Ako riešite nočné odsávanie soplíkov?

viktoria12
12. feb 2012

ahojte kocky mam 3 mesacne babo a je teraz chora a mame sopliky a v noci sa jej tazko dycha tak juej musim odsavat noštek mam odsavačku na vysavač a v noci jej odsavam nostek lebo vobec nevedela dychat a dnes rano prisla suseda a zacala po mne vrieskat ze ci som normalna ze jej tu v noci hucim s vysavačom ,snazila som s ajej vysvetliť ze co sa deje ale nepocvala , poradte ako sa zachovat , predsa nemozem nechat malu nech ma plny noštek

ktalcikova
12. feb 2012

ahojky, mozno si zožen ešte jednu normálnu odsávačku, ktorú budeš používať v noci, ja mám zatiaľ iba takú. dcérka má 8 mesiacov a mám v pláne si kupiť aj tu na vysavač, ale zatiaľ som si vždy poradila aj s tou najobyčajnejšou, ktorá nerobí hluk. urob kvôli susede aj sebe taký malý kompromis. zelam veľa zdravíčka a samozrejme v noci soplíky odsávaj 🙂

marianka0101
12. feb 2012

No ja som to riesila tak, ze som na vysavac hodila 2 periny a vankus, aby tak nehucal. A ked boli tych soplikov vela a trebalo aj viac krat za hidinu, tak som presuvala do obyvacky a tam som tuez vysavac takti zakryla. No mala sim z toho poriadne stresy aj tak, ze ci mi niekto nevynada, ale na druhu stranu, prvorady je drobec. Drzim palce aby co najskor vyzdravel. Pomoct mu mozes aj tak,ze vytvoris vlhsie prostredie v izbe a urcite by mal mat hlavicku vyssie, ja som davala pod matrac vankus, aby ju mal vyssie a lepsie sa mu dychalo

stakat
12. feb 2012

@viktoria12 ahoj, my mame sopliky od narodenia, az teraz urobili malemu ster a má streptokoka. Mám tiež odsavacku na vysavac, aj obyčajnú balonikovu - ak ti mozem poradit tak tu si nekupuj. Mne s nou nešlo nic odsat. Baby si schválila tu elektronicku. Tak skus pozrieť o nej nejaký pokec tu na fore.

marianka0101
12. feb 2012

Prepac za chyby som cez mobil, inak ked bol maly poriadna chory a mal huste sopliky, mne to teda tou klasickou vobec neslo a ako maly pritom plakal a ako dlho, to bolo horsie ako ten vysavac, ja som tu odsavacku hned hodila do kosa, ale mozes vyskusat, mozno ti to pojde

lydus
12. feb 2012

Ahoj,neviem aké si mala doteraz vztahy so susedou. Ale ja by som jej pri prvej príležitosťi povedala o čo ide. A ak to nepochopí jej problém. Ja používam odsávačku na vysávač aj v noci ked treba, ved je to len chviľočka. Ručná by nám nepomohla. Aká je to suseda ked nepochopí,že máš choré dieťa. Sa jej to spýtaj. A pevné nervy prajem a skoré uzdravenie 🙂

gabika7706
12. feb 2012

@viktoria12 my sme vzdy vysavali len vysavacovou, mam aj tu na baterky, ale ta toho vela nevytiahne (a maly sa jej bal) Vysavame aj v noci, niekedy aj obidvom naraz, cize "hucime" trosku dlhsie ako by bolo vhodne, ak to suseda nevie napriek vysvetleniu pochopit, netrap sa. Susedia su rozni, moja kamoska sa napr. nemoze sprchovat po 22hej, lebo to jej susede vadi 🤐 😀

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucik85
12. feb 2012

ahoj , my mame aj odsavacku na baterky ale huste sopliky nou nevysajem ,cize ked treba pouzivam vysavac aj v noci (sice uz byvame v dome ale prve mesiace maleho sme byvali v panelaku) Vsak je to par sekund co huci vysavac ..a taka suseda co to nevie pochopit tak by som ju poslala... niekam 🙂

lenka_da
12. feb 2012

@viktoria12 sorry ale tu tvoju susedu by som poslala niekam... ja to riesim tak, ze vysavac zapinam v obyvacke, aby som nehucala priamo v spalni ale jasne, ze sa to v panelaku aj tak ozyva. Nastastie, susedovci maju malickeho vnucika, takze to vedia pochopit. A pod nami maju male babo, takze bezne odsavaju v noci aj oni 😉

