Ako sa zbaviť hnačky u dieťaťa? Počkať na výsledky?

barborkajanko
12. júl 2011

V sobotu vracal a má hnačku.vracanie prestalo,boli sme na pohotovosti a je to asi viróza črevná.včera mu zobrala doktorka výter zo stolice,ale výsledky budú až v stredu alebo vo štvrtok.mám dovtedy počkať?hnačku má už 4-dni.poraďte ako to bolo u vás.

adrioska
12. júl 2011

@barborkajanko A co mu na to davate? Berie nejake lieky? Ja som brala Endiex (neviem ci uz moze aj on) a este Smectu - to je take rozpustne vo vode, to urcite moze aj on. A treba prisnu dietu, suche rozky, suchare, vela vody-mineralku, potom neskor pridavat varenu ryzu, zemiaky, varene masko-najlepsie su kuracie prsicka, suche keksy, tycinky, banan...Najma nesmie papat nic mastne teraz a treba vynechat aj mlieko a mliecne vyrobky, potom ked uz bude lepsie, tak moze masielko na chlebik...

adrioska
12. júl 2011

a este som si davala aj probiotika na posilnenie crevnej mikroflory...

hajanka
12. júl 2011

@barborkajanko Pri lahsej forme nie je potrebne podavat lieky, ale ak uz trva 4 dni tak si myslim, ze bez nich sa nezaobidete. Endiex je od 6 rokov, ten som riesila prave min. tyzden, syn mal tiez 3 dni hnacky, dost silne. Dolezity je pitny rezim, vela pit (cierny caj, mineralky) alebo podat rehydratacny roztok, drzat dietu, zo zacitaku prisnejsiu, potom postupne pridavat normalne jedla, vyvraovat sa tukov, skus mu spravit ryzovy odvar. Z liekov mozes Smectu, Hylak, Enterol, probiotika, cierne uhlie...

barborkajanko
autor
13. júl 2011

@adrioska dostali sme nutrolin-b,kulíška a dnes majú byť vísledky testou.papa banan,ryžu a zemiaky.vodu nemôže,lebo ho hned preženie.davam čierny čaj.

jakubsrnka
2. jan 2012

hlavne nie mineralky, obsahujú bublinky, tým viac plynov v crevach... 🙂

kaselka
3. jan 2012

Takže žiadne mlieko, mliečne výr. dostatočný pitný režim, pokiaľ nechce veľa piť skús dať slané tyčinky, aby ho smädilo (to odporúčajú aj niektorí pediatri). Čierny čaj je OK, výborný je aj čaj z čučoriedok aj brusníc obsahuje taníny (taktiež podávať toto sušené ovocie) a pektín dobré na črevá. Ďalej je výborná ryža aj ryžový odvar (2 PL ryže variť 1 h v 1 l vody, potom doliať do 1 l ak to bude jesť dobrá je kaša z ryže banánu zriedená týmto ryž. odvarom) mrkva, zemiaky, jablká, banány. Probiotiká sú asi lepšie Infants Dophilus Plus (až 6 miliárd živých baktérií a 7 probiotických kultúr).

bombalik
31. mar 2012

ahojky,neviem či píšem do správnej časti fora,ale mám taký problém,že mi malý hnačkuje už od nedele a dokonca od stredy má aj taku hlienovitu a slabsie v nej má aj krv,má 5 mesiacov...maly ste už niektorá taký problém?dakujem

bubelko
31. mar 2012

@bombalik pri tak malom babatku, by som radsej zbehla k lekarovi. hnaciek sme mali uz viacero, ale nikdy nebola krv ani hlieny. a hlavne uz to trva relativne dlho.

bombalik
31. mar 2012

práveže sme boli v tsredu a vravela že mu mohla prasknut nejaka žilka v ritke alebo že ma možno nejaký virus...brali mu aj viter ale este niesu výsledky a som z toho nervozna...hlieny viem že zvyknu byt ked je dieta aj nachladene ale ta krv ma tam zlosti,nieje jej vela ale len troska ale predsa

bubelko
31. mar 2012

@bombalik to mohla. ak si z toho nervozna, tak zbehni este raz k lekarke a povedz, ze sa to nelepsi. a uvidis, co ti povedia. zial, viac ti poradit neviem.

bombalik
1. apr 2012

@bubelko v pohode,ale aj tak dakujem,zajtra budu už výsledky tak uvidime lebo cez vikend aj tak nič neporiesim

bubelko
1. apr 2012

@bombalik ok. prajem hlavne skore uzdravenie. 😉

bombalik
1. apr 2012

@bubelko dakujeme pekne...dufam že to čoskoro už prejde

kaja73
1. apr 2012

@bombalik krv v stolici moze znamenat aj alergiu na kravsku bielkovinu. Ta sa prejavuje aj hlienmi a hnackou.
Co papa maly je kojeny,alebo je na UM?

kukucg
1. apr 2012

@bombalik aj moj mal krv v stilici ked mal asi 4 mesiac, nas ale nechali hned v nemocnici, vraj treba zistit z coho ta krv, mal nakoniec nejakeho bacilka, dostaval len nutrolin B a o par dni bolo dobre

bombalik
1. apr 2012

@kaja73 davam mu nutrilon a sem tam zeleninku

bombalik
1. apr 2012

@kukucg mne povedala lekárka že to prejde,zobrala mu viter a zajtra budu vysledky,tak neviem....ale neverím jej velmi....a k tomu este začal aj velmi skaredo kaslat

bombalik
1. apr 2012

@barborkajanko no my hnačkujeme už týžden.....tak neviem čo robit ani ja,vraj zajtra budeme mat výsledky,ale moj zasa nevracal

kaja73
1. apr 2012

@bombalik a odkedy pije nutrilon? nam sa alergia prejavila cca po mesiaci co pil aj UM.

bombalik
1. apr 2012

fu...už dobre dva mesiace mozno pomali už aj tri

kaja73
1. apr 2012

@bombalik maleho zaockovali na hexu a prevenar a do 6-7 dni už mal celotelovy ekzem-doslova z noci do rana-takze u nas to spustio ockovanie-nik v rodine nic take nema a dotedy pil sunar 3 tyždne bez problemov.
Odvtedy bielkovinu z KM prestal tolerovat a zacal na nu reagovat alergicky .