Ako pomôcť zapečenému 4-ročnému?

janapeterjana
18. feb 2023

Maminy. Syn má 4 roky a napriek všetkým snahám ho niekedy zapečie. Ako z takéhoto veľkého dieťaťa dostať stolicu, keď už proste sa vytvorila tvrdá hruda, ktorá z neho nejde von a nechce zatlačiť?

bublinka1426
18. feb 2023

@janapeterjana

glycerinovy cipok, predtym teply kupel, nech sa stupel rozmoci trocha. a bicyklovat nohami alebo hadzanie si lopty, nech sa dieta co najviac zohyba.

babatkoo
18. feb 2023

@janapeterjana mojmu synovi po 8 dnoch v nemocnici uz vyberali z konecnika vysusenu stolicu a neroztopene cipky. Takze ja za mna odporucam mineralku Zaječicka horka. Ano je horka ako fras, ale da sa zmiesat s dzus, polievkou, cajom atd. alebo jej horkost este neutralizuje mineralka Bilinska (modra flasa). Zaječicka je prirodzena nenavykova mineralka, ktora uvolnuje, zmakcuje stolicu a robi vyprazdnovanie pravidelnym. Mozu malicke deti, tehotne aj dojciace. Moj syn ju pil denne od 2.5 roka, ja cele tehotenstvo. Kupit sa da v kazdej lekarni. Po otvoreni do chladnicky. Skuste si o nej precicat na nete clanky/recenzie. Mojmu synovi stacilo 40ml denne, mne dospelej 60ml

jabuducanevesta
18. feb 2023

caro kávu nech pije, nech celkovo pije viac cez deň

kp7333
18. feb 2023

@janapeterjana susene slivky zmakcuju stolicu. vela tekutin, polievky, ovocne kasicky, vlakninu.

3nikus30
18. feb 2023

@janapeterjana podať horčík vo vyššich dávkach. Ja kupujem multimagnesium na abczdravia.sk. Môžeš ho okúpať v epsomskej soli,každý deň minerálku magnesia,v horšom prípade trošku šaraticu alebo zajacicku horku. Neje veľa sacharidov? Zemiaky,ryžu,chlieb dookola? Treba zaradiť ptobiotiká napr.prázdne črievko a prebiotiká-vlákninu na kŕmenie dobrej mikroflory.

marcellka32
18. feb 2023

Slivky, zajecicka voda, kyslá kapusta aj vodu z nej, probiotika probiofix, špenát, ananás, maliny, vylúčiť -cukor, keksy, sladké nápoje, mrkvu, ryžu, banány

66simonka66
18. feb 2023

Naša skoro trojročná nekakala 10dní, už som bola zúfalá a strašili nás s hospitalizáciou. Jej pomáha forlax pre deti, keď nekaká dva dni dám jej forlax a to pomôže, môže sa používať dlhodobo. Nič iné jej nepomohlo, slivky, kúpele, čipky, vláknina,...nič, teda určite to svojim spôsobom pomohlo ale úplnú pomoc dal len forlax. To je záchrana.

66simonka66
18. feb 2023

Ešte by som dodala, že ju tak zapekalo, že jej išla z konečníka až krv keď kakala ale forlax jej pekne stolicu zmäkčil a keď aj bola stolica na začiatku tuhá, už jej nikdy nešla krv.

msnesquik
18. feb 2023

Ahoj, mala som podobny problem s 3 rocnou, odkedy podavam denne vlakninu optifibre, je po probleme, vlaknina sa uplne rozpusti, neovplyvnuje chut ani konzistenciu

dzescebuly
18. feb 2023

@janapeterjana easylax

luccija
18. feb 2023

@msnesquik najlepsia vlaknina my sme ju tiez brali

lb1984
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajkaaaa
20. feb 2023

Rabenhorst slivkova stava predávajú v niektorých lekárňach. Funguje rýchlo je to čistá chutná stava zo sliviek.

lenkadaisy
20. feb 2023

@janapeterjana slivkova stava kupis v dm , zriedila som s trochou kofoli inak ju nechcel vypit a do hodinky bol cistucky ako lalia