malinovka333
12. feb 2012

ja by som povedala susede ze v noci ma ona spat a nie pocuvat co robia susedia,a nevsimaj si ju,ved to nevysavas pol hodinu,a ked nemam pochopenie jej smola vysavala by som dalej 😉

lubina
12. feb 2012

@viktoria12 kup si taku odsavacku co sa zasunie do nosteka jedna hadicka a druhuo jej ty odsajes nostek ustami.Maju to normalne v kazdej lekarni a stoji to malicko.Mne v lekarni aj povedali ze je to lepsie pouzivat ako tu na vysavac, ze je to vhodnejsie pre take male deticky.Ja som ju vlastne pouzivala az do skoro 2 rokov dcerky, kym si nevedela sama nostek vysmrkat. Nemala s tym problem, sama si pytala odsat nostek. Nasa sa aj dost bala vysavaca, este sa aj boji, takze u nas by ta na vysavac asi sposobovala hrozne strachy ☹ . A v noci je to asi aj lepsie ked jej budes odsavat nostek bez hluku vysavaca.Nezobudila sa ti celkom mala, ked ti to hucalo???

liluu
12. feb 2012

@viktoria12 my odsávame odsávačkou na vysávač ale tak že namiesto vysávača vysáva tatik. Ide nám to super.. 😉

minusa
12. feb 2012

@viktoria12 - tiez sa trapime so soplikmi, v noci to riesim tak, ze odsavam v obyvacke, vysavac dam na gaucovku a hodim nan perinu ... 😉

frick
12. feb 2012

@viktoria12
ak je to staršia suseda tak určite nepochopí o čo ide aká to je odsávačka skús ísť za ňou a ukázať jej ju keď už bude kludnešia tak jej to normálne v kľude vysvetli.Moji rodičia si tiež nevedeli predstaviť aké to môže byť čudo na vysávač.A ak to aj tak nepochopí kašli na ňu.ja ale tiež v noci neodsávam ale nakvapkám libenar a hlieny sa rozpustia a odsávam skoro ráno

viktoria12
autor
12. feb 2012

@lubina no malej to nevadi vobec a nemam nejaky taky vysavac co extra huci mala sa vobec ani v noci nezobudila ze som jej odsavala nostek otvorila ocka pozrela namna a spinkala dalej ,mam doma aj tu balonikovu ale ta neodsaje nic,a suseda je taka že všetko jej vadi , ja som jej pekne povedala ze mala je chora a ze musim odsat a ona namna ze to si podla nej v noci UPRATUJEM LEBO VRAJ CEZ DEN NEMAM CAS ,

kvetinka211
12. feb 2012

mas chore dieta, tak by to suseda snad moohla pochopit, ked nepochopi, ma smolu nech sa rozpuci od zlosti ... ja som sa susedom ospravedlnila ked som ich stretla ale kedze maju tiez male dieta uplne to chapali a vobec im to neprekazalo ...

dari
12. feb 2012

susede zazelaj vela zdravia a dalej odsavaj.... zijem tiez so susedmi, tak musim pocitat aj s hlukom....ak by som to nezvladala, mám moznost sa odstahovat niekde na samotu

zuzikkaa
12. feb 2012

@viktoria12 no tak to bude isto nejaka harpia zo starsich rocnikov 😀 😀 😀 co ta po nej ved nevyrusujes hodinu...a pokial viem tak vysavac sa pusta na najnizsi stupen cize hluk je minimalny!!!
a ked pride nabuduce tak jej povedz ze ty si nic nepocula ze jej asi svitori 😅 😅 😅
kedze byvate v panelaku tak treba ratat aj s nejakym hlukom,,aj nad nami susedia mavaju rusne posedenia a to vedia ze mame krpca,,a vedla zase chodi synator sem-tam ozraty a zakazdym s mamou po sebe hukaju o 3tej v noci a trieskaju neviem cim...to je proste nevyhoda panelaku a stara nech cusi 😉

desmodka
12. feb 2012

@viktoria12 susedu by si vobec nemala riesit, mas chore dieta

maria30
12. feb 2012

@viktoria12 viem, že to je nepríjemné, ale moje dieťa mi je prednejšie ako nejaká suseda... slušne by som jej vysvetlila dôvod a ak nevie pochopiť, že malá je chorá a že je to preňu najlepšie riešenie, tak s prepáčením, nech ide do zadku... veď neni zapnutý pol hodinu... je to minútová záležitosť - ani to nie... podľa mňa každý normálny človek to pochopí...

