Ako posunúť menštruáciu u 13-ročnej?

3. júl 2024

Ahojte potrebujem poradiť mam 13 rokov
7.7 ideme na dovolenku kde sa budeme stále kupať ideme tam na 5 dní a mam dostat menštruaciu 11.7 to znamená že 1 deň pred odchodom z dovolenky a velmi by ma mrzelo keby som sa tie posledné 2 dni nemohla kúpať (budeme sa kupať aj v ten deň ked budeme odchadzat) taktiež sa bojim že mi pride neskôr a budem ju mat presne vtedy ked tam budeme pretože občas ju mam aj nepravidelnú
Skúšala som si dat tampón pozerala som si rozne návody raz sa mi to podarilo 2 krát už nie ale o to nejde chcela by som sa opytat či nemáte niekto nejakú radu ako to posunuť aspoň o tie 2 dni

anavixy
3. júl 2024

Kup si tampony a aplikatorom. A/alebo menstruacne plavky! To je top vec pre baby 🙂 Babska rada je veela vitaminu C (tj napr tri citrony denne 😄)niekolko dni pred ocakavanou menstruaciou, ale ucinok je naozaj otazny, skor nie moc realny… no a ine moznosti uz treba riesit s mamou a gynekologom, neviem, ci je to v tvojom veku vhodne.

jankajanka13
3. júl 2024

Ahoj, vsetky rady na internete ti nepomozu, jedinou cestou je liek. Ten ti vsak musi predpisat zensky doktor a to neviem ci takej mladej babe by vobec dal. Urcite neskusaj ziadne citrony a podobne a hlavne sa nestresuj. Uvidis ze mozno pridu neskor aj same, pripadne skus najmensiu velkost tamponov, ale neubliz si. Ak sa ale rozhodnes pre tabletky, porozpravaj sa o tom so svojou mamou, ona ta moze vziat k dr. 🙂

autor
3. júl 2024

@anavixy ďakujem skusim tie tampony z aplikatorom

vikt123
3. júl 2024

Ja som jedla citróny a pomohlo posunula som si ju o pár dni

brrrrrciatko
4. júl 2024

@jankajanka13 jedine si dat predpisat norethisteron. Ale na ten uz je neskoro. Musi sa zacat uzivat 3 dni pred ocakavanou menštruáciou

brrrrrciatko
4. júl 2024

Poradim tampiny + lubrikant (pomaha pri zavadzani a ide to lahsie)

taktotedanie
4. júl 2024

@brrrrrciatko 13 rocnemu dietatu norhisteron?! Vy by ste to svojmu dietatu dali? Ak ano tak to teda tu uz clovek nema viac co dodat ..chuda vase dieta 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

moname
4. júl 2024

tampóny s aplikátorom a menštruačné plavky

autor
4. júl 2024

@vikt123 vyskúšam a stačí aj keď si dam citronovu štavu zriedenu z vodou?

agnes28
4. júl 2024

Toľko citronu ti môže podrazdit zaludok. Radšej vyskúšaj ten tampon

tinalia
4. júl 2024

A nechces tuto vec riesit s maminou, starkou alebo inou tebe blízkou ženskou osobou? S tamponmi opatrne, ak mas panensku blanu (predpokladam ze v tvojom veku este ano), tak by si mala pouzivat mini velkost. Čudujem sa, čo tu niektore ženy radia 13ročnemu dievčaťu... lieky mozu tak zamavat s mladym organizmom a cyklom, ze dovidenia...

autor
4. júl 2024

@tinalia rada by som to riešila z niekym z rodiny ale z maminou sa o tom moc nebavime

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz