Ako sa zbaviť vší?

klaudy444
19. dec 2016

Mamicky, prosim poradte, v skolke sa objavili vsi... malej som hned zacala umyvat vlasky samponom prosti vsiam.... po mesiaci, ked uz bola aj skolka v poriadku, som jej cirou nahodou uvidela nad uskom nieco prebehnut, chytila som to a bola to vsa, potom som jej nasla aj hnidy samozrejme a od vtedy je uz treti tyzden, co jej stale nachadzam hnidy, najnovsie dnes aj dve vsi:/ samponom umyvame vlasky stale komplet vsetci...nechapem, preco to nezabera alebo co to je:/
Dakujem za kazdu dobru radu!!!

moni244
19. dec 2016

A oprala si aj postelne, ciapky, uteraky a pouzivas specialny sampon a vycesavas?

placem
19. dec 2016

Treba hustým hrebeňom vycesavat a poctivo každý deň, malo by to zabrať

sash37
19. dec 2016

jj, najlepsie zabera vycesvanie, zial sampon hnidy vacsinou nezlikviduje.....kupit specialny hreben na vsi a hnidy...

klaudy444
autor
19. dec 2016

@moni244 ano, vyprala,a le to aj tak sa tam mohi dostat opat hned povyprati,a lebo tie hnidy a z nich sa vyliahli alebo co ja uz neviem:/ skusala som vycesavat, no uplne zbytocne...vsa ani jedna a hnida tak isto.... hnidy je vytahujem len nechtami a podctivo, az do vtedy, kym dho nenajdem ani jednu...vsu tak isto, len je to tazsie najst, ked to beha:/

klaudy444
autor
19. dec 2016

@placem hrebene vobec nezabrali:/ jedine nechtami jej vytiahnem hnidy

klaudy444
autor
19. dec 2016

@sash37 z vycesavania nebolo nic, musela som pekne krasne tahat po celej dlzke nechtami... a sampon ja neviem, ale uz druhy sme vyskusali a po umyti som jej nasla na druhy den vsu a aj take uplne malilinke, asi cerstvo vyliahnute, no na porazenie uz

racik
19. dec 2016

zaberie na prvykrat iba olej proti vsiam z lekarne a potom zopakovat o tyzden a vsi su prec.. osobna skusenost spred mesiaca

klaudy444
autor
19. dec 2016

@racik super, dakujem! to som este neskusala, zajtra hned bezim kupit..... mozem vediet presny nazov? dakujeeeem

marcimi
19. dec 2016

Hnidy treba len vycesavat, alebo teda len rucne vyberat z vlasov. Najlepsi hrebienok bol tusim v Paranite, husty so zaoblenymi spicami. My sme tiez vyskusali vela veci. Ocot nastriekat ku korienkom, zabalit do igelitu na 1-2 hodky a oplachnut. Alebo kokosovy olej s par kvapkami cajovnikoveho oleja naniest ku korienkom, zabalit vlasy do igelitu a nechat celu noc. A hlavne vycesavat a na biely servitok ich davat a popukat...

kika050
19. dec 2016

Kup ten čo maju tu novinku proti všiam je veľmi učinny stal veľa ale to nam len pomohlo skušali sme všetko možne už ked boli ok tak sa vratili z tabora a opat sme mali. Nakoniec som skusila tento drahy ale len on ich zničil a o týžden opat . Všetko vyprala som nenechala som ich týžden spat v posteliach tam som to všetko vydenzifikovala ,spali na gauči a mame pokoj. Sem tam ešte stale nasprejujem proti všiam kedže sa nosia čiapky. Natrapili sme sa vela..

kika050
19. dec 2016

Neviem ti presne povedat ale nazov ale bolo to balenie šampon,hreben plus olejček..

racik
19. dec 2016

je to Paranit sprej .. nastriekat komplet na cele vlasy a pokozku, posobi minimalne hodinu a potom sme umyli samponom proti vsiam. Pri cesani tam este hnidy su ,ale su ako mrtve. Po 7 dnoch zopakovat, pre pripad prezitia niektorých, a potom uz super. 100% výsledok
Ale odporucaju takto urobit vsetkym clenom rodiny. My sme tak urobili . To pre istotu

kika050
19. dec 2016

Ano Paranit ale ten novší čo ti farbi vši na fialovo aj hnidy .-)

lilyen2011
19. dec 2016

nad vaňu dole hlavu (suché vlasy) a česať, česať, česať... tam ti pekne popadaju (resp. malej)... tiež pomáha fén... umyť vlasy dať cez ramená biely uterák (najlepšie froté, alebo niečo pod. kde sa zachytia) a fénovať + česať... čo sa týka hníd.. rozdeliť vlasy a po tenučkých pramienkoch s nehtom ťahať dole (je to zdĺhavé, ale fakt ich pekne dáš dole - je to cítiť na tom vlase)... takto som sa ich zbavila ja - sama sebe si keď som počas tehu volakde dostala a nemohla som si dať šampón... ono treba poctivo a už sa mi nič nevrátilo doteraz...chytiť sa to dá hocikde (aj v MHD) akonálhe sa začne škrabať za ušami vieš ,že sú späť... (inak osobný názor, podľa mňa sú tie svine na šampóny už asi imúnne, lebo čo čítam tak väšinou po šampónových kúrach nikdy tak rýchlo nezmiznú a treba opakovať aj 2-3x) takto dáš staré rašple dole a mladé sa ani nestihnú vyliahnuť (treba ich "pukať" nehtom, resp. v tej vani som ich len spláchla preč a znova aj viackrát denne 🙂

