Ako postupovať pri horúčke po očkovaní?

juranka
3. mar 2012

Ahojte vcera sme boli na 3 ockovani (prevenar), predtym nebolo malej nic a dnes nadranom mala v zadocku az 39,1. Prosim poradte mi ako sa sa pri tomto postupuje. Dala som jej nurofen pre deti, na znizenie teploty ale neviem ako dlho byva teplota takto po ockovani, ci to nahodou nebude aj nieco ine tak aby sme potom mohli ist dr.

luciana157
3. mar 2012

teplota trv a1 az 2 dni.nasej malinkej zo vsetkych tych sirupov zabera len nurofen.ale ked uz mala taku vyssiu,moze trvat aj hodinu po podani sirupu kym jej klesne.ak by mala behom toho este vyssiu teplotu,tak treba zabal alebo vlaznu sprchu.

zuzka38
3. mar 2012

@juranka a zabral ten nurofen,ci ma stale horucku? Nam pomohol panadol.. K lekarke by som sla kedykolvek ked sa ti to nezda ok..

luciana157
3. mar 2012

my sme po 1 ockovani mali vysoke teploty,lebo vecer ked isla spinkat tak nemala teplotu a v noci jej velmi stupla a museli sme ju aj sprchovat. odvtedy jej po ockovani dam pred spanim vzdy preventivne, ked je trochu teplejsia, sirup a nema teplotu uz vobec 🙂

juranka
autor
3. mar 2012

@zuzka38 tu horucku mala o 5, co som si to vsimla a potom ked som jej dala sirup tak spala dalej a o 7 mala teplotu po odcitani 37,5 takze je to uz lepsie, kupim este dnes teda jeden nurofen(uz nemam doma vela) keby este zajtra bolo zle. dakujem 🙂

juranka
autor
3. mar 2012

@luciana157 ja som jej tiez dala na noc preventivne sirup, aj predtym som jej to tak spravila a vzdy to bolo uplne super ale dnes to ako keby vobec nezabralo :( ale uz je lepsie, rano mala uz iba 37,5 po odcitani tak dufam, ze to nebude dlho trvat a zase bude stastne stebotat 🙂) dakujem

martina00707
3. mar 2012

@juranka my sme mali po ockovani 38.5....dala som malemu paralen cipok a hned mu to kleslo..teplota trvala tak necele 2 dni raz bola- raz nie..ale pokial viem,ze ked ma dieta pod 38 nieje dobre davat hned lieky, organizmus dietatka musi trosku bojovat...prajem rychle uzdravenie 🙂

malawienka
3. apr 2012

@juranka mavali sme tiez horucky po ockovani a pomohol nurofen, zatial sa mi nestalo, ze nezabral. Statocne deticky nase 🙂

kataatak
10. apr 2012

39.1 v zadocku je 38.6. To este nie je take zle. Ak to bolo cez den, tak by som len kontrolovala teplotu castejsie a davala vela pit. Mozes nasadit aj nejaky vitamin C pre istotu. Ak je taka teplota vecer, tak by som dala nurofen, aby si mala teplotu pod kontrolou. Ak by teplota trvala viac ako tri dni, sla by som k lekarovi.

veruneckaz
24. apr 2012

Tak my sme mali uz prvu skusenost s horuckou po ockovani - cez den 38,4 v zadocku, takze som Anicku sledovala, ale k veceru sa to trochu zhorsilo, a tak som radsej dala cipok nurofen a uz sa jej horucka nevratila. Terka to zvladla lepsie.

emalujza
27. apr 2012

no ked mal syn nad 38 po ockovani, dala som mu Nurofen a bolo. Ani sme nevedeli, ze bol ockovany. Nurofen ma dokonca na obale napisane specialne davkovanie pre deti, co maju teplotu po ockovani.

lolaatimejanka
26. apr 2013

ahojte,poradte mi moju malu očkovali v stredu a klesa a stupa jej teplota počas dna dnes v noci bola 3x hore ale bola celkom v pohode,teplotu mala 38,5...dnes je piatok a jednu nožku ma ok a druhu ma začervenanu...ešte davam jej samozrejme obklady ...

olivova
26. apr 2013

moja mladsia mala vysoke horucky vyse tyzdna. Vobec som jej ich nevedela zrazit - nicim (nurofen, brufen...) , nic nezaberalo.

lolaatimejanka
17. aug 2014

No,nakoniec sme to zvládli...ufff,dakujem baby 🙂

simonka0011
18. okt 2017

Mamičky poraďte my bola som dnes na očkovanie s trojmesačnom dverové keď ma v zadočku nameraných 38,5 je to už moc alebo nie dala som aj nurofen ale nezaberá poraďte ďakujem vám pekne

monika4991
18. okt 2017

Najlepšie sú čipky. A teda nám vždy pomohlo kojenie. Čím viac budete vtedy kojiť tým lepšie to vždy teplotu stiahne. My sme nepotrebovali tabletky vobec

petulkahorvathova
18. okt 2017

@simonka0011 38.5 v zadocku sa odpocitava este tych 0.5 - 1 stupwn neboj pokial nieje viac nestresuj, ja som.malemu davala cipok alebl kedal nakodou viac tak zabaly do namocenej placty

simonka0011
20. okt 2017

@petulkahorvathova ďakujem pekne za podporu už máme po horuckach 😉

petulkahorvathova
20. okt 2017

@simonka0011 tak to je dolezite 🙂 nech je dietatko zravucke

monka338
20. okt 2017

Ak neklesne teplota pod 38 tak striedam Nurofen s Paralelnom. Nad 39 som dávala zábal. Pri druhom dieťati mi veľmi pomohlo a naozaj nemalo teplotu,ked sme.prisli po očkovaní domov a na.miesto vpichu som mu dala studený obklad. Poradila mi to pediatricka a naozaj to funguje..alebo je to.len.zhoda náhod...neviem,ale zatiaľ.sme boli bez teploty.