Alergia na BKM u bábätiek

21. sep 2022

Prosim ako sa u vašich bábätiek prejavila alergia na bielkovinu kravskeho mlieka keď boli na UM? A po zmene mlieka ako rýchlo ste videli rozdiel?

kaktusik007
21. sep 2022

nespavost, podrazdenost, casty plac, hrosia koza. Preslo asi po mesiaci co sme boli na Neocate, uz presne si nepamatam.

autor
21. sep 2022

@kaktusik007 a nemal problém so zmenou mlieka? ...my sme na inom mlieku 1 deň ale celý deň mi nechce poriadne papať je hladné ale ked dám flašu začne plakať

kaktusik007
21. sep 2022

neviem ake mlieko mas, moj mal neocate v podstate hned po nasadeni UM... a uprimne, fakt je to chutovo hnusne... Cize u nas bolo stastim ze mu to diagnostikovali ked mal mesiac? a teda vtedy este tu chut nejak neriesil, hlad vyhral.

autor
21. sep 2022

moje má 3 mesiace a doteraz malo bebu čo bolo husté a teraz nutrilon ktorý je dosť riedky ešte aj takže dosť rýchlo aj tečie

kaktusik007
21. sep 2022

a zmenu mlieka si robila ako? lebo teda to nemozes ihned, to postupne - 2/3 beba a 1/3 nutrilon, na dalsi den / dva dni 1/2 z kazdeho, potom o nejaky cas zase 1/3 beba a 2/3 nutrilon.... a az potom zas o par dni uz len nutrilon

toto ti gastroenterologicka nevysvetlovala, ze ako to presne robit?

autor
22. sep 2022

@kaktusik007 nie my sme na gastre ani neboli ...bábo malo krv v stolici, riedke stolice, bolesti bruška tak pediatrička predpísala nutrilon že to môže byť alergia a že uvidíme ako reaguje

kaktusik007
22. sep 2022

mne to hned nesedelo, ze alergia na bielkovinu kravskeho mlieka a papa nutrilon 😡 nic, toto musis byt asertivna a nie ze uvidime ako bude reagovat, natvrdo sa pytaj na gastroenterologiu. A to mlieko zmen tak ako som ti pisala, nemozes zo dna na den zmenit a dat ine, musus pomaly postupne....

autor
22. sep 2022

@kaktusik007 a na gastro robili odbery alebo ako postupovali než to diagnostikovali? A ešte by ma zaujímalo potom teda pri prikrmoch ste vy nechávali jogurty a mliečne veci všetky?

autor
22. sep 2022

@kaktusik007 a aby som nezabudla ma teraz nutrilon allergy care

kaktusik007
22. sep 2022

na alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka je jedine mlieko - neocate. Plechovka za cca 70 eur, platila som 4, zvysok uhradzala samozrejme poistovna. Tvoj ma 3 mesiace - neries prikrmy, ved tie zacnu az neskor. A ano - striktne bez mlieka, postupne sme skusali bezlaktozove veci - ale to az ked uz mal vyse roka. A ano, toto sa zistuje z krvi, su na to specialne parametre.... No to fakt riesi gastroenterolog, takze sa okamzite k nemu pytaj a objednaj.

potom sme dlho pili mlieka antialergenne, bezlaktozove --- ale do prveho roka to bol striktne iba neocate.

autor
22. sep 2022

@kaktusik007 oki dakujem 🙂