Ako pomôcť synčekovi s tikmi?

martinastaj
12. jan 2016

Ahojte casto chodim na tuto stranku a prezeram prispevky myslela som ze budem iba prezerat ale neda mi aby som sa s vami neporadila moj syncek ma 7 rokov chodi do druhej triedy nieje z tych priebojnych deti skor je taky bojazlivejsi ked nastupil do prvej triedy zistili mu poruchu sluchu 58 % na obidvoch stranach dostal nacuvacie pristroje strasne ma to trapilo lebo sme na to lekarov upozornovali ale u krcneho sme mali vysledky ok tak to pripisali tomu ze ma stale plny nos tak moze byt opuchnuty zvukovod ked nas vsak pani ucitelka upozornila poslali nas na specialne vysetrenia a bolo to ☹ myslela som ze si vyplaceme oci ale povedali sme si chvalabohu ze len to ludia sa trapia s ovela horsimi vecami je velmi zlaty sikovny v skole sa krasne adaptoval pani ucitelky ma rad aj kamaratov ma ale co ma teraz strasne trapi je ze ma tiky sklbe mu ruckami a lavu ruku mu sem tam akoby vystrelilo do vzduchu mame ist na neurologiu ale nechcem aby ho tam nadopovali liekmi ja som z toho strasne nestastna a on sam ma prosi aby som mu pomohla no ja neviem ako mame spolu pekny vztah vela sa rozpravame o skole o vselicom ani doma nezaziva nejake velke stresy tak neviem co to mohlo spustit prosim ak mate s tym skusenosti poradte nepomohla by nejaka terapia masaze alebo koniky neviem dakujem zo srdiecka za rady

lillika
12. jan 2016

Ahoj.Tej neurologie sa neboj.Dr.mu len vyskusa reflexy objednaju vas na EEG.Ziadny strach 🙂

lillika
12. jan 2016

Ale hipoterapia (koniky) je vyborny napad.ak nic ine,tak uvolni svaly a napatie.

priadka
12. jan 2016

@martinastaj rozmyslam, si tie mimovolne pohyby ruk nemohlo vyvolat pouzivanie nacuvadiel, kedze tvoj syncek zil dlho bez nich. Je to v tomto veku velka zmena a moze to dost zatazit organizmus, nervovu sustavu. Upozorni na to nedavne zavedenie nacuvadiel radsej aj neurologa.

A ak by to boli tiky, nemusis sa obavat, ze by ho na neurologii nadopovali liekmi. Existuju aj lieky proti tikom, ale sucasne trendy, hlavne v detskom veku, uprednostnuju nemedikamentozne metody podpory pacientov s tikmi. Ak vies po anglicky, tu si mozes pozriet seriu 9 videi o tikoch - je to velmi dobre spracovane - toto je iba 1.cast, potom si mozes pozriet aj dalsie:

https://www.youtube.com/watch?v=Il3QIpIogyY

Drzim palce na kontrolu u neurologa.

martinastaj
autor
13. jan 2016

Dakujem dievcata zajtra ideme k neurologicke tak uvidime a od sluchadiel to asi nebude dostal ich v 1 rocniku a uz je druhak a postupne si zvykal tak neviem dakujem este raz 🙂