zuz02
19. dec 2016

Presne, vsetci doma sa musia skontrolovat. Inak si to v rodine mozte podavat donekonecna. A aj nam pomohol paranit. K nemu bol prilozeny aj ten vsivacik.

racik
19. dec 2016

@kika050 nam nic nefarbilo. Mali sme vsi prvýkrát a bolo som z toho zdesena, ked som to vecer objavila. hned som behala do lekarne a toto mi ponukli, preto neviem ake ine boli

sunny381
19. dec 2016

ja som dala malej olivovy olej na hlavu a nechala pôsobiť len teraz neviem koľko, a potom vyčesala, a ja som si dala ocot a a tiež zabalila a potom som nam to umyla šamponom na vši , a tie poctivo nechtom davala dole, ja som nevedela či to ma lupiny alebo hnidy tak som sa narobila🙂

metlonka
19. dec 2016

hreben Nitty Gritty...ziadny iny nie je dobry...je sice drahsi, ale odkedy ho mame nemusim kupovat uz ziadne sampony...nechcela som tomu verit...ale je naozaj top na vsi a vycesava aj hnidy...zaklonit hlavu nad vanu a vycesavat..a vidite ako vsetko vypadava...a denno denne vycesavat az pokym nezmiznu...a potom preventivne po tyzdni zopakovat..pouzivame ho uz niekolko rokov, kazdu zimu mi dcera nejake prinesie zo skoly, ma dlhe vlasy a tie maju vsi rady:(
predava ho aj tu na MK jedna maminka...
http://www.dimec.co.uk/nitty-gritty-nit-comb.html

metlonka
19. dec 2016

este odporucam dievcatam v tomto obdobi robit do skoly alebo skolky..... drdol, alebo poriadne zapletat vlasky aby im nepoletovali..

sissy27
19. dec 2016

@klaudy444 orthosan šampón - stojí asi 5€ a kedysi sa používal bežne, dnes ho zoženieš v obchode s potrebami pre zvieratá, výnimočne v lekárni, pretože potom by nikto nekupoval tie drahé málo účinné... Ale hlavne treba povyberať hnidy, do poslednej... Môžeš ich zničiť aj žehličkou na vlasy.

lubaska21
19. dec 2016

@klaudy444 ahoj, ja som mala vsi ked som bola v puberte a mne zabralo jasne, ze pravidelne vycesavanie a hubenie hnid, no co pamatam mne mama davala akysi olej na celu hlavu, obalila vlasy mikroten sackom a to som mala asi hodinu-dve na hlave, tusim z lekarne to mala, ale nepamatam ako sa to volalo no zabral asi po 2-3 dnoch uzivania

momoqui
19. dec 2016

Ja si pamatam, ze mi to mamina z vlasov vytahovala 1 po 1, pukala nechtom. Asi to je najucinejsie, na mnohe sampony su imunne tie svine male...

katrin21
19. dec 2016

@klaudy444 ak to je dookola, treba informovat skolku , zrejme tam niekto ma vsi a takto sa stale dookola deti medzi sebou nakazuju....
inak najlepsi je PARANIT, ucinny a perfektny, nechaj ten olej ucinkovat aj niekolko hodin a potom vyčes nad vanou dole hlavou tym kovovym vsivakom, co je k tomu pribaleny , pekny po malych pramienkoch a ihlou vyberat hnidy a vsi, co povyberas...oni pekne z toho kapu...

katrin21
19. dec 2016

@metlonka taky isty je ku Paranitu...ale iba na vycesanie by som sa nespoliehala a uz vobec nie tyzden.. medzi tym, ak ide do skoly, skolky, moze rozniest este nejaky vsi.... alebo sa vyliahnu nove z hnid... lepsie je to poistit aj niecim, co ich aj zabije... a tyzden vycesavat? fu, no ak mas dieta, co ma malo a jemne vlasky.. ak mas dlhovlasu , hustovlasu, brckavu ... by ta slahlo.... zazila som... je to des.

