Ako u vás prebiehal prvý odber krvi?

slivka5
12. mar 2017

Ahojte mamičky, malá ma 10 mesiacov a vyzerá to tak, že nás čaká odber krvi na krvný obraz, ako to u vás prebiehalo prvý krát? Odkiaľ brali krv? Som dosť nervózna lebo keď bola menšia boli sme na neurologickom vyšetrení a strašne hystericky plakala asi 20 minút (musela mať tú čiapku na hlave), nepomáhalo vôbec nič... tak sa desím ako ju počas toho budem ukludňovať...nejaké rady? Ďakujem...

ewelyn3
12. mar 2017

Dcerka brali ako 10 mesacnej krv casto..nakolko sme museli vtedy absolvovat jednu operaciu v celkovej narkoze. Pediatricka to robila normane z ruky v laktovom ohybe ako dospelym, akurat ze dieta dala lezat na lehatko, ja som ho zalahla telom a rucicka jej visela z lehatka dole, sestricka drzala tu rucicku a doktorka bez problemov zobrala krv. Ale musi mat taku ihlu z nastavcom, co vie urobit podtlak, vtedy to lepsie ide. Ine moznosti su z predu na rucicke alebo z hlavy, zo zily na cele alebo nad spankami. Ked sme boli uz v nemocnici, tak malej bravali sestricky krv z hlavy zo zily nad spankom, ale pritom som nesmela byt. Cakal som vzdy na chodbe a dve sestricky ju zobrali do ambulancie...ale za 2 minuty mi ju vzdy doniesli. Strasne rychlo to vedeli z tej hlavy zobrat...ale vtedy asi nebrali vela krvi. Zalezi od toho kolko ampuliek treba zobrat. Dolezite je dieta uz vecer pred odberom zacat zavodnovat...stale ponukat pit vodicku alebo cajik...ja som dcerku aj v noci budila nech sa napije a spala dalej. Potom rano ta krv lepsie tecie von. Drzim palce!

ewelyn3
12. mar 2017

Este som zabudla. Jasne ze si dieta pri tom poplace, nasa tiez rumazgala ako sialena. Ale tak ked je to treba..co uz si navyberas. Dcerke som vysvetlila ze preco to ideme robit a ze to spolu zvladneme. Utesovala zom ju aj pocas toho..sepkala som jej to uska. Starsej som strcila do ruky lizatko alebo cukrik a za 2 minuty bolo dobre. Neviem ci 10 mesacnej nieco uz davas..ale nejake male lizatko jej potom na chvilu strcit do ruky, aby sa ukludnila, si myslim ze nezabije ziadne dieta. V lekarnach maju take s obsahom vitaminov, mozes skusit dat a hned bude po placi a strese 😂

stratilikova
12. mar 2017

@slivka5 môjmu sotva trojkilovemu predcasniatku brali krv priamo v laboratóriu v nemocnici len pichnutim do prsta....nešlo by to takto?

bellybug
12. mar 2017

Nasej brali ako 4tyzdnovej kvoli zltacke, z paste, bola velmi statocna, plakala trosku , lutostivo ale ziadne sceny..brali jej dva dni po sebe a oba razy dobre

slivka5
autor
12. mar 2017

@stratilikova veľmi dúfam že to bude stačiť na krvný obraz...ty si bola pri tom?

bosoriak
12. mar 2017

@slivka5 aj mojej strednej dcere brali krv ked mala asi pol roka, presne ako pise ewelyn3. Revala, ale bolo to rychle a potom bola uplne v pohode. Hlavne sa prestn stresovat ty, ked budes ty v pohode, bude aj dieta. Plakat bude, ale raz je to nutne, tak to absolvuje. Nerob z toho zbytocnu dramu, je to len odber krvi 🙂
Hlavne nech mate dobre vysledky!

