Ako to bolo s operáciou u vašich detí?

01dasty01
19. apr 2012

Ahojte baby,bolo vase dietatko na operácii alebo vás neaká caká?ako to zvládate nebojite sa?ako dlho ste boli v nemocnici,o akú operáciu islo?ja mám 21 mesacnu krásnu slecnu a caká nas operácia rúčky.bojim sa toho neviem kolo budeme v nemocnici a tak.máte niekto nieco podobné za sebou?je jedno o akú operáciu islo.

babulina
19. apr 2012

u nas islo o malicky prasknuty hemangiom na tvari, ale aj tak krvi bolo viac nez dost, leteli sme na pohotovost a odtial ho zobrali na operacnu salu, celkova anestezia, na operacke nebol dlho len par minut aspon to mi povedal lekar, ktory ho operoval, na are si ho nechali asi polhodinku, potom ho previezli na normalnu izbu, teda chceli previezt, lebo vzhladom na to ze v tej dobe mal len 18mes tak sa im kotulal hore dole po tej velkej posteli na kolieskach takze som si ho zobrala do narucia a odniesla,myslim ze aj pre neho to bolo lepsie ze hned citil znamu naruc
dokym odznela anestezia tak bol ako maly opilec, vykrikoval, maval vsetkym, pusinky posielal, ledva sme ho udrzali na rukach s muzom, trvalo to ale kratko takyto stav max 40minut, potom to bolo v poho, hospitalizovani sme boli 48hodin, ale u nas islo len o maly zakrok
zabavit ho na oddeleni bola ale inac fuska, tych 48hodin sme doslova a dopismena prebehali na nemocnicnej chodbe, drzim palce nech vsetko dobre dopadne u vas

mummy01
19. apr 2012

Deti to väcsinou zvladaju lepsie ako dospely.Moja dcerka ked mala 3 roky brala ATB lebo mala zapal str.ucha.Na druhy den ako dobrala lieky ju znova velmi usko rozbolelo,sli sme na pohotovost kde bol nastastie prave primar ORL.Museli sme urgentne na operaciu uska.O polnoci sme prisli z pohotovosti a rano o 7.00 nam uz robili odbery a okolo obeda ju operovali.Pre moju dcerku bolo najhorsie ze nemohla pit,z toho mala hrozne nervy uz pred operaciou a ked sa prebrala z narkozy a dalsie 3 hodky sa nemohla napit bola dost v koncoch.To bolo asi najnarocnejsie.V nemocke sme boli 2 dni a mala to brala ako keby bola v tabore,ma pekne spomienky,nic ju nebolelo a tiez sa dosyta vybehala na chodbe.Ja som bola s malou v nemocke uz 4x,da sa to zvladnut.Treba pobrat oblubene hracky,ja vzdy prikupim aj nejake nove drobne hracky a v pripade krizy v nemocnici ich vytiahnem-to sa mi velmi osvedcilo.A tiez treba zobrat oblubene jedlo-teda neviem ako stare mas dietatko,tak podla toho.

evka4
20. apr 2012

@01dasty01 ahoj, ja som bola prednedavnom s dcerkou kvoli akutnemu zdrav. problemu tiez v nemocnici. stravili sme tam skoro dva tyzdne. uz sme mesiac doma a ja si uz ani nepamatam, ze som nieco take prezila. celkovo sa to tam dalo vydrzat. najtazsie pre mna boli dni, ked dcerka nemohla jest a pit 6 hodin pred operaciou a potom 4 hodiny po operacii, dostala infuziu, ktora tiekla, len ked lezala a mala ruku v urcitej polohe, co bolo dost narocne vysvetlit tak malemu dietatu. tymto ta ale nechcem strasit, da sa to zvladnut. (a to mam doma extra neposedne dieta). deti to podla mna zvladaju ovela lepsie ako ich mamicky. kedze mate operaciu naplanovnanu dopredu, tak urcite nestravite v nemocnici dlhy cas a budes sa moct na vsetko dopredu psychicky pripravit. narkozy pocas operacie sa tiez privelmi neboj, moju museli uspat 4x v priebehu troch dni a nic sa jej nestalo. kebyze nahodou budete musiet v nemocnici zostat dlhsie, aj to sa da v pohode vydrzat, ja som tam moc neriesila, ze som tam uz tak dlho, vsetko to slo nejako mimo mna a prvorade bolo, nech je dcerka fit.
drzim palce.

