Ako ste sa zbavili vši?

22. nov 2021

Baby.. dosť nepríjemná téma, chce sa mi plakať ale mala mi doniesla domov vôbec nechápem z kadiaľ vši😭 dávala som jej paranit, potom som znova opakovala po týždni vycesovala som a včera znova som jej vycesovala a znova mala nové hnidy a vsi ďalšie išli von, dnes som jej skúsila dať hedrin sprej no neviem ci to zaberie všetko som vyprala čo sa dalo, vyčistila ja som už úplne zúfalá prosím napíšte mi ako ste sa ich zbavili:( ďakujem

mamapanda
22. nov 2021

Ma dlhé vlasy?

autor
22. nov 2021

@mamapanda ani nie veľmi take pod lopatky

lucianne
22. nov 2021

Skus ich spáliť zbehlickou na vlasy. My sme teda nemali ale známej zabralo. A znovu všetko prať a zehlit. Ja keď som bola ešte na skole tak sme mali vsi ja som preventívne normálne kúpila sampon pre psov a s tým si umyla vlasy a vsi som nemala.

mamapanda
22. nov 2021

Dala by som ju ostrihať na kratšie.. Ľahšie sa ti bude,, bojovať.. Keďže sa vsi opakujú tak sú niekde v kolektíve. S najväčšou pravdepodobnosťou ich máš už aj ty.. Ak sa mojkate tak 100%.deti sa hrajú hlava priri hlave a tak sa vsi ľahko šíria... Nam voľakedy dávno pomohol parasodise... Ale mala som v zálohe ešte difusil h... Malej som pustila hru.. Ona sa hrala a ja sov vsi a hnidy hľadala.. ... Bolo to na zblaznenie... Treba hľadať vsi ale aj nymfy. To sú vsi ktoré sú biele a ty vidíš len bodku keď chodia po hlave... A sú to vsi ktoré ešte nemajú reprodukčné schopnosť...

autor
22. nov 2021

@mamapanda noooo práveže na sebe ich nepozorujem, pozerala som si už vlasy ale ja som si od začiatku ako som zistila že ona má, tak som si dávala hneď paranit, aj ten hedrin.. ja som už úplne nešťastná ale ostrihať práveže nechcem tomu sa chcem vyhnúť, nakoľko jej veľmi pomaly rastu vlasky a som rada že mame aspoň take ako mame ..

mamapanda
22. nov 2021

A aspoň riedke vlasy?

20erika07
22. nov 2021

Moja mama nam vraj sampon pre psov ortosan ci tak nejak davala ,ze to je naj. Ja som dcerku ked mala ostrihala na chlapca 🤦‍♀️ ale mala len 3roky tak to prezila, a jej rastu rychlo vlasky no a pytala som si v lekarni to najlepšie co maju a hned prvy den co najviac do polnoci som vyberala. Panika velka. Hned ma svrbi hlava ked to citam 🤪 a to ma ona este zlaté vlasky a tie hnidy bolo umenie vyberat. A kazdu hnidu treba puknut medzi nechtami. Hnidy sa budu objavovat este dlho, ale uz nemusia byt zive. Dcerke tie ktore som prehliadla aj po 3tyzdnoch, mesiaci som nasla zopar

mamapanda
22. nov 2021

Tento difusil si buď kúp alebo objednaj.. Robila som domáce pokusy na vsiach... 😁Keď som s nim postriekala vsu.. V momente bola mŕtva.. Naozaj.

barb0renka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinka_1807
22. nov 2021

Strihať ju nemusíš. Moja sestra chytila tiež vši v škole a teda bolo ich dosť. :D Mala vtedy krásne dlhé vlasy po zadok, takže celkom to vydesilo, že ako sa ich zbaví. Vyriešili to viaceré veci - najskôr kúpiť taký kovový veľmi hustý hrebeň práve na vsi a vycesavat. Keď už ich bolo na hrebeni malo, tak špeciálnym šampónom umyť - tuším na nejakej prírodnej báze, no nepamätám si názov. A následne nechať uschnúť a niekoľko krát prezehlit vlasy po tenkých prameňoch od korienkov až ku koncekom. (Avšak treba dávať pozor, aby ste vlasy nespálili). A znova vycesat tým hrebeňom. Takuto "kúru" absolvovala sestra asi 3 dní po sebe a zabralo to. 🙂 Ešte ju mamka sledovala niekoľko týždňov, ale hlava už bola čistá a vlásky zachované pekne a dlhé 🙂

