Ako posilniť imunitu 9 mesačnej?

murinka
10. dec 2009

mam 8,5 mes. dcerku,ktora ma oslabenu imunitu a kazde tri mesiace je chora.co mam robit?tablety v jej veku nie su asi moc dobre 😒 dakujem

babulka123
10. dec 2009

tabletky nie ale skus biogaju.. mne to doporucila aj kamoska aj dr.

murinka
autor
10. dec 2009

biogaja nie su nahodou probiotika?

zoja
10. dec 2009

tak to by zaujimalo aj mna, malemu davam probiotika od roka konkretne BIogaju, vitaminyBCD pravidelne, teraz zahajil liečbu ribomunylom a ATB mame pravidelne každý druhý mesiac ☹,

murinka
autor
10. dec 2009

my uzivame infants dophilus................ 😒

katika1
10. dec 2009

Ahojte, nám strašne pomáhajú Beres kvapky - dajú sa kúpiť len v Maďarsku. Ale ked malý začne mať soplíky, alebo kýchať a nasadím mu ich spolu s vitamínom C, na druhý deň mu nič nie je.. Klop klop
ale minulú zimu bol 5krát chorý a túto zimu som začala s týmto a jemu nič nie je zatial.
Bio gaja, ani infant dophilus nám nezaberali.

babulka123
10. dec 2009

murinka ano je to probitotikum ale aj na imunitu.. aspon tak mi to bolo vysvetlene.. mame 4 mesiace a Ninka mala zatial len sopliky a to sme boli nachcypany doma vsetci.. takze asi to ma nieco do seba..

a hlavne teda aspon u nas je to tak, ninka nieje obliekana velmi vela, spi v izbe kde ma max 18 stupnov a cez den je od narodenia skoro cely den vonku .. ci prsi ci snezi ci svieti slnko .. cez den spi zasadne na balkone alebo vonku v kociku.. mozno aj to pomaha ..

murinka
autor
10. dec 2009

ja som s dcerou nemohla von len tak hocikedy pretoze svokra vzdycky-dned nechod lebo je chladno.....dnes nie lebo pofukuje vietor..............vzdycky nieco 🙄 podla svokry som asi debilna ked idem von s dietatom ked prave nesvieti slnko 😠 vzdy som ju posluchla lebo som nechcela aby bolo doma peklo-a bola som hlupa 😖

lenka1smejka
10. dec 2009

Mamicky prepacte ale ja to nechapem:Ja neviem co to je u malej-ja nepoznam co to je soplik,kasel alebo lieky...To si musim zaklopat a nechcem to prechvalit.Sice ked ideme von tak ju naobliekam aj doma ju obliekam teplo ale ja nekurim iba pred kupanim.V noci mame doma otvorene okno a teplomer ukazuje 15stupnov.Chodim s malou von aj vo veeelkom vetri,aj ked prsi-kazdy den 3x za den.K lekarke chodime len na ockovanie-malej davam kazdy den jabko aj ked ho nechce ale neako ho vzdy do nej napratem lebo si myslim,ze ma najviac vitaminov a denne jej davam 2kavove lyzicky cerstvo vytlaceneho citrona.

katika1
10. dec 2009

lenka, super 😉

lenka1smejka
10. dec 2009

katinka1-dakujem citala som,ze vam nezabrali biogaja.Nam to lekarka predpisala ked mala mala asi 3mesiace lebo mi kakala kazdy druhy den-co podla mojho nazora nie je zle ale nej sa to nepacilo.Zevraj by mala kakat kazdy den kedze je na UM.Inak su veeelmi drahe a asi to stim nema nic spolocne ale mala mi po nich nekakala vobec.Mala zacpu a ako som ich vysadila tak bolo vsetko ok tak odvtedy s nicim inym neexperimentujem 😉

Inak od kedy mam malu a chodim kazdy den von za kazdeho pocasia tak ani ja nie som chora ale to asi stym nesuvisi

vranka4
10. dec 2009

ahojte žienky 🙂 ,lenka1smejka,buď rada,že zatiaľ nepoznáte kašeľ,soplíky a iné neduhy,však máte len 8 mesiacov 🙂 ,jedna je pravda,že deti rastú s chorobami.......my sme tiež s dvojičkami chodili každý deň na prechádzku v každom počasí,dlho som ich kojila-do 2 rokov,nedávala som im žiadne probiotiká a tiež sme nebývali chorí,okrem nejakej nádchy,od septembra chodia do škôlky a mám dojem ,že ten kolotoč už začína 😖 ... teraz už asi tretí týždeň pokašliavame,soplíme na striedačku....v kolektíve detí je stále niekto nachladnutý,vírusy doslova kolujú 😒. .....a ešte toto super počasie 😒

vranka4
10. dec 2009

katika,tie Beres kvapky,aké sú?je to niečo na podporu imunity alebo probiotikum?

