Alergia na antibiotiká u 6 ročného syna

linuska21
18. nov 2012

ahojte mamicky.. Ja by som sa chcela Vás opytat, aky máte skúsenost s alergiou na antibiotiká... Moj 6 rocny syncek dostal sumamed liek a florsalmyn a na druhy den mal obrovské cervené flaky, ktoré sa po 5 minutách zmizly a potom zase sa objavyly.. Bolo to najprv na tváre potom neskor aj na celom tele..Boli sme aj na pohotovosti.. Dostal 2 injekcie.. A potom sme dostali fenistil kvapky.. Do kedy mu mám dávat??? Kvapky sme dostali teraz v piatok. A vtedy este mal tie flaky, tak isto ako prvy den / prisli, zmizly atd.../ V sobotu som uz nevsimala také obrovské, len velmi malinké 3 a nic viac...Lekárka nepovedala dokedy mám dávat fenistil a ja som sa zabudla opytat ☹

sissy27
18. nov 2012

@linuska21 fenistil dovtedy, kým neustúpia príznaky alergie, ale treba mať istotu, že je to reakcia na sumamed a nie niečo iné, resp. kombinácia sumamedu s niečím... ak je to na sumamed, tak ho vysadiť a zájsť za dr. nech nasadí nové...

linuska21
autor
18. nov 2012

@sissy27 boli sme za doktorkou a ona nám dala fenistil... ale ziadné lieky sme nedostali, zevraj nemoze kym neustupi alergia.. Teraz nedostane nic, len fenistil

kaja73
18. nov 2012

@linuska21 miznuce cervene flaky su aj pri 5 chorobe a zacinaju na tvari-5 choroba je virusova a flaky mozu pretrvavat aj 3 tyzdne-miznu,vracaju sa,putuju po tele.
U mojho st.syna trvali len den a u mladsieho tie 3 tyzdene.
Vies isto ze ma alergiu? Robila mu CRP ci ma vobec bakterialny infetk,ked mu nasadili Atb?

samantha223
18. nov 2012

aj mna napadla ta 5.choroba, tam su typicke flaky. to je ten lepsi pripad

cairka
18. nov 2012

@linuska21 , moja menšia mala alergiu na ATB pred 2 mesiacmi, určite to bolo ATB, pretože sa pol hodiny po podaní prvej dávky ATB začla meniť na muchotrávku a fenistil som dávala asi 4 dni - ju to aj svrbelo, takže až keď prestalo svrbieť som prestala dávať kvapky. Tiež mi lekárka na pohotovosti nepovedala koľko dávať. Posledný deň som jej dávala už len polovičnú dávku a keďže sa stav nezhoršil, tak ďalší deň som už nedala a vydržala už pekne.

linuska21
autor
18. nov 2012

svrbelo to aj mojho malého, ked vysli tie flaky alebo co to bolo, ked zmizli tak nesvrbelo... No teraz neviem fakt ze z coho to bolo..teraz ked dostáva fenistil, nic mu nieje a je ovela lepsie ako bolo... Teplotu nemal vobec

linuska21
autor
18. nov 2012

@kaja73 nerobila doktorka nic.. Malého bolelo usko a pritom strasne kaslal.. Na to sme dostali antibiotikum a este mal v ustách tiez zápal na to predpisala florsalmin... prvy den ked som lieky dávala nic az na druhy den po podani liekov / oboch / sa to zacalo... Moj maly má aj detskú epi a aj nato berie lieky.. ale to uz rok.. to nemohlo byt... No neviem teraz co ☹

kaja73
18. nov 2012

@linuska21 ak uz flaky nema,tak fenistil nedaj a uvidis-ci to bola alergia,ci 5 choroba je uz asi jedno-teda pokial nie si tehu-lebo5 chorba je pre tehulky nebezecna asi tak ako rubeola.
Ked sa ti maly nebude zdat,stale bude kaslat a boliet ho usko,trvaj na CRP vysetreni a na steroch z hrdla a nosa-az potom davaj atb-ale ineho radu ako bral teraz-ak to nahodou bola fakt alergia.

