Ako zraziť teplotu 4-ročnému dieťaťu?

21. okt 2023

Dcérka bude mať 4 roky, prvý rok čo chodí do škôlky. Doteraz chodila v kuse no dnes ráno mala 38 teplotu. Nechce jesť ani piť, stále by len ležala. Čo jej môžem dať na zrazenie teploty?
Nemám doma žiadne lieky, pôjdem kúpiť večer keď manžel dôjde z práce.

anavixy
21. okt 2023

Hlavne do nej dostat tekutiny, kontakt koza na kozu. Teplotu zrazat od 38,5, davkovat podla vahy dietata a pokial bude mat horucku vysoku skor nez pride manzel, tak si lieky treba pozicat od znamych, susedov… mozes dieta aj okupat v takej prijemne teplej (nie velmi teplej ani nie studenej) vode, ale pokial je dieta take, ze chce len lezat, podla mna je to zbytocne trapenie pren (uvidis ci bude chciet alebo nie) a treba mu dat lieky.

patka06
21. okt 2023

Lieky zatiaľ nepotrebuje, nechaj ju ležať spať alebo oddychovať, ľahko oblečená, neprikrytá vo vyvetranej miestnosti. Potrebuje čo najviac tekutín, ponúkaj jej čo má rada, čaj, džús, vodu aspoň po malých dávkach.
Jesť nutne nemusí, pokiaľ jej nechutí.

life123
21. okt 2023

Ľahko obleč, veľa vetraj a piť... skús obklady studené na nohy, ruky...

nikpa
21. okt 2023

Toto nepochopím nikdy. Ako nemôžeš mať doma základné lieky od teploty keď máš 4 ročné dieťa? Keby jej vyskočila vysoká teplota o polnoci tak čo spravíš?? Maximálne nezodpovedne.

autor
21. okt 2023

@nikpa Nemam doma lieky pretože nebýva chorá. Kúpim keď to bude aktuálne.

zorkahorka
21. okt 2023

Nemusíš davat žiadne, ak nema bolesti a neplace. Staci pit vela caju a lezat,ona by mala klesnut aj sama

p.j.jacky
21. okt 2023

@life123 obklad na nohy a ruky len v tedy ak niesu končatiny ľadové , studené .

anavixy
21. okt 2023

Nemat doma lieky a kupit az ked to je aktualne je dobra strategia pri hocicom, ale nie pri antipyretikach. Tie by skutocne mal mat doma kazdy, kto ma dieta, horucka (taka riadna, nie 38,0) do rana nepocka.

vakatko
21. okt 2023

Nie každý chce hned pchať do detí chémiu, horúčka sa dá znížiť aj zábalmi.
Ak nejde znížiť, stále sa zvyšuje nad 40 potom treba podať liek a ísť do nemocnice.
Uvarte jej kostný alebo slepačí vývar nech pije po dúškach, veľa vitamínu C a Probiotiká.

nikpa
21. okt 2023

Pýtala som sa kde ich kúpiš o polnoci, keď zostane chorá?! A mať doma lieky na zníženie teploty nie je nič extra ani naviac. Stoja 1,5€ a maju spotrebu tak 2 roky ale OK, tvoje dieťa, tvoja vec. Kľudne ju nechaj aj v 40kach kym príde muž z roboty alebo nabudúce keď zas nebudes nič mať doma. Len si dovtedy aspoň naštuduj ako za zráža teplota a niečo o febrilnych kŕčoch a nie až keď ma dieťa 38, píšem na koňa 🙄

autor
21. okt 2023

@nikpa Neviem čo utocis na mňa, dala som normálnu otázku. Ostatné ženy odpísali normálne k veci že pri 38 sa nemajú dávať ešte lieky. Len ty musíš mudrovat.

juliet86
21. okt 2023

odporucam riadit sa strankou pediatridetom.sk

hanaxxx
21. okt 2023

@life123 ak myslis zabaly na znizenie teploty, tak tie sa davaju na hrudnik a slabiny, nie na nohy a ruky

koniarova
21. okt 2023

Rob,čo kážu baby vyššie. Ale nemať doma lieky na zníženie teploty pri malých deťoch je prinajmenšom ...... Radšej nič nedopisem.

stanislavicenka
21. okt 2023

@nikpa ja tiez nemam doma lieky. proste 2 deti, nebyvaju chore, nemavaju horucky. Maximalne som mala kupeny este z cias babatiek nurofen sirup.

endzi83
21. okt 2023

@nikpa nie každý má chémiu doma len keby náhodou, ani u nás ju nenájdete. A ani ju už min.15r nekupujem. Dcérka má 6r. a zatiaľ nemala nič na zrážanie teploty ani ATB, nebýva chorá, ale samozrejme mala detské choroby aj vysoké teploty, poradila som si prírodnou medicínou, zdravou stravou a trpezlivosťou.

