Ako vaše deti zvládli chorobu ruka-noha-ústa?

iveta143
30. jún 2019

Mamicky, moj syncek ma 14 mesiacov a v sobotu som s nim bola na pohotovosti,lebo mal pupence na kolenach, dlaniach a v ustach afty. Dr povedala ze je to ruka noha usta. Dnes ma uz pluzgiere na tych miestach, no robia sa mu aj na lytkach aj na stehnach na laktoch dalsie cervene pupence. Mam navstivit aj pediatra zajtra ci netreba? je to bezny jav? ako ste to zvladali, malicky je dost mrzuty, nechuti mu jest,ma teplotu. dakujem za akukolvek cennu radu

sandri
30. jún 2019

Ahoj, mladsi syn to mal vo velmi lahkej forme, ani sme nevedeli, ze je to ono, mal pluzgiere len na chodidlach, a to som si myslela, ze ho otlacili nove topanky. Lenze potom to chytil starsi a to uz bolo horsie. Dva dni teploty, v ustach afty a vyhadzane chodidla a dlane. Tie vyhadzane pluzgiere boli asi 3 dni. Afty som mu potierala begadinom (dezinfekcia z lekarne), plakal sice, ze stipe, ale vyborne to zabralo. Skus pockat este zajtra a ak sa to bude zhorsovat, chod este k pedi.

iveta143
autor
2. júl 2019

@sandri uz to dostala aj 5 rocna dcerka.mozem ich v tychto horucavach pri tejto chorobe kupat?

luliu
2. júl 2019

@iveta143 kupala som v hypermangane, rovnako ako pri kiahnach

maorka
2. júl 2019

Aj my to teraz mame a skoro vsetky deti z rodiny :D tiez rucky nozky vyhadzane a pluzgoeriky na dlaniach a chodidlach.. Tak cca 7 dni by mali byt vyrazky.. Ja malu normalne kupem, je horuco, cela spotena. Neboli sme s tym u dr, lebo predtym tam bola sesterka s detmi aa ze vraj sa na to nic nedava, musi to len prejst.

iveta143
autor
2. júl 2019

@maorka nam na pohotovosti odporucili tekuty puder s mentolom na potieranie + podavat vitaminy B a C..no ale skus potriet 14 mesacnemu kolena...bolo to vsade...tak som to vzdala...a vsadila som na tie vitaminy

monkabs
3. júl 2019

Ženy, mne to chytil starší syn. Bojím sa, aby to nedostal aj najmladší 4-týždňový. Čo myslíte, aká je pravdepodobnosť, že to nachytá? Mám z toho hrôzu 😲

iveta143
autor
3. júl 2019

@monkabs no je to vysokoinfekcne...povedala by som ze treba mladsieho drzat od starsieho dalej. nech k nemu velmi nechodi...nasla som taky clanok https://www.mackoviahracky.sk/blog/choroba-ruka...
skor odizolujes mladsieho,ktory sa este nevie hybat...takze starsiemu daj primeranu volnost ale nech nechodi do tej izby kde sa malicke babo nachadza...ja som to tak urobila ked mala dcerka sice "len" silnu nadchu a vtedy mal moj syncek pol roka, tak som s malym bola len v spalni a vonku...a nenabral sa...tak mozno aj tebe to pomoze

monkabs
3. júl 2019

@iveta143 Problém je práve v tom, že obaja spávajú s nami v izbe :( Doobeda sa snažím držať malého v jednej izbe, staršieho v ďalšej, no je to dosť problém. Od piatku by som možno dala staršieho k mojim rodičom (tí sú momentálne na dovolenke), no čo dovtedy. Modliť sa, aby to nedostal. Ach, jaj.