Ako zvládnuť angínu u ročného dieťaťa?

mamca31
9. sep 2014

ahojte mamicky, mam taku otazku, mame rok a dnes sme boli u lekara, pretoze uz 3 den teplotujeme. Myslela som,ze to budu zubky, ale je to angina.Mame teploty okolo 39, dostali sme ATB. Maly nekasle, ani nema sopel. Co ta angina vlastne je a ako na nu? U starsej dcery sme nemali nic take..

kacicqa
9. sep 2014

Ahoj, u nas bolo podobne v 10 mesiacoh. Iba teplota a zapalene hrdlo bez kaslu a soplikov. Dali nam ATB Penbene a kalciovy sirup a Nurofen, kupili sme este probiotika. Kedze maly vsetko vypluval tak sme nebrali nic, papal vela piskot a chrumiek aby sa mu vyskriabalo hrdielko, teplotu sme drzali dolu obkladmi a za 4 dni bol fit.

jul11
9. sep 2014

nasa mala ako 1,5rocna anginu a 1x antibiotika. vracala,nemala teplotu,nekaslala. neskor sa jej spustili hlieny. vracala,lebo hrdlo mala napuchnute a bolestive,tak nechcela jest, iba skor polievocku,ale bolelo ju to,tak nechcela. davaj antibiotika podla predpisu, vela tekutin a na teplotu nurifen/paralen/zabaly,podla toho ako si zvyknuta. 3dni a bude lepsie. drzim palce

darina1952
9. sep 2014

ahoj, angína je zápal krčných mandlí http://www.pluska.sk/izdravie/wiki/angina.html takže prejavy nádchy vôbec nemusia byť a tiež ani kašeľ.
Určite podávaj liečbu určenú lekárkou na vyliečenie zápalu. Občas je zápal silnejší a môžu sa na mandliach urobiť hnisavé čapíky, takže liečbu nepodceňuj. Pokiaľ má dieťa problém s prehltnutím ATB, tak ja som ich zvykla podávať striekačkou z Nurofenu na boku úst do miesta medzi lícom a zubami - to aby mi deti nevypľuli liečivo pomocou jazyka. Vždy som strekla len časť lieku aby mohlo dieťa liek prehltnúť až kým som nevyprázdnila striekačku. Pri vysokých teplotách odporúčam sprchu alebo kúpeľ vo vode telesnej teploty - teda 37stC a tiež podávanie antipyretík - Paracetamol, Nurofen najlepšie rektálne, teda čípkom - vedľajšie účinky sú vtedy najmenšie. 😉

felycity
10. sep 2014

každopádne je to infekčné ochorenie takže treba dodržiavať hygienické zásady, aby ste si to v rodine neprenášali. Každé dieťa reaguje rôzne, osobne mám skúsenosť, že po nabehnutí na ATB, dieťa veľmi rýchlo zareaguje a bolesti či teplota zmiznú..treba však dobrať atb, lebo nepreliečenie angíny môže mať za následok v neskoršom veku problém so srdiečkom a pod...

tamaram283
20. sep 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

ak mas ATB. urcite malej nasad aj probiotika.. na podporu imunity a hlavne na upravu crevnej mikroflory.. mne doma deti uzuivaju probiotika Actibax

lauricita7
29. sep 2014

ja som malej vzdy davala aj obklady na hrdlo.. teple.. obklady na znizenie horucky...a lekarka nam k atb predpisala aj probitika Actibax.. drzim ti palce s drobcom 🙂

junovka
29. sep 2014

nam jednoznacne pomaha studeny vzduch, vtedy sa dcere lepsie dycha.Ked pojdete spat, vyvetrajte poriadne izbu, aby bolo tam chladno, zakryte dieta a snazte sa ,aby zaspalo...takto som to robila hadam aj 2 x za noc, ale pomohlo to 😉