Ako zistím, či sa 3-mesačné bábo nadýchlo vody?

3. máj 2023

Prosiiim pomôžte 🙏🏻 stalo sa už niekomu že ss babo ponorilo nachvíľu tvarickou do vody ?
Ja som akurát dokúpala malinku , mala som ju otočenú tvarickou dole a tak ju umývala a ona sa na chvilinku ponorila asi tvarickou do vody hneď som ju vybrala 😞😞no neviem ako zistím či sa nadýchla vody alebo nie alebo čo robiť 😞😞

pribinak
3. máj 2023

Nič nemusíš robiť. Ak by sa nadýchla vody, tak by prudko kaslala aby tu vodu so seba dostala

autor
3. máj 2023

@pribinak iba sa akoby sekundu nevedela nadýchnuť a potom začala plakať 😞

panelacikova
3. máj 2023

hej, mne sa to stalo. a bola pod vodou dlhšie, než sekundu. bolo to krátko po pôrode, asi 2 týždne, mala som za sebou ťažké obdobie (po pôrode som sa musela vrátiť ešte do nemocnice na 3 dni), dieťa náročné (reflux, revalo celé dni), bola som taká unavená, že keď som ju kúpala, povolili mi akosi ruky. ex sa pozeral a hovorí: veď ona je pod vodou.... no koniec 😀 a to isté. vybrala som ju, chvíľku nič, pobúchala som ju jemne po chrbte, trošku sa rozkašlala, vyprskla vodu a bolo ok. dnes má 13 😀 takže pohoda, neboj sa.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. máj 2023

A ako zistím či vykašľala ? 😞 och bože … snáď to bude dobre. Akurát zaspinkala pri kojení

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
3. máj 2023

ak pokojne dýcha, vykašlala, neboj sa. je to ako s dospelým, ak sa niečoho nadýchneš, kašleš, kým nevykašleš. to isté dieťa. takže ak pokojne spí, môžeš ostať pokojná 🙂

panelacikova
3. máj 2023

@jj298 nemusí byť hysterka, stačí, že je prvorodička alebo má za sebou ona sama zlé skúsenosti (napríklad s mladším súrodencom).

simca06022011
3. máj 2023

kluuuuud zena, vyloz nohy a neries...

anavixy
3. máj 2023

Zistis to tak, ze prestala kaslat. Neboj sa, je to uplne normalne… ak ta desi tzv. suche utopenie, tak zbytocne (na to aby sa dieta utopili sa najprv dieta musi topit). To, ze dieta vzdychne vodu ustami, je ako ked mu voda zabehne, neprijemne, ale nic strasne, ked ju vdychne nosom, je to este neprijemnejsie, ale stale nic strasne. Urcite sa to stane este velakrat a dokonca postupim casu aj (takmer) zamerne 🙃

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
3. máj 2023

@jj298 pozri, nemusíš byť k nej hneď hrubá. jednoducho má strach o svoje dieťa. je to úplne normálne. ja na tom nevidím nič zlé ani nič hysterické či primitívne. a asi jej viac pomôže upokojujúci komentár, než ten tvoj, že?

panelacikova
3. máj 2023

@jj298 a ešte jedna vec k tomu, čo si adresovala mne. ja tu neospravedlňujem KAŽDÚ koninu, to si kde na to prišla? naopak, mnohokrát vystupujem až tak asertívne, že ma tu každá piata odsudzuje, aká som nepríjemná a tvrdá. len preto, že píšem veci narovinu. aj toto som napísala narovinu. dieťa je v poriadku, autorka nie je hysterka, len vyľakaná matka. a racionálne zmýšľanie? už sa ti dusilo (ale fakt dusilo) vlastné dieťa? alebo mladší súrodenec? nuž, mne áno. aj mladší súrodenec, aj vlastná dcéra. obe som "rozkašlala" snáď v poslednej chvíli a tak dokážem autorku dokonale pochopiť. kto nezažije, nepochopí

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svokrinjazykmonika
3. máj 2023

Tak som rada že nie som jediná taká matka. Tiež som ju tak kúpala, umývala chrbatik a zrazu som len bublinky počula ako robí 😄 Určite bude ok

panelacikova
3. máj 2023

@svokrinjazykmonika zadkom, či ústami? 😀

panelacikova
3. máj 2023

@jj298 veď v pohode... ale prečo hneď hysterka? však má strach, to je celé...

226lenka
3. máj 2023

Presne toto sa stalo mne a ešte k tomu na Štedrý deň. Vtedy mal 6 týždňov. Kupala som ho, tváričkou dole a trošku si ponoril tváričku. Vtedy začal strašne plakať, hneď som ho vybrala z vane. Som myslela že poletím na pohotovosť, ale doma má stopli že nemám panikáriť. Tak som ho len doma pozorovala a celu noc som nemohla zaspať.

svokrinjazykmonika
3. máj 2023

@panelacikova ústami, alebo nosom 😄 akože hlavu som jej ponorila 🤭

panelacikova
3. máj 2023

@svokrinjazykmonika ja som pochopila 😀 to len na odľahčenie 🙂