Ako rozpoznať koliku?

bonnie29
11. máj 2016

Ahojte, citam si uz vsetko mozne o kolike ale nikde nepisu rovnako...kolika je ked sa babatko nemoze updknut a teda drzia sa mu plyny v brusku? Alebo je to aj ked sa nemoze vykakat? Zda sa mi, ze aj moj maly to ma, ale nie som si ista...moze to mat cely den? Teda cely den byt uplakany a nechcet spat a tak sa "pučit" ako keby? Lebo vraj to byva len vecer a tak ze na par hodin a potom to prejde...tak ja teda uz vazne neviem...a moze to byt kolika aj ked pocujem ze si sem tam prdkne ale zeby to bolo malo? Raz za den sa mi aj vykaka aj si pritom poprdka ale zabalim ho do plienky a pučenie aj plac a nespokojnost vobec neprejdu 😒

janickacrazy
11. máj 2016

@bonnie29 samozrejme, dieťa može mať koliku aj vtedy, ked ti normálne kaká aj prdká, aj moj bol taký, tiež aj sa pekne vykakal bez problému, aj poprdkal, ale aj napriek tomu sa "pučil", bruško tvrdé a reval a reval, najhoršie to bolo tak v tom 2-3 mesiaci a postupne to prešlo, u nás pomáhala masáž bruška a nosenie na rukách pritisnutého ku mojmu telu, vtedy sa trošku ukludnil aspon na chvilku, tiež pomáhalo dať do do autosedačky a hojdať do nemoty, vačšinou tam aj zaspal od revu a únavy, je to ťažké, ale ono to časom prejde, neboj

adagoa
11. máj 2016

nasa mala mala koliky , najviac sa to prejavovalo vecer (kedy je dieta najviac unavene), ale plakavala aj cez den . Prejavovalo sa to tak, ze veeeelmi plakala, malo spala, mala problem vobec zaspat (bolesti), spala mi 30 min a bola hore..v kociku skoro vobec nechcela byt...Brusko bolave, pucila sa., aj s kakanim niekedy problem (pomahali masaze, cvicenie s nozkami). Ked bola na rukach, bolo lepsie , ale vecer ani prsnik uz nepomahal...2-3 hodky revala (s prestavkami). Cez den nosenie na rukach prevesena na pleci, skus satku, nam celkom pomohlo, alebo manducu .Ja som to pri prvej nepouzivala ale pri druhej o to viac ...velmi sa jej tam pacilo,,a ta poloha pomaha aj na brusko. Plus sme davali kombinacia probiotika, a espumisan (nie neraz)...a tak dokola. Ale neboj, prejde to. Niekomu skor, niekomu neskor. najhorsie bolo ten 2-3 mes.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickacrazy
11. máj 2016

@bonnie29 nám ešte pomáhal celkom Infacol a bio gaya

candii
11. máj 2016

Nam pomohol babycalm ..

bonnie29
autor
11. máj 2016

@miriam11 u nas je to tak isto s malym...nam dr. poradila najprv infakol..nic...potom espumisan...tiez nic...asi skusim aj ten sab simplex...len teda neviem ci pomozu kedze je tam ta ista latka ako v oboch co som spominala...a tiez sa mi moc nepaci mu stale nejake kvapky davat ale tak co narobim...hadam hi nenecham len tak ze nic neskusim

bonnie29
autor
11. máj 2016

@candii mam ho uz kupeny ale az doma som si vsimla ze je az od ukonceneho 1.mesiaca...tak som este neskusila

candii
11. máj 2016

@bonnie29 a kolko ma?

bonnie29
autor
11. máj 2016

@janickacrazy ja davam infant dophinus...tiez probiotikum..to mi ako prve poradila dr. tak uvidim..vraj u probiotik je dlhsi nastup ucinku

bonnie29
autor
11. máj 2016

@candii zajtra 3 t

bonnie29
autor
11. máj 2016

@miriam11 tak to ma trochu "ukludnilo" lebo som sa bala, ci to nemoze byt aj nieco ine, vaznejsie (nie ze by kolika nebola)...ked aj u nas je to kvazi nonstop

candii
11. máj 2016

@bonnie29 myslim ze ten tyzden je v pohode .. babycalm je na prirodnej baze nemalo by mu to uskodit.. ked pojdete spinkat tak mu vecer nakvpkaj 10kv ..

bonnie29
autor
11. máj 2016

@candii nakvapkat do mlieka alebo na lyzicku a potom dat zapit mlieckom?

candii
11. máj 2016

@bonnie29 ja som davala trosku mliecka na lyzicku a do toho som nakvapkala.. a potom som nakojila

adagoa
11. máj 2016

@bonnie29 skus ten sab simplex ak espumisan nepohol...je tam sice ta ista uc. latka ale iny moze pomoct..aj u nas to tak bol....espumisan pouzivam este aj teraz ked mala prdka a boli ju brusko a to ma uz 17 mes.🙂

danielita18
11. máj 2016

ahoj nášmu to začalo približne ked mal 3 týzdne dovtedy pokojné bábo,bol na UM,aj sme mlieko zmenili a aj tak plakal a nie len vecer hocikedy cez den bol nervozny aj ked sa vykakal aj ked si poprdkal a rurrku ked som dala tak mu nikdy nesiel vzduch,čiže nafuknuté bruško nebol problem ale my sme zistili že vacsinou zacal plakat po vypití mlieka asi 20 minut čiže u nas bol problem s trávením,maleho bolel žaludok nie bruško ale musela som ho dobre odlsedovat,kedy najviac plače čo mu vadí a nakoniec nam poradila doktorka kvapky ColiPrev a tie nam zabrali z jedneho dna na druhý,ale vtedy to bola novinka,su priamo určené na štiepenie enzýmov pomahajú babatku stravit laktozu,do 4 mesiaca sa to vacsinou upraví,ale kvapky sa užívajú stale až do 4 mesiaca a davajú sa do každého papania,nesmie sa zabudnut výjdu síce drahšie ale pomohli nám a to bolo hlavné, konečne bolo doma ticho a mali sme spokojné vysmiaté babatko

lili007
11. máj 2016

Kolika da sa povedat postihuje takmer kazde babatko v obdobi od cca 3tyzdnov - 6tyzdnov. Spoznate ju podla neutichajuceho vecerneho placu. Myslim, ze moze dietatko trapit aj cez den lebo nas syn podobne plakaval aj cez den az som nechapala ako take male babo moze byt hore s malymi prestavkami cely den. Potom okolo 3mesiaca sa situacia upokojila a zacal krasne spinkavat.
Pri druhom dietati som si myslela, ze uz mam vsetky potrebne skusenosti co potrebujem ale naopak, kazdy vecer sme hutali ako uspat placucu dceru a ulavit jej od koliky. Existuju rozne kvapky, masirovali sme brusko, prikladali sme teple obklady, cvicili sme nozickami a priznam sa pomahali sme si aj rektalnou rurkou, ta nam mam pocit pomahala najviac.

bonnie29
autor
13. máj 2016

@lili007 aj my skusame toto vsetko a zatial nepomaha...dnes sme presli na nutrilon anticolix tak dufam ze pomoze lebo HA a Comfort boli otrasne...a skusime coliprev