Ako sa zbaviť molušiek?

zuzulkazu
15. nov 2016

kto ste sa s tym uz stretli a co vam pomohlo? my sa trapime uz dlho, dcera ma 3 roky, kozna jej to uz 2x vypalovala dusikom ale nepomohlo jej to, akurat co ma zjazvenu ruku a v tej jazve ekzem a dalsie molusky, takze vypalovat som jej to znovu nedovolila... hladam inu alternativu
dakujem

jvlo
15. nov 2016

@zuzulkazu skusili sme toho vela....jablcny ocot, kapucinku, rozne prirodne kremy, ichtyolovu nast, lastovicnik.....nezabralo nic. Kupili sme v lekarni molusk. Je to na vypalovanie doma, je to ovela miernejsie ako u koznej, moluska sa potiera 4 dni za sebou 1xdenne, po 2 minutach sa oplachne vodou. Ak je niekde koza infikovana, tak sa objavi dalsia moluska, ale u nas uz mame len 2ks z mozno 30tich. Je to fajn robit doma, ja to nanasam na uplne nove molusky, hned ako sa objavia

stella333
16. nov 2016

@zuzulkazu Nam pomohlo aj zvysit imunitu, teda jest C vitamin a Imunoglucan a moja osobna skusenost nejest vela cukru, teda obmedzit sladkosti.

erikabella
16. nov 2016

@zuzulkazu Pridám aj ja našu skúsenosť s moluskami...je to fakt nepríjemné, dcérka dostala na ne taký priesvitný roztok Verrumal a tým bolo treba potierať...krásne sa usušili, lenže ona si ich zoškrabala a zapálilo sa jej to, tak ešte nám kožná predpísala mastičku Bactroban na potieranie.....pekne sa to zahojilo....a ako prevenciu sme dostali sirup na imunitu AmpCare......pomohlo.....

monyalex
16. nov 2016

Pred pár rokmi to mal môj malý, nechcela som dať vypalovat tak som hľadala......infectodell roztok..do týždňa sme nemali ani jednu...vtedy sa dal ale kúpiť len v rakusku.

jenny6
3. júl 2020

Baby, môžu detičky s moluškami do škôlky? Ako dlho trvalo, kým ste sa ich zbavili?

dankasla
21. aug 2020

Deti do škôlky s moluskami nesmú je to vysoko infekčné. Preto sa chodí ku kožnému na odstraňovanie a dieťa sa sleduje či sa netvoria nové molusky. Keď molusku nemá ani jednu môže do škôlky. Kožná mi vravela že ak sú tam už chrasty tak dieťa už nie je infekčné.

jenny6
19. okt 2021

Baby, Emla krém na znecitlivenie a odstrániť u kožného lekára lyžičkou alebo niečím iným. Moja skúsensť: Trápili sme sa mesiace.. Dcérka má autistiké črty, tak odstraňovania u dermatologičky som sa bála a odkladala to.. Skúsili sme Infectodell aj iný roztok, fungovali čiastočne, no neodstránili ich úplne.. Tvorili sa ďalšie a ďalšie.. Jedna lekárka mi poradila kúpiť dobré pletová mlieko- napr. Dexaryl a natierať pokožku aj 5 krát denne. Povedala, že na takejto pokožke sa majú oveĺa menšiu šancu šíriť ďalej a dokonca tie menšie aj zmizli!!! Tie čo ostali sme nakoniec boli dať odstrániť u dermatologičky. Vopred som ju upozornila, že dcérka pravdepodobne bude vystrájať a nespolupracovať.. Načo ma odbila sestrička, že tak to sa potom ani nepodarí odstániť.. No po mesiacoch boja s moluškami- neúspešného, som sa nechcela vzdať! A vyšlo to 🙂 Dostali sme Emla krém, ktorý sme aplikovali ešte doma, prelepili takou priesvitnou fóliou z lekárne (nie leukoplast! tam bi to vsiaklo a vstrebalo sa) a potom sme šli k lekárke. Dcérka nič necítila. hrala sa s telefónom, kým sestrička bradavice osdtraňovala lekárskou pinzetou. Chytila a vytiahla aj s koreňom, poprípade koreň vytiahl samostatne. Je to vydieť, ak ostane.. že tam je niečo biele.. Doma som neskôr ešte odstánila 2-3 ktoré ešte dorastl sama. Boj s moluškami sme vyhrali. Z mojej skúsenosti- natierať, natierať, natierať krémom alebo telovým mliekom pokožku.. To, čo po týždni ostane- Emla krém na znecitlivenie a odstrániť u lekárky. Účinné a najrýchlejšie.

maminkadeticiek
19. okt 2021

@jenny6 No tak to by nemohli chodit do skolky aj roky.

jenny6
19. okt 2021

@maminkadeticiek Asi ten komentár nepatril mne? 😀

jenny6
19. okt 2021

Ale súhlasím. My sme v Nemecku a dcérka s molušami do škôlky mohla chodi´t bez problémov. Učiteľky o nich vedeli.

maminkadeticiek
19. okt 2021

@jenny6 Aha 😁 vies co hej, ale az teraz pozeram ze to som reagovala na tvoj koment z jula 2020,sorry 😁

vanda323
19. okt 2021

@zuzulkazu Ahoj ja osobne som sa stým nestretla, no kolegynina dcérka mala. Dosť dlho. Vyskúšali rôzne maste chodili aj na dusík. Nakoniec pomohlo vieš čo? Ona jej to proste pukala a ako to pukla vydezinfikovať, natrieť a zalepiť...veľmi skoro sa toho zzbavili