na mlieko a sóju (aj na sójový lecitín, múku....) a k tomu silný reflux. Tri rôzne diéty. V meste nás v škôlke nechceli prestravovať, čo je jasná vec, ale nechceli ani, aby som nosila svoju stravu. Tak som malého vzala do inej škôlky - na dedinu a tam so stravou nebol problém. Nosila som komplet stravu z domu. od raňajok po olovrant všetko. Neskôr sa milá pani kuchárka naučila, čo môže a čo nie a riešila mi aspoň stravu okrem obedu. Všetko sa dá, je to o ľuďoch. Preto ťa chcem nasmerovať práve na takéto malé škôlky, kde sú skôr ochotní ľudia a tiež im záleží na počte detí, aby prežili.
A z alergií sme veru vyrástli. Do školy už išiel v pohode, aj keď mlieko doteraz nepije, ale aspoň v strave mu neprekáža, rovnako tá sója. Teda cca okolo 6 rokov už mal s alergiou pokoj, hoci predtým reagoval aj na maličké množstvo kdesi v zložení potravín.
držím palce🙂

lenera
autor
20. jún 2016

@alami ďakujem za príspevok. Ešte by som sa chcela opýtať, kedy sa mu prejavila alergia a ako.

gangulienka
2. aug 2016

Ahoj dcerke v 4 rokoch zistili alergiu na mlieko vajcia raž jablka mrkvu zemiaky. Do škôlky som nosila vlastnú stravu , v škole jej špeciálne varili. V 8 rokoch alergie zmizli 🙂

lenera
autor
2. aug 2016

@gangulienka ďakujem, a brala aj niejaké lieky

zuzulikmichalik
8. jan 2020

@gangulienka prosím vás, ako sa jej prejavovali tie zemiaky a mrkva?