babydesire
21. okt 2023

Tiez od dnes vysoke teploty, boli ju telo, je uplakana a unavena.. ked som jej povedala (ma 5r.) ze ma vysoku teplotu,zacala plakat lebo sa bala ze jej budem davat studene zabali ..lebo pred par mesiacmi sme museli uz mala 39,8..dnes najvyssia 39,5 ale pomohol nurofen..lenze ked prestane ucinkovat zasa jej stupne..no nic bojujeme..pije vodu,oddychuje a je lahko oblecena,,naprehrievat, vetrame aj tak je teplo vonku..

majlo1234
21. okt 2023

Pripadne poprosit susedov, ak by to bolo urgentne, myslim ze Slovaci mavaju bezne lieky doma. Ja uz som dobre zasobena, raz som sa popalila, ked som na dovolenku zabudla zabalit lieky proti teplote a dieta z plneho zdravia bam v noci 40tky teploty a my bez liekov. Odvtedy mame vzdy so sebou nejaky cipok ako prvu pomoc

vakatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vakatko
21. okt 2023

@babydesire
Vysoké teploty tak často po sebe, chúdatko musí mať rozhodenú a oslabenú imunitu.
Potrebuje ju neodkladne začať posilnovať.

eliska13
21. okt 2023

@vakatko ako často veď to nepíše.A imunitu má dobrú, lebo telo sa bráni teplotou😏práveže je horšie, keď je dieťa choré a nemá teplotu

vakatko
21. okt 2023

@eliska13
Píše, že pred par mesiacmi mala 39,8 a dnes 39,5

autor
22. okt 2023

Moja dcerka poobede už jej bolo dobré, večer zaspala hneď čo bola unavená a dnes ráno zas teplota 38 nič iné nemá nekasle nesopli. Tak neviem z čoho tá teplota

patka06
22. okt 2023

Telo bojuje s chorobou, ďalšie príznaky sa môžu/nemusia prejaviť neskôr.
Zatiaľ len dostatok tekutín, oddych, lieky dávať netreba a uvidíš ako sa to vyvinie.

autor
22. okt 2023

@patka06 A koľko ju nechať doma zo škôlky? Budem zajtra volať ráno učiteľke aj do práce aby som vedela povedať koľko dní budem chýbať.

mima172
22. okt 2023

Ako píšu baby, tak pri 38°C ešte nezrážaj, no nejako si zožeň skôr lieky, nie až večer, teplota môže vystreliť vyššie behom 5 minút. S týmto mame doma, žiaľ, skúsenosti. Malá bola tesne po polnoci bez teploty a o cca 20 minut som sa zobudila na divne zvuky a to už mala kŕče. Nestraším, len píšem skúsenosť, prečo je dôležité mať lieky na zrazenie teploty doma nonstop.
A k tomu chýbaniu - to ti nikto dopredu nepovie. Môže to byť krátka viroza, no aj začiatok 2týždňovej choroby.
Moja ide zajtra do školky po dvoch týždňoch.

patka06
22. okt 2023

To ti dopredu nikto nepovie, o 2 dni môže byť fit, ale môže dostať kašeľ, nádchu, výsyp, čokoľvek.
Predbežne by som povedala, že celý týždeň bude doma.

zorkahorka
22. okt 2023

@autorka ak ma dnes teplotu, nechaj ju doma este min 2 dni, potom uvidis. Moj syn takto teplotoval 3 dni, nic ine mu nebolo. Boli sme u dr, urobila crp, bolo negativne, ale odporucila, aby bol tyzden doma.
Keby som neslak dr, asi ho do skolky dam. Ale nadruhej strane... po teplotach moze byt imunita znizena, lahko nieco v skolke chyti

vakatko
22. okt 2023

Ako píše Zorka, teraz má oslabenú imunitu treba ju posilniť.
70% imunity je v črevách, liekom na črevá je spomínaný Kostný vývar.
Hlavne posilniť črevnú floru PROBIOTIKAMI, pýtajte si kvalitné detské Probiotiká !!!
Veľa, veľa vitamínu C, pomáha vstrebávať minerály a vitamíny do tela.
Zázvorovo - kurkumový čaj s citronom a medom, recept na Google.
Kurkuma znižuje a lieči zápal v tele.

dea035
23. okt 2023

Povyzliekat seba aj dieta a kontakt koza na kozu. To je najucinejsi sposob ako z dietata dostat teplotu.
Do 38,5 sa teplota nezraza liekmi, pretoze vtedy telo bojuje samo. Tvoria sa vtedy biele krvinky a protilatky ktore zabijaju to "zle" v tele. Plati to aj u dospelych aj u deti. Do priblizne 39 telo dokaze bojovat samo. Ak mu podame lieky, len zastavime prirodzeny proces obranyschopnosti tela.