Ako sa berie moč 5 mesačnému dievčatku?

malinovci
9. sep 2020

ahojte...mam otazku.ako ste brali moč 5mes.dievcatkam? Som zúfalá,vobec sa mi to nedari odobrat a mam aj ten sacok z lekarni.Dam jej ho v noci do plienky a odlepi sa,cize moč je v plienke a nie v sacku :/

veronikaszabova
9. sep 2020

@malinovci skus si ju rozbalit (nedat plienku), nalep sacik a pockaj. Mozno tym, ze jej davas plienku, jej ho posunies.

gelifil
9. sep 2020

este sa da postavit do teplej vody, pustit kohutik a pod.

katrin69
9. sep 2020

Nám doktorka odporučila pri dcérke sáčik pre chlapcov. To som ráno nalepila okolo "toho tamtoho" odkiaľ ciká, nakojila, išli k doktorke a bolo to tam. Stačí, že tam je toho máličko, doktori si s tou troškou vedia poradiť 😉 A keď to odlepujú, tak to nebolí, takže žiaden strach 🙂

denkatn
9. sep 2020

no, ja som ju dala na zachod, prilozila skumavku a zachytila prvy moc rano. viem je to nehygienicke, ale potom som si dobre umyla ruky a vlastne ved som jej velakrat uz utierala zadok, tak mne to nepride take strasne. ked som bola mala, mne tak zachytavala moc sestricka u lekara. pamatam si ju, bola na mna velmi mila. to bolo davno, ine este nefungovalo.

malinovci
autor
9. sep 2020

@denkatn uz som aj nadtymto rozmyslala 🙂 budem skúšať všetko už

ckatka
9. sep 2020

Možno trochu popátrať po informaciach a skúsiť tipy z bezplienkovej.metody. Mamičky proste vedia kedy dieťatko.ide cikat a dajú ho nad umývadlo. A tam už môžeš mať pripravenú čistú sklenenú nádobu do ktorej moc zachytis a potom len prelejes do skumavky

jvasenka
9. sep 2020

@malinovci nam na pohotovosti poradili aby sme dali do plienky vatu, ta ho nasaje a potom sa vyzmyka do skumavky

simona92101
9. sep 2020

@malinovci sestricka mi ukazovala ako na to priamo v ambulancii. Rozbalis babatko,nachystas si cistu skumavku na moc,zoberies vatovy tamponik,namocis do teplej vody,umyjes cele genitalie aby bol moc cisty bez kremov atd.zoberies cisty tamponik,namocis do vlaznej vody,a potieras okolie genitalii,popritom das trosku napit popripade nakojis predtym.malo by sa babatko vycikat.

malinovci
autor
9. sep 2020

@jvasenka to sa fakt tak môže?

jvasenka
9. sep 2020

@malinovci netuším my sme ho nakoniec neniesli ale tak nám povedala dr z pohotovosti

malinovci
autor
9. sep 2020

Jaaaj celé zle toto :O mne dr povedala,ze o pol noci ju mam poumyvat ,nalepit sacok a zalepit plienku,no my jak "spiace Ruženky"obidve ....po večeri zalahneme a spime az do rana...strašná mama som 🙈🙉🙊 dnes ráno som si privstala,ze to odchytim a moja "lady" v tom najlepšom začala aj kakat (samozrejme aj do sacku išlo niečo) ale nech "nezerem" dnes to dám 😂👊💪

simona92101
9. sep 2020

@malinovci o polnoci??? A ked spi mas ju zobudit?🤔

kp7333
9. sep 2020

@malinovci a treba sterilny moc? lebo ak nie, tak posadit pi kojeni na nocnik a potom preliat do poharika.

budemmamca
9. sep 2020

My sme ju ráno rozbalili z plienky a nechali sme ju ležať .pripravili sme skumavku a čakali sme.a keď začala cikať rýchlo sme priložili a podarilo sa😆

katkaba1
9. sep 2020

@budemmamca tak som robila aj ja😂 pol hodinu som nad nou stala😂

budemmamca
9. sep 2020

@katkaba1 áno presne 😆

mily7
9. sep 2020

My sme vstávali o pol piatej, piatej ráno, zobudili malú, umyli a čakali. Keď začala cikat chytali sme moc. Potrebovali sme sterilný, takže dní a dni, kopec sĺz. Iný návod nepoznám. Plakala som ja, od zúfalstva. Ako chytajte sterilné moc babetku... Naj prvý ranný..

budemmamca
9. sep 2020

Mne bolo ťažšie keď trebalo chytiť sterilny moc psovi😂

1gabriela13
9. sep 2020

@malinovci no.. My sme to absolvovali asi 10x za 2,5 roka. Keď to počujem, že moc odobrať, zle mi je. Sáčok vyhod. Nikdy sa do toho nevycika. Je to blbosť totálna a to som skúšala kadejak. Jedine co nám pomohlo bolo napustit vodu do vane, dat tam malu a čakať zo skumavkou kedy sa vycika.samozrejme sme na to museli byt dvaja. Jedine takto sa nám to podarilo. A ešte väčšia zábava bola keď chceli moc do sterilnej skúmavky. TJ musela som dwzinfikovat malú plus sterilmu skumavku otvoriť vtedy keď začala cikat.

natasha1988
9. sep 2020

podrz ju nad čistou miskou alebo čistym nočnikom a hotovo ;)

denkatn
10. sep 2020

@kp7333 nam raz pani doktorka za toto vynadala, ze je tam vela bakterii a ze nocnik nie je sterilny, nieketore veci ph sa daju zistit a ale bakterialne infekcie sa nedaju rozoznat.