Ako zvládlo vaše dieťa infekčnú mononukleózu?

modrobiela
2. máj 2016

Dobrý deň....je tu maminka,ktorej dieťatku diagnostikovali infekčnú mononukleózu?ako ste to zvládli?Mojej dcérke,ktorá má 7 rokov,dnes potvrdili toto ochorenie.....

dush
2. máj 2016

Moj syn mal,dcerka nedostala a nebola izolovana.Dieta pecenova,to ti povie lekarka-beztukova.Co najmenej liekov kvoli peceni,nenamahat sa,po chorobe necvicit.

shia
2. máj 2016

moja sestra aj brat toto vraj prekonali v detstve (priblizne asi rovnaky vek ako pises ty), a zistili im to az po rokoch, sestre az niekde po 10 rokoch odvtedy!, takze o tom vlastne vtedy ani nevedeli, takze to nemusi mat ziadne prejavy ani obmedzenia. Az na to, ze maju slabsiu imunitu, lahko hned ochoreju, ale nic zasadnejsie nespozorovali (klop klop), ja nemam ani som nemala nic.

janna88borin
2. máj 2016

Ja som ju mala ako cca 9r., 3 mesiace dieta bez tukov a cohokolvek, co by zatazovalo pecen, kkudovy rezim. Segra ako 4r. ju mala uplne bez priznakov. Choroba prekonana bez akychkolvek nasledkov.

malabiba
3. máj 2016

Pecenova dieta a pozor na pohyb ak je zvacseny niektory vnutorny organ- boli sme na sone...dieta - cerstve, nevyprazane, nekonzervovane, tvaroh...nieco na imunitu, ta je pri mononukleoze vyrazne oslabena...

bocianka123
3. máj 2016

ja zatiaľ nemám skúsenosť u mojich detí, ale u veľmi blízkych príbuzných áno - okrem pobytu na infekčnom, jeden to mal dosť komplikované. a druhý prípad bol trošku ľahší. hlavne treba dodržiavať odporúčanú diétu, je to zaťaženie orgánov, hlavne pečene. takže tak.. nech sa skoro zotaví a bez nejakých vážnejších následkov...

denaha
3. máj 2016

No tak mojho syna doktorka skoro prizabila..mal 4 a doktorka stale tvrdila ze mu nic nieje dva dni po sebe..nakoniec sme skoncili na pohotovosti na poslednu chvilu..dychacie cesty uz mal priechodne skutocne na minimum a uz chrcal a piskal..hned sme boli hospitalizovani a bol na is..samozrejme nic nove v tejto republike

stanislavao
3. máj 2016

Syn to mal ako 5 rocny. Antibiotika hned od prveho dna, kazdy den odberi krvi, pecenove testy. Zvladal to s vysokymi horuckami okolo 40-41°, ale po cca 5 dnoch to polavilo. Vela stastia. Stastie, ze vam to diagnostikovali a lieci sa to. Horsie by bolo, keby to neidentifikovali a nedali rychlo liecbu.

kankam
3. máj 2016

Deti to zvladaju snad najlepsie, cim nizsi vek, tym lepsie. Dcera ju prekonala ako 5 rocna pokladali sme to za beznu virozu -3 dni teploty a potom nic, zistili jej to po 1/2 roku z krvi, ako prekonane a kedze ma od imunologicky predpisany isoprinosine a ten sa predpisuje aj pri mononukleoze tak to prekonala bez nasledkov. Ja som to dostala o 2 roky a priebeh hrozny snad vsetky priznaky -zacalo to horuckami a silnym hnisavym jednostr.zapalom hrdla 3-je atb kvoli vysokemu crp a nakoniec ked horucky neustupovali 1,5 tyzdna a hrozila nemocnica tak zistili ze je to mononukleoza.este 1/2 roka som mala dietu a brala lieky na pecen.

bzukatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz