Ako rýchlo môže ustúpiť alergická reakcia?

ivuska36
3. jan 2021

Prosím vás ako rýchlo môže ustúpiť (údajne) alergická reakcia?
Môj 3r. syn opuchol na hornej pere až po nos, žiadne alty ci hnis ani zapálené nevidno, nemal horúčky ani iné prejavy len ho to veľmi bolí. Šli sme na pohotovosť, že to vyzerá na alergickú reakciu alebo vírusovu infekciu (crp negatívne, moc v poriadku) nasadený Fenistil kvapky, živočíšne uhlie a krém traumeel a samozrejme diéta . Ale zatiaľ žiadne zlepšenie, stále knučí, že boli a bez nurofenu nevie fingovat.
Mate prosím skúsenosti, ako rýchlo by liečba mohla zabrať, príp. ci by to mohol byť prejav iného ochorenia, dakujem

lydus2015
3. jan 2021

@ivuska36 no ak by to bola alergia na niečo, tak po Fenistile by malo nastať zlepšenie cca do pol hodiny, inak bude príčina niekde inde... Napr. nebuchol sa, alebo zo zúbkov, napr.kaz...?

ivuska36
autor
3. jan 2021

@lydus2015 je pravda, že ma pokazené mliečne zúbky, ale tie sledujeme so zubarkou, lebo ich neopravuju a sú bez zmeny už dlhšiu dobu a kaz nie je hlboký, okrem toho by vraj bol skôr hnisavy vacok pri koreni zubov ako opuchnuté pera, to mi potvrdila aj lekárka na pohotovosti.
Ale jasne, mam namierené pre istotu aj k zubárovi, ale pochybujem, že sa tam dostanem v najbližších dňoch, keď aj pre urgent sa treba u nás objednať 😞

andreatytler
3. jan 2021

@ivuska36 Mne po ibuprofene opuchli nielen pery ale aj viecka a usi. Nezobrala som zidne lieky a mala som to opuchnute este aj na druhy den. Opuch bol prec asi do 48 hodin.
Je mozne ze ten nurofen nezabral? Ak mu to neodpuchne ani za 2 dni, je to nieco ine ako alergia.

diaalex
3. jan 2021

@ivuska36 skúsila by som Zodac, ten rýchlejšie pomáha na alergiu

ivuska36
autor
3. jan 2021

@andreatytler práveže som mu nurofen nedávala od začiatku a už je na nurofen zvyknutý bo som mu ho dávala aj predtým od teploty. A iba keď ku dám nurofen, tak je akoby úplne v pohode, že ho nič nebolí. Zajtra ideme aj k nášmu Dr. Tak som zvedavá, čo povie, len som chcela počuť názory...

ivuska36
autor
3. jan 2021

@diaalex ja také doma nemám ☹

diaalex
3. jan 2021

@ivuska36 tak veľa tekutín, aby sa to z tela vyplavilo

andreatytler
3. jan 2021

@ivuska36 Prepac... chcela som povedat Fenistil... nie nurofen.

ivuska36
autor
3. jan 2021

@diaalex áno snažíme sa a dala som mu aj trochu toho živočíšneho uhlia, ale mi je divne, ze ho to boli 🤔

ivuska36
autor
3. jan 2021

@andreatytler no je pravda, že Fenistil ma prvýkrát, ale on mal ten opuch už včera, takže len z Fenistilu to nebude. Len ako píšem vyššie, je mi divne, ze ho to boli...

diaalex
3. jan 2021

@ivuska36 este mi napadlo, že to môže byt herpes, ten dosť boli a aj tam sa objavuje, ja som to raz tiež tak mala ... natierala som to aloe vera gélom alebo kaktus som odtrhla a tým

andreatytler
4. jan 2021

@ivuska36 Daj sem fotku tej opuchnutej pery. Mozno to niekto lepsie pozna z fotky.

ivuska36
autor
4. jan 2021

@andreatytler do rána mu ta pera takmer odpuchla, tak možno ten Fenistil predsa zabral, ale boli sme aj u pediatra (on je aj alergolog) a povedal, že sa mu to na alergiu nevidí, lebo to by nemalo bolieť a už vôbec nie 4dni. Našťastie, tým ze to odpuchlo sa aj syn cíti lepšie, vo štvrtok ideme aj k zubárovi, tak dúfam, že sa podarí urobiť aj rtg a aj opraviť pre istotu ten predný zúbok, hoci si nie som istá, či to bolo tym. Ale veľmi pekne ďakujem maminy
@diaalex
@andreatytler