Ako zistím alergiu na lepok?

martina374
3. máj 2015

Ahojte chcem sa spytat, zaciname s kašami a mám vraj aj vyskusat tu psenicnu, predpokladam ze detsku krupicu to mam dat . Ked to budem malej podavat 3 dni tak ako sa nove potraviny skusaju davat tak ako zistim alergiu na lepok? Ako sa to prejavi na dietati. dakujem

abeata
3. máj 2015

@martina374
...neboj sa a nepristupuj k malej ako k nádejnej alergičke. Normálne som šťastná, že som mala šancu odchovať svojich chalanov ešte v dobe, keď sa okolo prikrmovania drobcov nerobilo také bububu. Však dnes sú maminy v tak strašnom strese, že to prenášajú nevedomky na dieťatko a potom každá druhá rieši to, že ich drobec nechce papať. Neboj sa. Skúšaj po lyžičkách a uvidíš, ako bude malinká reagovať. Ak by mala mať problémy, tak by pri intolerancii gluténu (lepku) hnačkovala.

zabina27
3. máj 2015

@martina374 inak mozes bud detsku krupicu navarit, alebo kupit nejaku instantnu, daju sa kupit aj nesladene psenicne kase, je to lahsie na pripravu. Ako lepok mozes vyskusat aj cestovinu do prikrmu alebo napriklad rozok alebo chlebovu korku na zuzlanie

dagmark123
3. máj 2015

Ahoj, ja som celiatička na bezlepkovej diéte...mojim obom deťom som začala postupne pridávať lepok už od 4. mesiaca, keďže ho odo mňa v brušku nedostávali. Začala som instantnou kašičkou, potom rožtek, chlebík, piškóty, detské keksy. Aj Hipp má asi dve rôzne detské ovocné výživy aj s lepkom (v jednej sú keksy a v druhej asi ovsené vločky). Neznášanlivosť lepku by sa asi za 3 dni neukázala...ale hlavné príznaky by boli bolesť bruška, redšia stolica ale v niektorých prípadoch to môže byť aj zápcha, dieťa môže byť podráždené....dlhodobo by celkovo neprospievalo... ak ťa zaujíma ešte niečo, kľudne sa pýtaj 😉

martina374
autor
4. máj 2015

@dagmark123 dakujem, tak vyskusame a uvidime.