metlonka
19. dec 2016

@katrin21 no nam to vzdy zabera..ked ich prinesie domov, raz umyjem samponom a potom uz len vycesavam..nastastie ma dcerka rovne vlasy, takze nemame problem..a potom nosi stale vlasy stiahnute v drdole..a uz ich druhy krat neprinesie...vzdy ich mame len raz za sezonu😉

sardinka336
20. dec 2016

Všeličo ti tu poradili, nečitala som všetko. Mám ,,zial,, čerstvu skusenost so všami.
Odstránit vši nie je ziadny problém, tie po umytí šamponom proti všiam pokapu, ale zbavit sa kompletne hníd je na ,,štranek,,. Robila som dcere zabaly - alpa s olejom (rastlinny, mandlovy) v miske premiešať a na hlavu dobre vmasirovat, zabalila do igelitu a nechala posobit aspon 2 hodiny - umyt a ručne povyberat hnidy. Ono ani tie hrebienky nezachytia kazdu hnidu, čiže pramen po prameni som pozerala do omdletia resp. kolko dcera vydrzala, ale pol hodinu bárs jak...pripravky na baze silikonov, olejov by prave tie hnidy mali zneškodnit. Obali ich to.
Ked vlasy vyschnu tak prezehlit zehličkou na vlasy. Vlasy kontrolovať kazdy den...to je velka chyba ze vela ludi si mysli, ze ved uz dieta nič nema - omyl. Stačí jedna zabudnutá hnida a mozeš ist nove kolo!! Myslím si ze sme sa toho uz zbavili, ale denne kontrolujem hlavu a raz týždenne zehlím vlasy. To spali tie hnidove potvory. Uz to nechcem zažiť. Samozrejmostou bolo vypratie povlakov, plyšakov, bundy, čiapky,povysavanie....
Odporučam ešte Paranit Detektor vši a hnid (ak ste si neni isty či ste všetko vybrali, hnidy sfarbi na červeno) vyzerá to takto

https://www.youtube.com/watch?v=EBkIegzbJjo


Preventivne ked ma napadne po učesaní nastriekam hlavu týmto - https://www.magister.sk/produkt/detail/produkty...
A dolezite - po týždni treba určite umytie protivšivákom opakovat. Je to inak celkom nakladne sa tých potvor zbavit. Ja som dala aspon 30 eur na pripravky...katastrofa, ale nelutujem. Klop klop dufam, ze sme sa tej pliagy zbavili. Vela šťastia, trpezlivosti a pevne nervy prajem.

sonica
20. dec 2016

ja som raz v radiu pocuvala jedneho detského doktora, ktory vysvetloval, preco tie samopony z lekarne nezaberaju... nepamatam si presne, ale bolo to tym, ze nezabijaju vlastne hnidy, lebo tam chyba nejaka ucinna latka, ktora v tych samponoch niekedy byvala a prisna EU zas vymyslela zakon, ze to tam nesmie byt... ze on to nemoze nikomu doporucit, ale ze oni doma pouzivaju obyc. sampon pre psov na parazity a ze to zabera najlepsie...
my sme takto raz doniesli vsi zo skolky, viete si predstavit, co to je hladat hnidy v bielych vlaskoch... no psi sampon zabral perfektne, ja som jej aj sebe umyla vlasy a bol klud 🙂

klaudy444
autor
20. dec 2016

@sonica ahojky, inak toto som uz aj ja niekde pocula, ze samponom pre psy je umyt vlasky najlepsie, no dako som sa k tomu neodhodlala, neviem preco.... neznicia sa tym vlasky? alebo nieco ine🙂 no vyskusam uz vsetko...cize zabil aj hnidy, ano?len ja to nechapem, ako som uz pisala vyssie, malej stale hladam hnidy a vytahujem az dovtedy, kym dlllho nenajdem nic...a stale jej zmyvam...ze z kadial sa jej to tam dostane:/ bojim sa toho, ze aj ked umyjem samponom pre psy aj tak jej o par di najdem zase:/// ja uz mam z toho normalne nocnu moru... a umyli ste vlasky iba raz?ci preventivne s odstupom casu aj viac krat?dakujem pekne

meusicka
20. dec 2016

@klaudy444 ak sa toho neviete zbavit tak sa treba opytat aj v skolke, ci sa to tam nahodou stale este neobjavuje, darmo budes dcerke hlavu cistit pokial to tam ine dieta stale nanosi.
my sme nedavno mali v skolke, ja som nastastie detom nic nenasla ale som potom preventivne davala cajovnikovy olej vatovym tamponom na pokozku hlavy a nechytili nastastie.
dufam, ze sa toho coskoro zbavite.
zial nie kazdy nechava doma dieta, kym sa toho uplne nezbavia , ale daju sampon a potom pustia dieta do skolky. a ta haved sa potom siri jedna radost.

meusicka
20. dec 2016

@katrin21 teda neviem ako to je na SVK, ale ja teraz zijem v AT a tu dieta nesmie nazad do kolektivu kym nie je odvsivene. ani do skoly ani do skolky. mne dcerka doniesla papier, ze v skole maju vsi, vraj to nebolo v ich triede co mi povedala ale poslali vsetkym rodicom, tak sme kukali vlasky. nastastie nic, ale zo skolky som mala strach, tam len jedna skupina deti a vsi.... ked si na to spomeniem, hned sa skrabem😨