Ako prebieha vyšetrenie EMG kondukčné štúdie u dieťaťa?

zuzulienocka75
19. nov 2014

Na odporúčanie detského neurológa sme s mojou 12-ročnou dcérou odoslaní na neurologické vyšetrenie EMG kondukčné štúdie. Mám trošku strach, z čoho vlastne pozostáva alebo skôr ako prebieha toto vyšetrenie. Čo som si prečítala o EMG vyšetrení je, že sú 2 druhy jedno je len kontaktné vyšetrenie a druhý typ je vyšetrenie s nejakými ihlami (čiže asi aj bolestivé). Neviem teda o aký typ sa jedná pri tomto vyšetrení. Predpokladám, že pri dieťati by to snáď mohol byť ten prvý typ, ale nikde konkrétne som sa o tom nedočítala. Prosím, ak máte niekto konkrétne skúsenosti, ozvite sa mi. Dcéru dlhodobo bolievajú nohy, je celkove neobratná, má síce aj ploché nohy, ale veľmi sa sťažuje na kolená a už krátka chôdza i státie ju veľmi zaťažuje. Niekedy chodí fakt ako taký ťarbavec. Normálne ako keď vidíte starú babu. Hlavne má problémy pri vstávaní zo stoličky, z postele. Dosť sa jej zhoršilo aj písmo a často sa sťažuje na bolesti hlavy. Neurológ sa vyjadril ako o paraxii chôdze, neurologické reflexy sa mu zdajú výbavné a vcelku v poriadku, ale pre istotu chce, aby sme išli na toto vyšetrenie (je to vyšetrenie nervov a svalov). Ako poznámku v závere uviedol "susp PNP?". Čo to znamená nepovedal, zrejme aby nás nevystrašil. ☹ 🙄
Dosť sa bojím, aj vyšetrenia, pretože na nohy je veľmi až prehnane citlivá, no hlavne, aby to bolo všetko v poriadku.

anastacia1103
23. feb 2024

dobry den...sice preslo od prispevku 10 rokov, ale zaujima ma, ako ste dopadli...co sa dcerke zistilo ? a akym sposobom sa robilo to vysetrenie ? mojho 3 rocneho synceka na to poslali a vraj budu robit to s ihlami a je to vraj velmi bolestive....prosim vase skusenosti....