viktoria12
autor
12. feb 2012

dakujem vam kočky za vaše prispevky,takze nemusim mat pocit vinny ze rusim klud , fakt sa snazim dobre vychadzat ale proste sopliky potrebujem odsat , nechcem aby sa mi mala v noci dusila , raz som v noci zazila ze nam zacal hucat monitor dychu a viac to zazit nechcem a este ak viem ze mala moja zabka problemy s dychanim ked sa narodila tak radcej nechcem riskovat aby sa v noci nahodou nezacala dusit

vierkasteffi
12. feb 2012

čo dávate dieťatku do nošteka ked ma tekutý soplík? odsavame ale nejak to nepomaha ☹

lubina
12. feb 2012

@viktoria12 Tak to mas fajn, ak sa nezobudila. Nemyslela som ale tu balonikovu, ta je na nic. Ja som mala taku, ze sa taka hadicka zasunula do nosteka dietata a druhou hadickou som jej ja ustockami odsala soplik do takej malej nadobky.Maju to v kazdej lekarni a stoji to par eur.Lahko sa cisti a odsajes tym vsetko bez problemov.ALe ak ti zvlada vysavac,tak pohoda.

frick
12. feb 2012

@vierkasteffi ja dávam libenar aj kamarátke som ho poradia pre ročnú dcéru a tiež ho chváli

zebra41
12. feb 2012

@viktoria12 my mame taku na vysavac a tiez aj taku ustami, co odsava. v noci zvyknem len tou ustnou, ale teda ak nestaci,tak vysavacovou. susedia maju dve deti,takze vedia ako to chodi. no a nam drobec prvych 5 mesiacov preeereval nonstop. Takze oni su stastni ak len nahodou v noci zapneme vysavac na par sekund 🙂

kbeata
12. feb 2012

@viktoria12 odsavaj spokojne dalej 😉 ,suseda ta len znervozni a naco je to dobre 😉

libertine
13. feb 2012

vysavac pri odsavani nedavame naplno a nehuci to tak moc, ze by to mohlo niekoho nejak extra rusit. dcera ked mala sople, tak nam to inac ako tym vysavacom neslo odsat a nenecham ju predsa dusit sa.

jenie123
13. feb 2012

@libertine ja som sa tiez vzdy bala, ci na nas nepridu susedia, ale nastastie mame super tolerantnych susedov.. a ked treba v noci vysavat, tak vysavam.. vysavam v obyvacke.. hodim nan deku alebo perinu, aby tak nehucal.. a ked som stretla susedov, tak som im vysvetlila, ze je mala chora.. ale nikdy s tym nemali problem a vzdy mi malu polutovali..

techstage
21. feb 2016

Ahojte. Ale musite sa vzit aj do druhej strany. Ku nam sa nastahovala rodina s 2 detmi. Zena odsavala pravidelne kazdu noc aj 10x sople. Deti potom nevedela z toho soku aj hodinu utisit. Vybuchavali jej vsetci susedia. Nie je to prijemne, ked vas v noci kazdu hodinu strhne zo zvuku vysavaca.sme tu same rodiny s detmi, aj my odsavame vysavacom. Ale nie v noci. V noci rucnou. Aj pre to dieta to nie je dobre, ked sa tak v noci stresuje. Tie deti maju teraz obe zachvaty hnevu, vrieskaju nepricetne po chodbe, plieskaju sa o zem atd

cammille
21. feb 2016

@techstage prepac ale rucna u nas nikdy nepomohla, a ked ma moje dieta v noci take sople, nenecham ho predsa sa dusit, len preto aby sa naahodou susedia nezobudili..kazdy normalny clovek pochopi, ze tie sopliky skratka musia ist von hoc aj v noci ak dieta nemoze kvoli nim dychat.....nerobim to predsa z rozmaru...
Ale vyriesili sme to tak, ze sme kupili najtichsi vysavac na trhu, ten nie je pocut ani do vedlajsej izby, takze odvtedy nemame problem 😊