Ako znížim 16-ročnému dieťaťu teplotu liekmi?

10. dec 2022

Ahojte baby, syn má koronu. Má 16 rokov a má teploty. Chcem sa opýtať, o štvrtej dostal ibalgin400 lebo mal 38,6 a teraz po hodine má 38,5 no nemalo by to klesať? Ja už neviem čo robiť, ruky ľadové zábal nerobím teda. Striedame Paralen a Ibalgin. Volala som na pohotovosť a poradili mi každé štyri hodiny striedať 1 a pol paralenu a 1 ibalgin400. Poradíte ešte niečo? Už sa začínam dosť báť že to kleslo iba o 0,10 🙁

bozenas
10. dec 2022

Pokiaľ viem nie každý liek zaberá každému rovako. Jemu práve spomínamý ib.nemusí zabrať. Keď bol syn chorý Dr. neodporúčala nejako extra znižovať teplotu ak to nebolo nejako vysoko resp. dlhodobo nad 38,5
Zábaly sa dávajú len na trup, nie končatiny. prípadne ešte môžete skúsiť jemné ovlažovanie mokrým uterákom.

simsalabim
10. dec 2022

Ja mam skusenost, ze ibuprofen zaucinkuje na teplotu tak o hodinu a pol - dlhsie ako paracetamol - ale ucinkuje o dost dlhsie. Tak este pockaj, nie je to tak vysoka teplota.

luccija
10. dec 2022

Mojej dcére tak teraz neklesala ani pri chrípke striedala som Paralen a Ibalgin po 4 hod.Paralen znizoval lepsie.Zabaly mi povedala lekárka nerobiť ani žiadna sprcha, iba lieky čaje a neprikryvat perinou, nebabusit.Teplota je dobra telo bojuje.hlavne nech veľa pije tekutín.

sasa1983
10. dec 2022

Nie si dala manická? 16rokov, pomaly dospelý chlap, mal by si sám vedieť poradiť, 38,5, pohotovosť ????to naozaj ?

autor
10. dec 2022

@bozenas
@simsalabim
@luccija ďakujem za odpovede, jemu práveže Paralen veľmi nezaberá preto mi kázala pani z pohotovosti dať 1,5 tabletky no Ibalgin že 400 musí byť dosť. Už sa začína potiť, takže by už mohlo klesnúť.

soldi
10. dec 2022

Ak ma ladove koncatiny znamena to, ze teplota stupa hore. Vtedy nezaberu ani lieky a zabal uz vonkoncom nie.
Treba zababusit a zahriat. Ked teplota dosiahne vrchol - horuce koncatiny, tak vtedy byt iba na lahko, aby sa telo zbytocne neprehrievalo. Vela tekutin. Vtedy mozes podat aj liek na teplotu.

38,6 nie je ziadna extremna teplota. Treba nechat telo nech zabojuje aj same trosku.

dzina007
10. dec 2022

38,5 je este v poho teplota... nieje prijemna ale nieje to na paniku... nech vela spi pije vela vody a strieda kaze 4 hodiny lieky ako vam nakazali...
niekedy lieku trva aj hodinu alebo hodinu a pol kym zaberie... a niekedy proste len udrzi tu teplotu a nejde vyssie...

sunshine_18
10. dec 2022

@sasa1983 tiež sa tu nad tým pozastavujem 😀

ivana11155
10. dec 2022

16 ročnému by som dala v pohode 2 tbl.paralenu naraz. Vek spĺňa, pozri letak. Od 15rokov môže 2 tabletky každé 4hod. Do 38 stupňov neodporúčajú dávať vôbec lieky na zrážanie teploty. Imunitný systém má "zabojovať" sam.

luccija
10. dec 2022

@sasa1983
@sunshine_18 neviem čo je nad tým na pozastavenie?16 r nie je jej dieťa?Aj ja som bola prekvapená, keď lieky vôbec neznížili teplotu ešte sa mi to nestalo plus dieťa strašne kaslalo.Cloveka napadne či nemá zápal pľúc, priedušiek.Ja mám teplotu 37,7 a ledva chodím každý to inak znáša.Hrdinky.. tu môže mať človek otázky a starosti len o malé deti

basska_b
10. dec 2022

@sasa1983 No, su aj dospeli chlapi, ktori maju 37.5 a idu umret... inak zavisi mozno aj od toho, ako casto tieto lieky berie. Ja ked si dam Paralen, to je raz za 10 rokov a okamzite mi zaberie, lebo proste moje telo ho nepozna. Takto davat si kazde 4 hodiny paralen/ibalgin, co ja viem, ci to povedie k cielu. Nechala by som telo zabojovat a ked uz bude zle, tak si supnut jeden

lavinis
10. dec 2022

38,5 je v pohode, pokiaľ mu to nestupa, načo panika?

sasa1983
10. dec 2022

@luccija pokiaľ máš 16 ročne " dieťa", tak aj ono, aj Ty musíte mať skúsenosti 16 rokov s jeho teplotou . By som sa hanbila volať na pohotovosť, že dieťa má teplotu 38,5 .

luccija
10. dec 2022

@sasa1983 nie, nemáme, lebo moje dieťa nikdy takú vysokú teplotu nemalo teraz prvý x.Ty si lekárka tuším nie?

sasa1983
10. dec 2022

@luccija 38,5 je na hranici miernej horúčky. Neviem si predstaviť že niekto toto nemal za 16 rokov života. Ale ok. Každopádne sú príbalové letáky na antipyretikach.

matabb73
10. dec 2022

Môj syn mal pri kovide 3 dní cez 39. Tiež striedal každé 4 hodiny Paralen a Ibalgin. Jemu som musela aj zábal dať a to má 23 rokov. Na štvrtý deň to zacalo klesať. Treba dávať veľa piť. Aj to znižuje teplotu.

euka210
10. dec 2022

Mozno zaucinkuje neskor. Da sa dat sprcha. Kym nema nezrazitelne 40C tak sa da.

zorkahorka
10. dec 2022

Mam 5rocaka. Ak ho neboli hlava, nema bolesti, liek za kazdu cenu nepodávam. Celu noc mal okolo 38, ale pekne spal. 38 mal aj doobeda a na obed to pekne kleslo aj samo.odvtedy bez horucky 🤷‍♀️

kristina.jo
10. dec 2022

My sme si tymto prechadzali tento tyzden . Tiez sme striedali Nurofen a Paralen a teplotu stale nad 38 (3 dni). Nakoniec si dal 1 Aspirin (moj muz si tym lieci vsetko), zaspal, spotil sa tak, akoby som nanho vyliala 2 vedra vody a bolo,po horucke 🤷‍♀️. Odvtedy uz nemal. Neviem, od kolko rokov sa moze uzivat Aspirin. Moj syn ma 17 rokov, tak ho beriem ako dospelaka.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petrahl
10. dec 2022

Kvoli 38,6 u pubertaka volat na pohotovost je riadny ulet 🙈