01dasty01
autor
20. apr 2012

@babulina DAKUJEME🙂

01dasty01
autor
20. apr 2012

@mummy01 Malá má 21 mesiacov

01dasty01
autor
20. apr 2012

@evka4 dakujem.no dúfam ze to bude vsetko ok.bojim sa toho ale snád to zvládneme.a aké staré bolo tvoje dietatko ked ste boli na operácii?lebo neviem ako by som ju udrzala leskat aby jej tiekla infúzia.ties je neposedná.a to pred kazdou opeáciu sa nesmie papat.teda ze vobec nic?ja malú este kojim a to jej bude asi najvecsia utecha.

evka4
20. apr 2012

@01dasty01 nasa mala 17 mesiacov. ak ide dcerka do anestezy, tak jej nemozes dat jest ani pit absolutne nic, ale to tvoje dieta urcite zvladne v pohodicke. to len my sa bojime, ze ako to vsetko prebehne 🙂 na detskych oddeleniach v nemocnici su take mini skolky, kde sa deti zahraju a ani si neuvedomuju, ze su hladne.

evka4
20. apr 2012

@01dasty01 a ak jej budu davat infuzie, tak to tiez zvladnete, ved nic ine vam ani nezostava 🙂 je to narocne, ale da sa to. aby si sa ale zbytocne nestresovala, tak sa opytaj lekara, ci budu dcerku uspavat, pripadne ako to bude prebiehat a budes potom pokojnejsia. lebo mozno bude mat jej operacia iny priebeh a ty sa budes zbytocne bat, ze ako to vsetko okolo zvladnete,.

nela82
20. apr 2012

@01dasty01 moj starsi syn bol operovany ked mal 2 rocky...ja som to velmi zle znasala 😢 😢 😢 😢 Celu operaciu som cakala na chodbe za dverami a revala som.. 😢 No maly to zvladol-akurat velmi zvracal po narkoze-takmer cely den..

01dasty01
autor
21. apr 2012

@evka4 No dúfam ze to tak aj bude🙂

01dasty01
autor
21. apr 2012

@evka4 ju budú uspávat,idú nam operovat rúcku.

01dasty01
autor
21. apr 2012

@nela82 ja sa ties strasne bojim,neskutocne.bude to premna taske.ale viem ze je tá operácia potrebná.a je to pre dobro malej,a musím to zvládnut.uz sme mali mat po nej,ale boli sme chory tak nas v novembri poslali domou.tak teras bude dalsi pokus.

miskax2
8. nov 2012

ahojte nechcem zbytocne zakladat novu temu tak sa pytam takto moja 3 rocna dcera ma ist koncom mesiaca na jednoduchy zakrok na palceku ruky nemoze ho podriadne vystriet ma to vrodene v jeden den mame prist spravia potrebe vysetrenia druhy den rano zoperuju a poobede vraj moze ist domov chcem sa spytat nechli by ste taketo uz vacsie dieta same v nemocnici na ten jeden den a noc?

janinah
8. nov 2012

@miskax2 nenechala by som ju samú,hlavne kvôli detskej psychike,bude v cudzom prostredí,sestričky sa síce postarajú,ale sú cudzie,mama je istota,určite choď s ňou,ak nie ty,tak jej ocko,babka...

janinah
8. nov 2012

@01dasty01 operácie deti znášajú lepšie ako ich rodičia,pracujem s tým 😉 hlavne nedaj pred dieťaťom najavo,že sa bojíš,že niečomu neveríš,musíš sa nastaviť pozitívne,pýtaj sa na všetko čo sa okolo vás deje,neinformovanosť zvyšuje strach,držím prsty 😉

miskax2
8. nov 2012

@janinah neviem este musim porozmyslat ja mam este mensiu osemmesacnu a tu kojim a neviem ci by som tam mohla by aj s nou a ci by to bolo vhodne...ocko ma nocnu akurat vtedy a uz nema ani paragrafy ani dovolenku......no a babicky maju rozobraty zvysok vnucat s ktorymi treba byt... ☹ neviem hodime este rodinnu poradu a uvidi sa 😉