annm81
22. nov 2021

Nestrihaj ju, bola by to škoda. V lekárni kúpiť šampón na vši plus špeciálny hrebeň na vyčesávanie. Pokojne použiť aj tú žehličku. Všetku posteľnú bielizeň a uteráky vyprať na vysokej teplote. V najbližších dvoch týždňoch zvýšená hygiena. Kľudne aj dvakrát denne vymeniť tričko, viackrát oprať posteľné a uteráky. Šampón je tiež nutné aplikovať opakovane. Predpokladám, že školu /škôlku ste upovedomili, aby aj ostatní rodičia zasiahli u svojich detí.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. nov 2021

@zara1357 presne tuto kombináciu mame aj my ten paranit som kúpila hneď pri ňom bol aj hustý kovový hrebeň a ten hedrin tiež potom som kúpila sprej tak toto som dávala.. a ten hedrin som dala ešte aj dnes tak snáď to už vymizne a samozrejme ja tiež každý deň upratujem, periem postelne, oblečenie, vankúše, vysavam:/ strašne niečo

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladybug138
22. nov 2021

Ja som mala vsi, to uz je sice leta pane, ale vtedy aa na to pouzival taky smradlavy sampon, vzdy som vedela, kto ma s tym v skole umytu hlavu 🤦 zobrat hrebienok vsivak a vycesavat, my sme to robili nad papierom, aby sme vsetky vsi dobre videli, hned ich treba puknut...a potom som lezala na posteli a mama mi tie hnidy na vlasoch vystrihavala noznickami...strasny proces, ale pomohlo to najviac, lebo tie hnidy ssa velmi silno drzia a ten sampon ich nemusi zabit...toto je podla mna klucove, inak sa budu stale liahnut nove...drzim palce!!! My sme takto bojovali dva tyzdne 🤦

sashka22
22. nov 2021

Moja skúsenosť je, že som nechala stovky eur za produkty.z lekárne, pre ľudí, pre zvieratá a v návale najväčšieho zúfalstva a týždňov neúspechu som kúpila Petrolej za 2 e, zmiešala v pomerne 1:1:1 (Petrolej :sampon: olej), prvýkrát na kúsku vyskúšala ci nepali kožu a dali sme si obe s dcérou na hlavu tak na hodinu zabalené vo fólií. Chvíľu trvá kým sa vymyje aj olej, poriadne sa to podarí opláchnut na druhý /tretí deň, že nieje cítiť z vlasov túto kombináciu. Zopakovali sme ešte raz po 1 týždni a viac ani nebolo treba. Ľutujem jedine, ze s to nespravila skôr. Mam metrové husté vlasy, dcéra chúďa kvôli tomu bola aj ostrihana ale nám zabral jedine Petrolej.

eeffka
22. nov 2021

Plastove vsivaky su nanic a aj tie sampony, vsi su uz rezistentne len ich omamia. Kupte si zelezny Nitty gritty hreben, za 3dni je po probleme. V lekarni som nechala hadam 150e ( sme 3 vlasate)

vanda323
23. nov 2021

Ahoj, pracovala som v osade a strávila som tam dosť času.
Bohužiaľ rómske detičky v osade s týmto majú veľký problém.
Jasné že netrvalo dlho a vsi som schytala aj ja .
"Staré" ženy v osade mi vtedy povedali, že žiadny šampón, že to je na dlho. Ak si pozrieš moju foto mám dlhé husté vlasy. Proste si treba sadnúť a čistiť hlavu rukami.
Normálne nechtami vyberať vši zapucit ich na nejakej bielej látke, a vyberať aj hnidy s prstami . Dať olej na vlásky aby sa lepšie vyťahovali a tak. Doma som ani nestihla nikoho nakaziť. Vsi som sa zbavila v priebehu pol dňa. Umyla vlasy, vyprala tričko a uterák .