mima283
12. mar 2017

Malemu brali viec krat, naposledy ked mal asi 11-12 mesiacov a vzdy mu ju brala z hlavy. Plakal to ano, ale ako nahle sme ho pustili stichol. Mne to skor pride ako keby reval kvoli tomu, ze ho niekto nasilu drzi a nie kvoli odberu

stratilikova
13. mar 2017

@slivka5 áno....Ale ak ides k normálne do ambulancie, tak tam takto krv nemôžu brať...Naša dr.to v ambulancii skúšala klasicky zo žily, ale nepodarilo sa jej to, preto nás poslala do laboratória. Ak som správne pochopila, krv z kapilary sa asi musí hneď spracovať (?)
Ale inak sa neznervoznuj, je to len odber krvi, síce to nie je nič príjemné, ale zvládnete to obe. My, čo sme cvičili Vojtovku, u ktorej dieťa vrieska 4x denne, sme už vytrenovane 😉

tyelde
13. mar 2017

Mojej brali z chrbta dlane, dobla ju a krv zberala do skumavky...ked mala asi 3 dni

katka253111
13. mar 2017

Ahoj, ja som nad tym vzdy uvazovala ako to zvladne, kedbm budu 1x brat krv... nakoniec sa tak stalo necakane nedavno, ked mal 2r4m a ked to dr oznamila ked uz sme boli u nej dnu, tak som sa tak trochu zlakla, ze ako s nim budeme tam bojovat, predsa len je uz vacsi a neda si so sebou robit hocico... ale nakoniec pekne sedkal na tom jej lehatku vysokom v strede ordinacie, ja som stala pri nom, nozky mal medzi mnou a sedackou, drzala som mu jednu rucku a bol oprrty celom o mna, sestricka mi drzala druhu rucku a on sa na to vsetko este pozeral 🙂 nezaplakal ani kustik a to mu brala do asi 2skumaviek - tiez krvny obraz a neviem este co... 🙂 tak asi bude po mne, snaaad, ja som to odmala zvladala super, chlap je schopny odpadnut aj teraz ked sa len povie injekcia 🙂

katka253111
13. mar 2017

Drzim silno palce

namornicka
13. mar 2017

Moja nemala ani 3 mesiace, najprv skúšali napichnúť žilu, nešlo to, potom zobrali z hlavičky. Lebo malé bábätká majú na hlavičke žilky, ktoré vidno. Dieťa si poplače, ale to je nič koniec koncov. Dnes má moja 13 rokov a žiadna trauma 😀 Horšie sú tie výjazdy na pohotovosť keď sa dieťa zraní...

0silvia0
13. mar 2017

@slivka5 u nás brali obom deťom krv z hlavičiek ako novorodencom, takže to je oveľa horší pocit pre rodiča ako brať krv takémuto veľkému dieťaťu ako máš ty. A ako to prebiehalo? Deti revali, my rodičia v očiach slzy, veľmi nepríjemné....

sadika
13. mar 2017

nam, 18 mesacnej brali z opacnej strany dlane. Doktorka najprv umrtvila miesto nejakym spejom a potom zobrala krv. Mala mi lezala na lehatku a ja som jej drzala rucicku a prihovarala sa jej. Plac bol, to je jasne ale zvladli sme to. Dokonca sme boli za tyzden 3 x

senta_sofia
13. mar 2017

@slivka5 radsej nezistuj, vsetko zavisi od toho, ci sa podari najst zilku a ci bude dostatocne pevna, aby sa krv odobrala, ak budes mat stastie, ani nezbadas 🙂 a na ine nemysli, mala potrebuje mat istotu aspon v tebe, aby sa nebala, ked tam pojdes vyklepana, moc jej nepomozes

slivka5
autor
13. mar 2017

Ďakujem žienky, máme ísť o dva týždne, dneska ju len pozerala Dr. aj to pri tom kričala plakala tak, že si fakt neviem ten odber predstaviť... brali jej aj inak veľa krát pri narodení kvôli žltačke ale to bolo už dávno no, určite budem kvôli nej navonok kľudná...dúfam že ju nejak udržíme..keby aspoň sa ju dalo zaujať nejak ale ona hned krik...

@sadika asi nevieš ako sa volal ten sprej? nám o ňom nič nehovorila, spýtam sa...

mima283
13. mar 2017

@sadika nebola to len dezinfekcia? Ci?

sadika
13. mar 2017

Nie, nebola to dezinfekcia, pytala som sa. Povedali ze na umrtvenie a aj sme chvilu cakali ked nam rucky nastriekali. Potom pretreli Dettolom. No netusim ako sa ten sprej volal. Viem len ze bol v bielej plastovej flaske.