Ako prebieha vyšetrenie u detskej gynekologičky?

ballet
15. mar 2014

Ahojte mam 11rokov a na pondelok som objednana k detskej gynekologycke Mudr.Natasa Ferakova mate s nou nejake skusenosti?? Ako prebieha vysetrenie?? Prosiiim piste mi

drmouse
15. mar 2014

Predpokladám, že ide o tvoje prvé vyšetrenie, preto by som na tvojom mieste išla s maminou. 😉 Nemusíš sa ničoho báť, je to síce nepríjemné, ale zvládneš to. Každá si tým musela raz prejsť a na tvojom mieste by som sa vyhýbala takýmto otázkam, lebo ťa to môže skôr iba vyplašiť. 🙂 Ale, keď sa už teda pýtaš... Záleží aj na tom, prečo tam ideš. Ak máš nejaký konkrétny problém je vyšetrenie iné ako keď ideš 1x na prehliadku. Predpokladám, že si ešte panna, tzn. ak sa nič nezmenilo vo vyšetrovaní, lekárka ti prehmatá brucho, a prstom vyšetrí cez konečník. Nemusíš sa toho vôbec báť, ono je to "strašideľné" len keď to čítaš. 😀 Držím palce. 🙂

danulicek
15. mar 2014

@ballet Ahoj, ja som kedysi bola u detskej gynekologičky a nebolo to také nepríjemné, ako mi povedali druhí ľudia. Hlavne sa nestresuj, napríklad pre mňa je horší zubár ako gynekológ 😀

Závisí od toho, s akým problémom tam ideš, ja som mala hrčku na prsníku a tak mi prehmatala prsníky, urobila sono (pobehala po prsiach s takým prístrojom, nebolestivé) a rovno skontrolovala hmatom podbruško (postláčala oblasť pod bruchom,nebolestivé) a pre istotu urobila vyšetrenie cez konečník (nebolestivé,možno na pocit trošku nepríjemné, ale ako detská gynekologička by mohla mať cit).

A odporúčam, aby si išla s niekým starším, maminou, sestrou, kamarátkou. Myslím, že to pomôže znížiť tvoj stres pred vyšetrením 🙂 Tak sa drž 😉

melesmeles
16. mar 2014

pani doktorku Ferakovu poznam, je velmi mila, ma ludsky pristup, takze myslim, ze sa nemusis bat...aj ked chapem ze si urcite v strese. drzim palce 🙂