Ako ste sa vyrovnali s tým, že vaše dieťa je autista?

11. jan 2023

Maminky ako ste sa vyrovnali s tým, že Vaše dieťa je autista? Ako sa autizmus prejavoval u Vášho dieťatka a kedy Vám ho zistili?

rachel36a
11. jan 2023

Prijala som to...nic ine cloveku neostane....dolezite je dietatu sa vela venovat a oracovat s nim. Ci uz doma, alebo formou terapii...nasemu bola dg potvrdena v 3.5roku, ale ja som uz v 3 mesiacoch vedela, ze nie je uplne ok

andrejka1974
11. jan 2023

Zo začiatku to bolo ťažké,ale časom sme si zvykli u nás prvé prejavy v 2 rokoch a potvrdený v 2 a pol roku teraz bude mať v apríli 11

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
11. jan 2023

@rachel36a Ako ste to zistili tak skoro v 3. mesiacoch? Ako sa to prejavovalo, že Vaše bábätko bolo "iné" ako ostatné bábätká?

janka2927
11. jan 2023

@evamarek77 plne s tebou súhlasím,môj má už 21 rokov a teda prešli sme si všeličím...

rachel36a
11. jan 2023

Bol iny ako zdrave dieta...nevyhladaval na pohladom ked som okolo neho prechadzala, pri krmeni sa na mna nepozeral, a ked aj na mna hladel, tak mal taky zvlastny pohlad akoby sa pozeral cezo mna...neskor som videla ze zaostava za rovesnikmi...neukazoval, nereagoval na meno, nerozpraval, zaujimal sa velmi skoro o čísla a pismena...nemal ani 3 roky ked poznal abecedu, aj anglicky, dokonca azbuku...atd, atd