Ako ste naučili deti prehltnúť tabletku?

katka708
12. jan 2021

Prosím vás sú nejaké triky ako naučiť dieťa prehltnúť tabletku/vitamín?
Syn má 7r. a nevie nič prehltnut. Skúšali sme ho to naučiť na espumisanovych mini tabletkách, na kyslom celáskone,... Buď ho hneď napne a povracia sa alebo len prehlta vodu a tabletka ostáva v ústach.
Co treba kupujem v kvapkách alebo podrvim na lyžíci ale ak je to hnusne horké tak sa povracia aj z toho podreveného

Už mi to dosť vadí, teraz sme boli všetci chorí a potrebovala som do neho dostať viac vitamínov a je to boj.

Ako ste to naučili vaše deti?

gab
12. jan 2021

nasho som naucila nech si da tabletku uplne na koniec jazyka, co najblizsie k hrdlu, napit sa dost vody do pusy, trosku zaklonit hlavu a zapit, preglgnut spolu s vodou, aby mu zbehla tableta dole, par x to nezvladol, aj vyplul, ale po case prisiel na princip a teraz v pohode zje 🙂
nas sa to naucil cca od marca 2020 - ked zacala karantena a bolo treba vitaminy, tiez to skôr nevedel (9r) 😔
drzim palce, viem, ze je to zlozite, lebo poznam aj dospelych co maju s tym doteraz problem a nenaucili sa to...☹

pralinka25
12. jan 2021

tak to je chlap. ti maju vseobecne tento problem casto aj v dospelosti. moj sa to naucil az ako 9 rocny. jeho sestra to zvladala uz v 3 rokoch v pohode
a tiez tak ze co najblizsie k hrdlu a zait vodou a zaklonit hlavu.

1sally12
12. jan 2021

Tiež som s tým mala v detstve problém, teda vlastne ho mám dodnes😁 Ale po mne v detstve dosť kričali keď som ju vyplula, možno to je aj tým, že mám blok🤷‍♀️ Dnes si ich síce nedrvím lebo pre mňa je to tiež horké, ale prekrojím na menšie kúsky a tie prehltnem.

susy5
12. jan 2021

moja ako 4 rocna sa naucila.. zacali sme omega 3 - tie su oble smyklave a detske su mensie.. a tiez ako pise @gab. najviac dozadu na jazyk a zapit vodou. slo to lahko. bola velmi pysna na to, ze to vie 🙂 teraz uz vie aj cierne uhlie zapit 😀 ale obcas sa stane ze to nejde, skusi o polhodinku a da to 🙂

zuzanockamt
12. jan 2021

ťažko 😂 musel na to dozrieť...podarilo sa to až v cca 9 rokoch

judar
12. jan 2021

Hmmm rozdrvit dat na lyzicku zaliat medom, dat rychlo do ist a zapit teplym cajom a dovidenia

katka708
autor
12. jan 2021

Ďakujem, som rada ze v tom nie sme sami. Kamoška naučila syna aj dcéru keď mali 3r. Odvtedy prehltnu paralen a nemuseli tie sladké sirupy do seba pchat. A môj keď mal horúčky a dala som mu 2 striekačky presladeneho sirupu, tak už ani jesť nechcel. No na facku.🤦‍♀️ teraz aspoň nurofen existuje čo sa sama tableta rozpustí v ústach ale aj tak sa kvôli vitamínom musí naučiť to nejako zhltnut

zuzanockamt
12. jan 2021

@judar to by bolo super, keby to bolo také jednoduché 😂😂😂

zuzanockamt
12. jan 2021

@katka708 ja som dlho pri horúčkach dávala len čípky, potom cmúľacie nurofeny...ale to už bol školák...u nás aj veľmi silný dávivý reflex, sirupy išli hneď vonku

petrao2
12. jan 2021

@katka708 moja sestra ma 22 a doteraz s tym ma problem
Ale uz som tiez nadtym uvazovala ako malu naucit

kristina2015
12. jan 2021

Jasné že nie ste sami ...veľa veľa vody u nás tiež boj 5 r. Drvila som ako som vedela . Najhoršie je že podas a nevieš koľko išlo von ...a či môžeš podať opäť a čakáš do ďalšieho dňa .

hori
12. jan 2021

ja sama som sa to naucila, az ked mi kamaratka poradila dat si tabletku dopredu NA SPICKU jazyka a zapit vodou. Znie to neuveritelne, ale zafungovalo to - ten jazyk zacne spravne pracovat a nenapina vas tak, ako ked si to date k hrdlu.

nela6
12. jan 2021

@katka708 u nas som 4r naucila, ze to ma prehltnut ako cukrík, stacilo mu to prirovnanie a zvladol aj velke atb, prvé dva dni prereval ze nechce a potom sa uz predvadzal ako vie... on teraz ma jest 6m kopu tabletiek, su to vitaminy, lebo je po mononukleoze...

susy5
12. jan 2021

@hori celkom dobry postreh...

siska53
12. jan 2021

@katka708 vies co? Neucili.. maly nejak sa naucol sam, ale.tusim.len vlani, ako mal necelych 10r..mala. ma.8, este nevie.. a priznam sa..ja tiez urcite tabletky neprekusem..teraz som.brala.2 atb mi na helicobaktera, tu jednu som.dokazala.prehltnut, tu druhu som musela rozkusat..

adula12
13. jan 2021

Moja mama ma dodnes problem s prehltanim tabletiek. 🤣
Mne tak minule cierne uhlie ostalo na jazyku prilepene, slo ma porazit, pol litra vody som vypila 😂
Syn ma 8r a tiez uz rozmyslam ako ho naucit, ale ked to spomeniem, tak stres chyti, tak vzdy upustim od toho.😟 zatial fungujeme proti bolesti na zuvacom nurofene, teploty nemava, ale ked uz tak junior cipok. A uhlie mu pomagam do bananu. 😂

yoxinka
13. jan 2021

@katka708
Neviem. Môj muž má 38 rokov a nie je schopný prehltnúť tabletku. Aj tú najmenšiu maličkú si musí nejako zakamuflovať a všetky zajedá piškótou, troškou pečiva. On bol v nemocke a ani tam nebol schopný zjesť tabletku, musel zajesť. Dá si trošku piškóty, rozhryzie, potom do úst tabletku, spolu prehĺtne a potom zase rýchle niečo zahryznúť 🤦‍♀️.

petra199099
13. jan 2021

Aj ja rozdrvim a dám trocha vody na lyžičku a tak ju prehltne.

susy5
13. jan 2021

@hori dnes sa dcerke zrovna nepodaril prehltnut vit. C. tak sme o polh. vyskusali tvoju techniku.. a na prvy glg 🙂 moze byt nahoda, lebo vacsinou to na druhykrat ide, ale tak zdalo sa mi to take jednoduche, rychle ;)

jenny224
13. jan 2021

Ja som sa to naučila až teraz, mám 31 😂 drvenie a krájanie bolo zdĺhavé, tak som sa donútila 😂 a spôsobom podobným ako tu bolo napísané - na koniec jazyka tabletku, zapiť a zaklonit hlavu dozadu 🙂

ladyvi
13. jan 2021

Ja davam na spicku jazyka. Najviac vpredu ako sa da. Mna z liekov napinalo, lebo vzdy som davala co najviac dozadu, uz len pri vkladani ma naplo. Odkedy davam na spicku tak pohoda 😊