Ako pomôcť mesačnej dcérke vykakať sa?

nikolet_89
14. mar 2012

Ahojte maminy, uz som zufala...stracam mlieko a dokrmujem dcerku nutrilonom uz asi 2 tyzdne zacial nemala ziadny problem...ale pred 3 dnami som zjedla trochu stavi sosovicovej polievky, vobec ma nenapadlo, ze jej to moze sposobit, ze sa sama nevykaka...uz dva dni jej davam teplomer vzdy vecer a ma hustu stolicu...davam jej aj feniklovi cajik a skusili sme aj Espumissan L...ale stale sa sama nevykaka...neviete mi poradit co jej mam dat ? pocula som, ze aj trichu teplej vody pred krmenim by mohlo zabrat...

wvwvw
14. mar 2012

Hlavne sa mamina nestresuj!lebo mliecka bude este menej a mala naviac nervozna...mozno to bude len prechodne. Skus mozno este rektalnu rurku,ale s nou opatrne,len ked naozaj uvidis ze samam kakat nemoze. Nam pri kolike veeelmi pomohli kvapky Infacol. Vyskusajte, mozno pomoze. Espumisan nam vobec nepomohol.

sisaha
14. mar 2012

@nikolet_89 s rektalnymi rurkami a teplomermi opatrne. Dieta si na to môže navyknut. Ako dlho bola bez stolice? Nemyslim si, ze sosovicova polievka zapeka. Skor jej stolicu zahustuje nutrilon, lebo je obohateny zelezom. Skus jej dat trosku kamilkoveho caju.

nikolet_89
autor
14. mar 2012

@wvwvw dakujem za radu budeme musiet vyskusat, lebo sa bojim stale jej nieco pchat do zadocku...

nikolet_89
autor
14. mar 2012

@sisaha druhy den sa nam sama nevykakala...iba s pouzitim teplomeru, alebo rurky, ale oboje sme jej pichli len vecer pred spanim raz aby sa vyprazdnila a lahsie zaspinkala...cakam, kedy sa vykaka sama a zase budeme bez toho...

nikolet_89
autor
14. mar 2012

@sisaha a nutrilon jej davali aj v nemocnici a aj ja doma uz skoro dva tyzdne a doteraz pekne kakala...

bosoriak
14. mar 2012

@nikolet_89 Skus kvapky Babycalm (obsahuju glycerin, dcere to pomohlo) a potom poloha z bezplienkovej metody http://img8.rajce.idnes.cz/d0802/5/5374/5374294...
(Plienky pouzivam, len tato poloha je fajn, lebo sa dceram lahsie kakalo)
Co sa toho stracania mlieka tyka, skus zrusit Nutrilon a kontaktovat laktacnu poradkynu, bola by skoda, ak by si prestala kojit, ked uz sa ti to raz podarilo. Drzim palce.

alenka600
14. mar 2012

@bosoriak
@nikolet_89
Uplny suhlas. Moja dcera mala velky problem s tymto, skusali sme caj, masaz, cvicenie s nozkami, tak tlacila az dostala pruh, ale odkedy pouzivame tu polohu, resp. bezplienkovu metodu, ide jej to krasne. Ved lahsie sa tlaci v zvislej polohe ako poleziacky 🙂

nikolet_89
autor
14. mar 2012

@bosoriak kojim stale teda, ked sa mi vytvori mlieko a beriem uz tobolky na tvorbu mlieka a aj caje som si nakupila...mam to od lekarky tak cakam, ci sa s tym zlepsi

nikolet_89
autor
14. mar 2012

@alenka600 no musim vyskusat 🙂

emmmuska
14. mar 2012

dcerka ma tri mesiace, bohuzial som ju kojila iba mesiac zo zdravotnych problemov som musela skoncit, zacala som davat Nutrilon 1 a nemame zatial ziadne problemy so stolicou.

asimonka
17. sep 2013

Mozno mate len laktacnu krizu, zvykne sa dostavit okolo 6tyzdna po porode. Hlavne nezufat mlieko by sa malo znova spustit, ale pozor musite si dieta prikladat kazde 2 az 2,5 hod. Kvoli stimulaciii. No ak to bude pretrvavat odporucam vam zmenit mlieko, nutrilon vela detickam nesedi, velmi casto toto mlieko zapeka!!! Skuste mliecko hami 1 ma skoro identicke zlozenie ako nutrilon aj vyrobca je rovnaky, akurat hami obsahujelatku optivital pre lahsie travenie!!! Vela stastia zelam

asimonka
17. sep 2013

A este tolko, ze espumisan nie je zapekanie ale na nafuknute brusko. Efekt moze byt casto krat opacny, moze aj zapiect

monika837
17. sep 2013

Ahoj, skus aj rascovy cajik... a msirovat brusko nozickami.... inac ale moja mala bola trosku starsia od tvojej ked tiez jednym casom sa nemohla vykakat tak nam pomohlo sedenie na nocnicku, lenze tvoja je este malinka.... tiez som sa stretla uz z viacerimi mamickami ktore davali detickam nutrilon a zapekal ich.... tak nech sa malinkej napravi stolica a nestresuj sa 🙂 😉 pekny den

emilia25
17. sep 2013

no u nas to bolo tiez tak aj tyzden sme nekakali ked som kojila a doktorka povedala ze je to normalne.a tiez to pretrvavalo aj ked som uz dokrmovala.pokial je tam stale to materske mliecko nemusi kakat kazdy den.ale ked som uz cisto len dokrmovala a nekakal 3 dni tam som uz pomahala teplomerom a vzdy sa mi krasne vykakal.neskor sme davali dufalac ale len par krat aby mu to crievko zacalo poriadne pracovat a od vtedy nemame problem sa sam vykakat kolko razy ani neviem kedy kakal iba podla vone haha

monika837
17. sep 2013

@emilia25 suhlasim dojcene deticky nemusia kakat kazdy den

emilia25
17. sep 2013

@monika837 zo zaciatku mi maly kakavali hned pri kojeny a neskor aj tyzden nic vsetko co spapali islo do ich telicka a nie do crievok ako odpad tak mi to vravela detska doktorka a tiez aj ked sme dokrmovali.

majdalenka87
18. sep 2013

Ahoj, všimla som si v lekárni nejakých nových mliek Hami Citlivé bruško, ktoré by mali pomôcť s kakáním, nemáte s tým skúsenosti?

litvikova
9. nov 2014

Ahojte ja mam tento isty problem od rana nema moj chlapcek stolicu ale prdka ked snim cvicit bojim sa ze ho zapieklo a bude mat silne bolesti...mam mu dat teplomer ?alebo pockat aspon do vecera nech sa sam vykaka?

clovis
9. nov 2014

cvicit nozicky pritahovat k brusku, rukou kruzit po brusku v oblasti crievok, davat na brusko, ak ma hustu stolicu, moze chybat voda, trochu prevarenej dojcenskej vody a uvidis. nestresuj sa, to sa vyriesi. sleduj, ci je v poriadku, ci nema teplotu alebo, ci nema prilis tuhe brusko. espumisan je ok. a suhlasim, dojcene deti nemusia mat kazdy den stolicu. ale ak uz je dokrmovane, potom moze byt problem aj tam, pre niektore deti je umele mlieko tazko stravitelne. a strukoviny radsej vynechaj. ja mam dvojmesacnu a strukoviny este nejem, lebo z nich nafukuje, dieta potom boli brusko. treba odsledovat.