lenka1smejka
10. dec 2009

vranka4-ja viem ,ze mame len 8mesiacov ale niektore deticky su casto chori aj malicki.Inak ked dieta zacne chodit do skolky tak tam su kazdu chvilu chore,to poznam na bratovi,mam brata takeho poskrabka 🙂 a on do 3 rokov nebol vobec chory a teraz non-stop

vranka4
10. dec 2009

lenka1smejka,nech vám zdravíčko vydrží čo najdlhšie 🙂

lenka1smejka
10. dec 2009

vranka4-dakujem

katika1
11. dec 2009

vranka, ked mám byť úprimná ani neviem.. my sme ich vždy kupovali pre seba a raz ked bol malý dlho chorý, povedala toto doktorka, nech ich skúsim dať malému, že uškodiť mu iste nemožu.. tak som skúsila a na neho neskutočne zaberajú. Inak ani my sme nebývali chorý, ale minulý rok bol malý dva mesiace v jasličkách, kvôli mojim štátniciam a vtedy bol vkuse chorý asi 4 mesiace. Nezaberalo nič. Ani imunologia a od nich predpísané lieky. Až tieto kvapky zabrali a do 3 dní mi nič nebolo a odvtedy mu ich dávam vždy na začiatku choroby a za deň je fit. A na mna platí to isté 🙂 ja som to minulu zimu stále schytala od malého a 7!!!krát som bola chorá. Už som bola zúfalá a tiež mi zabrali až tie kvapky.
Ale fakt netuším od akého veku sa možu. Neviem si to ani na letáku prečítať, keďže neviem maďarsky 😅

sjuzi
11. dec 2009

Ahojte, ani môj malý nebol chorý do roka, potom len taký bežný soplík a túto jeseň (do škôlky nechodíme) sme vybrali už 2x Antb... a neviem, čo nám hrozí zase, lebo túto noc mal príšerný dusivý kašeľ a ráno teplotu... tak ja neviem. Von chodíme tiež v každom počasí doobeda, poobede, pokiaľ teda neleje ako z krhly. Ale táto dlhá jeseň, kedy stále teploty vonku migrujú od 5 - 10°C, je liaheň pre vírusy... bohužiaľ...
Myslím, že stačí ísť do obchodu, do OC, alebo k niekomu na návštevu a je to... 😖 ☹

sjuzi
11. dec 2009

No, ideme na vyšetrenia dnes tak uvidíme... 😒

sjuzi
11. dec 2009

Inak ešte som chcela napísať, že naši známi boli s malým v útlom veku na imunologickom vyšetrení, lebo bol tiež stále chorý, cca od 7mesiacov... A berie liečbu, ktorá mu celkom zabrala... 😉

katika1
11. dec 2009

sjuzi, oni väčšinou nasadia dlhodobo broncho-vaxom.. ten bol super, kým sme ho brali.. ked sme vysadili, zas ochorel 😝

inak neviem, či to poznáte, ale moja kamarátka predáva aj prípravky z kravského kolostra (prvé materské mliečko) a to je vraj pecka na detskú imunitu.. Nemám s tým osobnú skúsenosť, ale vraj je to výborné.

katika1
11. dec 2009

A má krásne meno Tvoj malý 😉

womenne
11. dec 2009

murinka tak to je cyba s dietatom pokial je drave sa ma chodit von za každeho počasia,posilnuje si tym imunitu.Ja som chodila s deckami či snežilo,fučalo mrzlo proste stale.každy lekar ti to odporuča,aj moja svokra mala pripomienky ale nepočuvala som.

probiotika pomahaju črevnej mikro. a prave tam sa rozbiehaju niektore ochorenia čiže je dobre ju posilnovat.Biogia ani nam moc nezabrala ale teraz davame BIopron azabral nam vyborne aj po rotaviroch.Teraz ho dava mesiac preventivne.

murinka
autor
11. dec 2009

my berieme probiotika uz polroka vkuse...................tak ja uz neviem.aj teraz zacina pokaslovat ☹