Alergia na kravskú bielkovinu - ako ju zistili vášmu dieťaťu?

mmoni89
26. jan 2019

Maminky ktore mate doma dietatko s touto alergiou.
.zistili niekomu problem aj napriek tomu ze krvne testy vyzerali v poriadku?(IgA ,IgG ,IgE) vdaka

marianna9630
26. jan 2019

@mmoni89 dcéra mala alergiu na BKM. Krv bola čistá. Mala hnačky a kožný vysev- ten vyzeral veľmi divné a zmizol až po mesiaci,keď sa úplne vylúcilu mliecne veci zo stravy. V troch rokoch jej to zmizlo.od vtedy už môže mlieko

mmoni89
autor
26. jan 2019

Nas ma hnacky,plynatost,bolesti brucha a zatial vsretko negativne.Dakujem za reakciu,uvidim co povie lekarka

marianna9630
26. jan 2019

@mmoni89 my sme boli na gastre.,kde nám toto povedali,že všetko ok. Potom sme boli ešte na imunoalergologii a tam mi lekár povedal,že nemusí mať pozitívne protilátky. Ak má po vysadení mlieka zlepšenie stavu tak sa to berie ako alergia. Uh nás pre tie hnačky aj dosť schudla.

mmoni89
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mmoni89
autor
26. jan 2019

@marianna9630 no mame podobny problem.Syn ma 3roky a uz vyse pol roka hnackuje aj schudol ma 12 kg.Ale apetit dobry.V krvi vsetko ok aj laktozovy test negativny.Napriek tomu hnackuje.ked som ho cez leto sama testovala a vysadila laktozu a minimalne mlieka tak bolo podstatne lepsie.Ja mam intoleranciu laktozy a muz alergih na krav.bielkovinu.Tak mi to nejde do hlavy kde je problem.Tak nas hadam poslu na to alergo.vdaka

luba41
26. jan 2019

@mmoni89 a ked vidíš, že má problemy, vysledovala si alergizujúce potraviny, potrebuješ verdikt doktora? najlepšie to zistíš sama takto vylučovacou metodou..ak máte ako rodičia problem, tak dieta s velkou pravdepodobnostou ho zdedí-aj zdedilo vo vašom prípade..možno aj ty máš alergiu na BKM..ved vylúčte dietatu tie potraviny a máte vyriešené..ak to úplne nebude v poriadku, tak budeš zase "hladat" dalšie potraviny...určite by som sa nespoliehala a nečakala na lekára.. tie testy zdaleka nie sú 100% a výsledky budú skreslujúce a ty sa budeš na ne spoliehat, pretože "lekár povedal"..

iveta143
26. jan 2019

moja dcerka obcas mala nejaku tu vyrazku,ked bola mensia a asi v 3 rokoch sa jej to zhorsilo,casto sa stazovala na bolest bruska,tak sme na odporucenie pediatricky zmenili mlieko na bezlaktozove,ziadne zlepsenie,tak sme isli na gastro kde jej diagnostikovali meteorizmus,t.j.nadmerne naduvanie...na odporucenie gastro lekarky sme vynechali mliecne vyrobky,no mlieko vyzadovala,tak sme v mensom mnozstve dali,tak sa to vyhrotilo,ze zacala vracat..vypila salku mlieka a obratom bolo von...tak uz som vedela kolka bije...isli sme k imunoalergologicke,hned krvne testy na alergiu na bkm a na intoleranciu laktozy....vsetko pozitivne...a pritom nikto z rodiny nema takuto alergiu ☹

mmoni89
autor
26. jan 2019

@luba41 tak niesom si 100%ista, kedze som aj celiaticka moze aj to robit svoje.Kedze teraz riesime gastro tak som mu mlieko vratila lebo inak by ho netestovali.Ale samozrejme keby ma lekar presviedcal ze mu nic nieje a ja viem ze je tak mu to nebudem davat,ved to je samozrejme

mmoni89
autor
26. jan 2019

@iveta143 a na gastre nezistili bkm a laktozu?

iveta143
26. jan 2019

@mmoni89 nie,tam jej brali tiez krv ale neviem naco konkretne...len povedali ze vysledky ma ok z krvi...aj imunoalregologicka ich prezrela tie vysledky,a tiez hovorila ze je to ok...az potom ona jej vzala krv vyslovene na tuto alergiu a intoleranciu a potvrdilo sa to

mmoni89
autor
26. jan 2019

@iveta143 dakujem za info.No lebo jemu tiez vysla krv ok a laktozovy dychovy test tiez.Tak uvidime,hadam sa dostane na to alergo.

iveta143
26. jan 2019

@mmoni89 my ked sme isli prvykrat na alergo tak nam brali krv na rozne typy alergii no vsetko negativne.mali sme vtedy kozne problemy.a potom asi po roku co to prepuklo to s mliekom tak ked isli brat krv tak sa ma pytali ci maju robit testy aj na laktozu lebo za to sa platilo vtedy 20e. A nelutujem.aspon vieme na com sme. Vravela ze alergia na bkm zvykne do 7 rokov cca vymiznut tak uvidime.no intolerancia na laktozu je nastalo.

kolinia
28. jan 2021

Moze mat aj opacne prejavy pri ABKM? Zapcha, nafukovanie, bolest pri prdkani? Plus vyrazka na bruchu. Uz skoro 2 tyzdne cakam na vysledky testov, no stale nic. Brali jej krv konkretne na kravsku bielkovinu a laktozu