Alegia na stromy u deti

kikina84
31. mar 2017

Ahojte...zaujímaju ma konkretne maminy co maju deti alergicke na stromy ( teda alergia riadne diagnostikovaná od dr.)
Mame 6/7 histamin co uz je dost vysoke aj pri par stupnoch mame sopliska a kýchanie..Dr. nam predpisala Aerius v tbl. forme..davam dcere kazdy den jednu tbl., a niekedy mam pocit ze OK ale niekedy je to hruza des..Prosim ak mate niekto akekolvek skusenosti co zabera,alebo nezabera,,hocico..pripadne ako to riesite v skolke/skole potom ked dieta vyzera ze je chore ale pri tom nieje..Cokolvek co by ma mohlo zaujimat skratka..
alerg. konkretne na brezu a jelsu mame

Ďakujem

pribinak
31. mar 2017

ja som alergicka, beriem okrem aeriusu ci zyrtecu este spray do nosa, vola sa to, ze nasofan. to si streknem 2x do nosa, lebo inak by som soplila a smrkala od nevidim do nevidim.
doma mame sietky na oknach, nosim slnecne okuliare

kikina84
autor
31. mar 2017

@pribinak a ten nasofan mozu aj deti uzivat? dakujem

dada200
31. mar 2017

Dcéra(9.r) je alergicka na všetko čo kvitne od apríla do septembra. Má predpísaný Zodac ,každý večer jednu tabletu, sprej do nosa Nasofan 2x denne jeden vstrek,ale najskôr musi nos prečistiť morskou vodou Mar plus 5% až potom Nasofan a do očí kvapky allergodil

dada200
31. mar 2017

@kikina84 oprava do nosa má sprej Nasonex

anabeth
31. mar 2017

nasadiť prísny režim alergika, u nás to zmiernilo príznaky takmer úplne- nesušiť vonku prádlo, po príchode domov prezliecť, umyť tvár, pretrieť vlásky na mokro
vonku vždy šiltovku a okuliare
na okná protipeľová sieťka, v byte nevetrať cez deň, len ráno a večer,
často a zodpovedne utierať minimálne izbu kde dieťa spí- ja v tomto období hračky krabicujem, aby sa dali dobre udržiavať, sprchovať kvety
s učitelkou som bola dohodnutá, že dozrela na tie slnečné okuliare a šiltovku a že si syn mohol umyť tvár a prezliecť tričko- chodili na prírodovedu von,
a v najkritickejšom období- slnko, vietor, dlho bez dažda sme chodili von fakt minimálne- mali sme alergiu na brezu- cca 2- 3 týždne

anabeth
31. mar 2017

manžel si chváli vytierať nos olivovým olejom- to ten peľ zachytí a človek to nevdýchne ale synovi sa to hnusilo, nechcel to 🙂
v puberte alergia zmizla uplne

pribinak
31. mar 2017

@kikina84 ano, maju menšiu davku

aspinka
31. mar 2017

moj syn zacal mat caste anginy pred rokom stale sme si lamali hlavu z coho zacalo mu to vo februari v zime kedy je najvyssia chorobnost bol zdravy... diagnostikovali nam alergiu na brezu len na sk.dvore v skolke je ich vela... zatial sme bez liekov ale ja som mu nasadila kapsule s rybim olejom na imunitu skratka ked aj pokasliava nech sa mu z toho nerozputa zapal... funguje to atb nemal ani nepamatam a alergolog dokonca zvazuje ze mu nic nenasadi...

kikina84
autor
2. apr 2017

@dada200 a ten zodac je silnejší ako aerius? A ten sprej nasofan to mi moze predpísať aj pediatricka? Či to musí Alergolog? Lebo ten aerius nám nejak nezaberá dcéra soplit kycha celý deň a je to hruza..Už neviem čo s ňou 😔

kikina84
autor
2. apr 2017

@pribinak Ja som pozerala ten nasofan a to je na predpis..Môže mi ho predpísať aj prediater?

dada200
2. apr 2017

@kikina84 dcéra brala aerius minulý rok a vôbec nepomáhal. Zodac nám pomáha a my máme sprej Nosonex a ak sa nemýlim,tak to môže predpísať len ORL lekár a Alergolog . Pediater iba v tom prípade ak máš vyšetrenie u Alergologa a ten dá odporúčanie,že pediater môže predpísať 6.mesiacov po vyšetrení dane lieky.

pribinak
2. apr 2017

@kikina84 mne to predpisuje alergiolog, pediater asi nie, je to kortikoid

maca283
6. apr 2017

@kikina84 Ahoj manžel mal alergiu topol jelsia pes kone a uz neviem Dali mu lieky na alergiu ziadna zmena Dalsi krat využíval pekový sirup s justu a musim povedat ze bolo citit rozdiel dalsi rok na to kaslal a znova sa to vratilo ale dal znova uz pocas alergie a zabralo a teraz uziva tiez a ziadne kychanie smrkanie ani cervene oci nema Pozri si www.just.sk

cicamica1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz