Ako sa zbaviť bradavíc?

ifsi
19. okt 2015

Môj 3 ročný syn má na prstoch okolo nechtov bradavice, na oboch rukách, skúšali sme rôžne mastičky, vodičky...je dosť malý a plače pri tom, lebo ho to asi trochu štipká a aj tak nevidno nejaký účinok. Momentálne skúšame potierať Lastovničníkom. Aj cesnak sme skúšali, síce iba týždeň, tak neviem asi ako dlho by sa to malo? Už sme zúfalí, je to škaredé. Samozrejme na kožnom sme boli viackrát, aj sme vypaľovali, ale korene zostali a narástli znova ☹
Ďakujem za každú radu, či skúsenosť.

dankapap
19. okt 2015

ahoj skus podavat homeopatika je to kombinacia dvoch .....nam to sice nepomohlo ale kto vie...este ti moze lekar predpisat antivirotika-je to silne-a vypalit....u nas-sa to vracia ked je mala oslabena....drzim palce....

danna85
19. okt 2015

Odporucam tiez homeopatika (ja na ne sice velmi neverim), ale mne pomohli, brala som ich asi 3, 4 mes. a takmer zo dna na den odisli a uz sa nevratili, je tomu 7r. Treba posilnit najma imunitu, hliva ustricova vraj pomaha (neviem vsak, od akeho veku sa moze), a mnoho ludi si chvali i tie domace "babske recepty", kt. najdes aj tu na doskusiach MK neurekom (cesnak, citron, bananova supka, ...). Je to boj aj na par tyzdnov/mesiacov v zavislosti od hlbky korenov a mnozstva. Drzim palce!

lenka_da
19. okt 2015

objednaj ho na vyšetrenie na alergologicko-imunulogickej ambulancii, predpísali mi tam dlhodobo tabletky isoprinosine tiež kôli tomuto. Možno má oslabenú imunitu voči vírusom.

seahorse27
19. okt 2015

Tiez som brala homeopatika Thuya + este nieco asi pol roka. Vyskusala som kopec vvodiciek, masticiek a nakoniec zabrala vodicka Bradavicové mazání od ceskej firmy Serafin. Je to vlastne kombinacia vytazku z lastovicnika a tuje.

ivuska6
19. okt 2015

toto iste mala dcera na vsetkych 10 okolo nechtou kozna nepomohla vypalovala dusíkom hladala som na internete otom a nasla som ze treba to zadusit zije a rozmnozuje sa to kyslíkom boli tam dva sposoby zbavenia sa lakovat lakom na nechty alebo pouzit striebornu pasku chlapi to pouzivaju na nieco ja som pouzila lak na nechty priesvitny a lakovali a lakovali sme stale aby to bolo furt prekrite behom dvoch tyzdnov to bolo fuc krasne sa to zmensilo a susilo a nakoniec uz potom dcera si len korienky suche povyberala odtade a je pokoj viac sa nam to nevratilo a mala ich nehorazne obrovske niektore okolo celého nechta dokola

ottka
19. okt 2015

Ja som s tým mala problém ako dieťa a vtedy som pár rokov chodila vypalovať a zmizli. A teraz sa mi zas objavili úplne na iných miestach a alergologička mi povedala, že mám veľa vírusov v tele. Vírusov sa dá zbaviť aj biorezonanciou. Dala mi na to nímovy olej. Zatiaľ to používam krátko, ešte nevidím zlepšenie, ale s tými vírusmi majú baby pravdu. Skús ísť s malým na alergológiu.

zuzana32
19. okt 2015

Ahoj, u nás je osvedčená kyselina octová. Tento recept mi poradila sestrička z kožného, a u nás zaberá.
Poriadne umyť citrón, narezaný ho dať do menšej fľaše, zaliať octom a nechať 24 hodín lúhovať, potom to celé rozmixovať ponorným mixérom, vznikne kašička, ktorá sa následne dáva na postihnuté miesto.
Pozor však, treba to dávať fakt len na bradavice, lebo ináč to vyžerie aj zdravú kožu. Ja si z kozm. tampónu vystrihnem malý otvor vo veľkosti bradavice, aby sa mi zmes nikde inde nedostala.

marietta0
19. okt 2015

Duofilm, je to specialny lak na bradavice, kurie oka. Je bez predpisu, kupis v lekarni. Mozes mu to lakovat vzdy vecer ked zaspinka aby to piriadne zaschlo. 2,3 tyzdne

margieamatusko
19. okt 2015

Citala som, ze pomaha aj propolis...nemam to zatial overene, ale chystam sa na to.

syssu
19. okt 2015

Nám zabral lastovičník v podobe nejakej tinktúry alebo ako nazvať.. objednávala som na babickinazahrada.sk a keď som našla lastovičník vonku, natrela som tým.. po pár týždňoch je bradavica preč.. sama sa odlúpla a ani to nemohlo štípať lebo to by dcéra určite dala najavo - má teraz obdobie, že aj leukoplast ju bolí :D

sissy27
19. okt 2015

bradavice sú vírusového pôvodu, takže odstránenie nie je účinné, je to len riešenie dôsledkov, nie problému... u nás pomohla hliva ustricová (tabletky)...

karamel
19. okt 2015

Ja som sa s tym tiez dlho trapila, dostala som ich na plavarni v Ba, najskôr mi predpisovali Verrumal, potom aj vypalovali, nic nepomahalo. Az v lekarni mi poradila jedna znama a mne velmi pomohlo vola sa to Duofilm na bradavice, je to z lekarne, treba to skutocne natierat tak, ako je tam napisane, odvtedy mam s bradavicami pokoj a uz je to peknych par rokov.