sympa1
18. nov 2012

@linuska21 to len tak bez zistenia priciny len utlmit svrbenie a dalej nic??? my sme po vyhodeni sa na celom tele sli automaticky na infekčne de sa zistovali priciny a nakoniec se sa presne dozvedeli co nesmieme uzivat

linuska21
autor
18. nov 2012

@sympa1 tak nasa doktorka je taká ze vsetko rychlo a dovidenia... Stále musim ja povedat diagnózu, uz je mi to na nervi.. K druhej nevieme ist kedze by sme museli cestovat daleko..Auto nemáme a autobusom s chorym dietatom je to tazké

palomka
19. nov 2012

@linuska21 s niecim podobnym som bola v septembri s dcerou v nemoscnici skoro tyzden. po podani paralenu jej vysli take pupaciky ako od komara, len zopar kusov. tak som jej kupila nurofen kedze teplotovala, no a mala si vidiet ako vyzerala, utekali sme na pohotovost lebo jej zacali puchnut ustocka, cela tvar a telo, objavovali sa najprv male a potom obrovsk eflasky ako pupence, zhruba 8cm priemer. tam jej dali rectodelt capik a dalsie domov, ze je to zmizne do hodiny, no za dve hodky bola uz uplne cela cervena, cela bola tymi flakmi posiata, tak som volala spat na pohotovost a rovno ma poslala do nemocnice a tam sme uz aj ostali. dali jej dithiaden ale do zily lebo tabletka obsahuje lakzozu ktoru ona nemoze a zmizlo jej to za par minut. a ja cela stastn,a ze ramo ideme domov. no len ako ten dithiaden vyprchal tak sa to opat zacala a este v horsej forme. nieco strasne, tak jej dali do zily hydrocortzol (nieco ako tie rectodel capiky) ale to sa len zhorsovalo (to bola uz nedela rano) a az v pondelok nas poslali za koznou lebo si nevedli dat rady a ta nam nasadila kortikoidne lieky do zily a po nik akoby utalo. mala jedno stastie, ze nepuchla z vnutra. ked budes chciet poslem ti foto. daj mu cierne uhlie (dcera to mala naordinovane 3x na den po 2 tabl.)staci aspin 2 tabl. denne. to vstrebe vsetky toxiny v creve. alebo smectu ale ta je podla mna brutal a veeeeeela veeeeela pit aby to vsetko vycikal a vykakal. neviem kolko davpk si mu dala toho sumamedu lebo to ucinkuje tyzden a ak sa mu tie flaky objavuju tak hod na pohotovost a pytaj si nejake kortikoidne lieky nieco co obsahuje DEXAMETAZON a zmiezne to. nenechaj ho tak. potom sa urcite objednaj na BDT test, bud na koznom alebo na alergologii a tam musis doniest vsetky lieky ktore bral ked sa to stalo. precitaj si aj pribalove letaky lebo niekedy sa penicilinove lieky nesmu kombinovat s inymi....ak mas nieco kludne napis IP. Hlavne davaj vela pit a cierne uhlie!

palomka
19. nov 2012
bibistec
19. nov 2012

ja mam alergiu na penicilin cely zivot, tak mne musia davat antibiotika z inej skupiny,ale mam to napisane cervenym na mojej zdravotnej karte a vzdy sa na to prihliada. treba zistit ci je to z liekov ale urcite by som sa obratila na lekarku nech navrhne dalsi postup aby sa nieco podobne nevyskytlo v buducnosti

linuska21
autor
19. nov 2012

@palomka dakujem pekne, si velmi zlatá.. Na dnes sme uz ovela lepsie a aj papáme ako sme papali.. Tie vyrázky co sme mali zmizli.. Dávala som mu fenystil od piatka do nedele ráno/ vecer uz nie / a zatial nemá nic nikde. Aj dodnes pozorujem stále... Citi sa ovela lepsie aj aj to vidno... Uz je maly certik ako bol 🙂

linuska21
autor
19. nov 2012

@bibistec No ja som pitala iny liek, kedze maly je a aj bol chory a ona ze nemoze dostat po alergii, nech ho uzdravi vlastná immunita... To nám povedala.. Ja som sa potom otocila a odisla.. Bola som nervózná z toho...A dodnes neviem co to bolo a z coho to bolo ☹

bibistec
19. nov 2012

@linuska21 ja by som na tvojom mieste hladala inu lekarku, toto mi pride neprofesionalne z jej strany, ale to je moj nazor

linuska21
autor
19. nov 2012

@bibistec aj ja som nad tym rozmyslala a aj som chcela jej to tam povedat.. Ale rozhodla som sa ze budem ticho a radsej odidem, lebo ked nevieme ist inde tak to potom robim zle malému nie mne..Lebo ked bude chory zas tak zase nic nedostane potom...